ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Рядкото заболяване се проявява веднага след раждането
Бактериите не получават шанс да развият резистентност
Какво е разумно да очакваме от тях?
Плевралният излив може да е причина за задух

Алое Вера - Здраве и Красота

Хомеопатия, акупунктура, билколечение...

Модератори: админ, консултанти

mnoznae6ta
Контакти:

Re: Алое Вера - Здраве и Красота

Мнение от mnoznae6ta » 17 яну 2012 11:20

Какво е алое вера!
Едно растение в над 200 разновидности. Както всеки българин знае има и декоративни, тези, които се отглеждат в къщи.
От всички тези над 200 вида само 3 -4 ри са полезни за човешкия организъм.
С най много 200 полезни съставки за човешкия организъм е Алое Барбаденсис Милър, което се отглежда в тропическите райони.
Едно листо се състои от кора и вътрешноста му е гелообразна субстенция.
200 тата полезни вещества за човешкия организъм се намират в самия гел.
А дали в един продукт е само гел или и кора, спокойно може да се разбере.
Ако дадения продукт от или със алое вера, може да се приема от малки деца и бременни в неограничени дневни количества. Това е така, защото, ако не е чист гела с всичките му запазени 200 полезни за човешкия организъм вещества, се получава, дискомфорт, все едно имате теглилка и една част от организма ви ще е наситена, а друга ще бъде нуждаеща се.
Също, ако е включена и кората, все едно ядете банан или портокал с кора!
Алоето е силно окисляващо се растение и за да се стабилизира и запазят всичките му полезни вещества, трябва да мине през бърза обработка и на не висока температура, която унищожава, някой от важните му съставки, полезни за човешкия организъм.
Всеки сам може да си направи извод, под каква форма е най- благоприятния вид Алое вера да се приема!

valdi2011

Мнение от valdi2011 » 18 яну 2012 11:54

Аз съм почитател на алоето от няколко години и съм очарован от действието му .Започнах да го пия от 2007г.Братовчедка ми живее в Илинойс и ми носи два пъти годишно от там в туби по 4л Алое Вера
сок от фирмата Lily of the Desert тя е най-големия производител на органик продукти от Алое Вера в САЩ разполагаща със собствени плантации в Тексас и Мексико.Продуктите им са много популярни в САЩ и Канада.

Преди няколко дена случайно видях в една аптека на ул." Ф.Ж.Кюри" в кв. Изток Алое от същата марка гел и сок на цена 89лв която е близка до американската и излиза по-евтино от аналогичните продукти предлагани у нас.Така вече ми отпада проблема с доставката и няма да мъча братовчедката 8) .

mnoznae6ta
Контакти:

Мнение от mnoznae6ta » 19 яну 2012 03:47

valdi2011, какъв е % на Алое в тези напитки и как са обработени листата му. С кората ли или само гел. С какъв патентен номер е производството им!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 20 яну 2012 18:44

Дайте някой сайт, интересни са ми плантациите с алое...

mnoznae6ta
Контакти:

Мнение от mnoznae6ta » 20 яну 2012 23:15

д-р Цончев, в този клип, можете да видите от плантациите до продуктите от Алое Вера:
http://www.youtube.com/watch?v=k7MyLguru0E
А сайта на ФЛП България е: http://www.flp.bg

Иванка Янакиева

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 21 яну 2012 01:52

Благодаря!

mnoznae6ta
Контакти:

Мнение от mnoznae6ta » 21 яну 2012 11:44

д-р Цончев, ще ни е приятно да споделите впечатленията си от вашата заинтересованост!

valdi2011

Мнение от valdi2011 » 30 яну 2012 13:17

За концентрацията пише , че според изследвания на Университета в Мисисипи е средно с 46% повече от повечето американски марки и е 99% органик.Има и гел има , и сок на една цена са относно номера питай вносителите http://www.revita.bg. Мен номера не ме интересуват важното е продукта да ми действа добре и да е на изгодна цена.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 30 яну 2012 16:48

Филмчето е интересно. Естествено, по американски, твърде рекламно. но... така се прави последно време...

mnoznae6ta
Контакти:

Мнение от mnoznae6ta » 31 яну 2012 13:22

Да, коя друга реклама, на продукти е успяла да устои 33год. на световния пазар.
И в последните 5-6г. на световна финансова криза, да е в прираст в продажбите. :)

mnoznae6ta
Контакти:

Мнение от mnoznae6ta » 23 яну 2013 00:21

Здравейте, да побутна темата си :)
Но съвсем сериозно, че сме на прага на таз годишната грипна вълна.
За четвърта поредна година успявам аз и семейството ми да я избегнем, благодарение на навремената и качествена профилактика.
А писалите тук, как сте!

sara781

Мнение от sara781 » 22 ное 2013 21:07

Трябва да се стремим да не трупаме грехове, само така може да се спасим от болести. Трупаме ли алоето няма да ни помогне.

mnoznae6ta
Контакти:

Мнение от mnoznae6ta » 26 ное 2013 01:07

Да, sara781.
Но това е друга много сериозна тема.

ankamar56

Мнение от ankamar56 » 26 ное 2013 18:09

Вижданията за "греховете" са различни. А какво е грях според вас? Бихте ли изброили няколко? Според мен ние, хората, често губим баланса в общото ни състояние /хомеостазис - свойство на една отворена система, особено на живите организми, да регулира вътрешната си среда така, че да поддържа стабилно, постоянно състояние чрез многобройни корекции на динамичното равновесие, управлявани от взаимосвързани регулаторни механизми./ и рядко го възстановяваме, а по-често преминаваме в трайна деформация на здравното състояние и натрупване на деформациите, което води до следващи деформации. Причините за болестите са следствие на нарушаване на законите на живата природа поради незнание и неглижиране на знанието, съответно ниска степен на осъзнатост за промените в околната среда и наложителните адаптивни промени у нас самите. Много е общо казано, но е по същество. Но да си помогнем с природни средства - това е помощ от природата, поне докато разберем какво става и каква промяна е необходима. Природните средства няма да решат проблема с адаптацията, но ни дават шанс да осъзнаем по-добре състоянието си.

mnoznae6ta
Контакти:

Мнение от mnoznae6ta » 10 дек 2013 01:49

ankamar56, ако имате интерес относно греховете, всички хора сме родени в грях.
Но не е й мястото на тази тема тук!
Таз годишният вирус е много упорит и силен, но благодарение не само на алоето, а й на други продукти, успях да се справя с ангина, без антибиотик.
А как е при Вас, писалите в тази тема!

Отговори

Върни се в “Алтернативна медицина”