ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Комбинация за бързо топене на мазнини по тялото
Освен мозъка билката поддържа и хормоналния баланс
Зачеването на момиче наистина е майсторлък

Алое Вера - Здраве и Красота

Хомеопатия, акупунктура, билколечение...

Модератори: админ, консултанти

mnoznae6ta
Контакти:

Алое Вера - Здраве и Красота

Мнение от mnoznae6ta » 17 яну 2010 12:18

Често наричано „Растение чудо“ или „Лек от природата“, Алое Вера крие много изненади. То расте най-добре в райони с горещ и сух климат и много хора го бъркат с кактус, но всъщност принадлежи към семейството на лилиите. Алоето запазва свежестта си при условия, в които други растения биха изсъхнали и загинали, като затваря порите си, за да предотврати загубата на ценна влага. Съществуват над 200 разновидности Алое, но най-ценно за човечеството е лечебното Алое Барбадензис Милър (Алое Вера).

Древни паметници свидетелстват, че свойствата на Алое Вера са известни от векове. Терапевтичните му и лечебни качества са издържали изпитанията на времето над 5000 години. През 1862 г. Георг Еберс пръв открива колко ценено е Алоето още от древността в египетски папирус. Древногръцки и римски лечители го прилагат много успешно като лечебна билка. Изследователи откриват, че това растение е познато и в китайската, и в индийската култура. Египетските царици го използват в стремежа си да постигнат идеална физическа красота, а във Филипините го смесват с мляко, за да лекуват бъбречни инфекции. Алоето се споменава и в Библията, а според легендата Александър Велики завладява остров Сокотра в Индийския океан заради Алоето, което растяло там и било необходимо за лечение на ранените му воини. Но бързият прогрес на документираната медицина на запад и преселването към райони с по-умерен климат води до намаляване на популярността и употребата на Алое Вера.

В наши дни, макар медицината и лекарствата да са ефикасни за лечението на повечето болести, тяхната продължителна употреба води до появата на странични ефекти. Ето защо много от потребителите и учените се връщат към по-традиционните природни терапии, пренебрегвани толкова дълго. В резултат на това Алое Вера отново привлича вниманието, предлагайки многобройните си свойства за подобряване на здравето и качеството ни на живот.

Но популярността на Алое Вера в области, където то не вирее, се дължи изцяло на патентован процес, наречен стабилизация. Нека разгледаме един прост пример – ако разрежете ябълка и я оставите на открито, плодът бързо потъмнява. Същото се случва и с алоето. В природата прозрачният гел във вътрешността на листата му е добре защитен от месестата им кора, която предотвратява загубата на влага и го предпазва от вредното въздействие на атмосферата. Процесът на окисляване започва веднага щом листото бъде отрязано и ако не бъде спрян, голяма част от полезните качества на гела се губят. Стабилизацията е метод за съхраняване на ценния гел в състояние, възможно най-близко до първоначалното, без загуба на лечебните му свойства. Без стабилизация настъпва окисляване и разваляне на гела, дори и при охлаждане.

Форевър Ливинг Продъктс (ФЛП) притежава патенти за процеса на стабилизация, което дава възможност за постигане на качество на продуктите без конкуренция.

mnoznae6ta
Контакти:

Re: Алое Вера - Здраве и Красота

Мнение от mnoznae6ta » 18 яну 2010 00:29

Искам да споделя моя опит:
Имам хронична хрема ,вследствие на която все почесто страдам от ларингит.Бяха ме запознали с продуктите на ФЛП и тази есен реших да им се доверя.
За хремата използвах алое активатор,това е 98% алое ,действа противовъзпалително и така лесно отпуши носа. А за появилия се синузит ,използвах загряващия лосион.Разтривах с него чело и слепоочия ,отначало люти ,но после охлажда и отпуска.
За гърлото използвах прополиса ни. Още на 4ртия ден започнах да чуствам облекчение.За около седмица гласа ми се възстанови ,напрежението от хремата изчезна.
И от тогава ,ползвам за предпазване от вируси ,хранителната ни добавка чесън с мащерка и за по сериозно случаи ехинацея.
Приятно ми е ,че съм добре ,въпреки контактите ми понякога със кашлещи клиенти!
Благодарение на продуктите ни вече 4рти месец ,нямам нищо от тези проблеми!
А дъщеря ми благодарение на напитката ни алое с боровинка,успя да стабилизира болезнен цикъл.
Ако някой има въпроси ,насреща съм!

mnoznae6ta
Контакти:

Мнение от mnoznae6ta » 20 яну 2010 00:07

Малко по темата за тази седмица:
http://www.puls.bg/health/news/news_72.html
За почистване на лицето предламе : Алое активатор
Алое активатор представлява чист стабилизиран гел от алое вера с алантоин – органично вещество, подпомагащо растежа и обновяването на клетките. Съдържанието на алое вера в алое активатор е най-високо от всички наши продукти.
Алое активатор е отлично овлажняващо средство, в чийто състав има ензими, аминокиселини и полизахариди. Той е идеалният партньор на нашата маска за лице, с която влиза в синергично взаимодействие, за да почисти, овлажни и успокои кожата на лицето. Маската отстранява старите мъртви клетки и придава младежки, жизнен и здрав вид на лицето. Нивото на pH на алое активатора е 4.5, което го прави подходящ дори за най-чувствителната кожа (като тази около очите).
Алое активаторът има невероятно много приложения. Макар и принципно да се смята за част от козметичната програма "Цвете на младостта", той е изключително ефективен и като самостоятелно използван продукт за най-различни други цели. Можете да използвате алое активатор като средство за почистване, освежаване и стягане на кожата. За целта напоете памуче с активатор и нежно втрийте в кожата на лицето и шията. За успокояване на зачервена и чувствителна кожа, напръскайте кожата на лицето с алое активатор. Спортистите пък го смятат за много добро болкоуспокояващо средство при леки травми, тъй като има противовъзпалително действие. За целта алое активатор се втрива директно в кожата на нараненото място или с него се приготвя компрес.

СЪСТАВКИ
Гел от Алое Барбадензис (стабилизиран гел от алое вера), алантоин, метилпарабен.

КОЛИЧЕСТВО
120 мл

ПРЕПОРЪЧИТЕЛНА УПОТРЕБА
Употребява се за почистване на кожата.

ОСНОВНИ ХАРАКТЕРИСТИКИ

* Гел от алое вера с алантоин.
* Превъзходен овлажняващ и почистващ агент.
* Отличен за компреси при спортни травми.

А това е нашия слънцезащитен лосион с фактор 30
Лосион за защита от слънце с алое
ОПИСАНИЕ И СВОЙСТВА
Всичко изглежда по-добре, когато слънцето грее, но тези лъчи идват и със собствена заплаха! Разбира се, ние добре съзнаваме какви опасности крие свръхизлагането на слънце и необходимостта да се използват висококачествени предпазни продукти за кожата. Но когато списъкът със съставките на повечето кремове против слънце изглежда по-скоро като химически каталог, възниква въпросът: има ли наистина добър защитен лосион, който да комбинира предимствата на съвременните изследвания с естествени продукти?
Не търсете повече, защото идеалният вариант е защитният лосион "Форевър алое сънскрийн" на Форевър Ливинг Продъктс – овлажняващ лосион за защита от слънчеви изгаряния със специална формула, съдържаща 100% стабилизиран гел от алое вера. Уникален и ефективен лосион със защитен фактор 30, който предпазва кожата ви от вредното влияние на слънчевите UVA и UVB лъчи. Той е водоустойчив и запазва действието си дори след 40 минутен престой в морето или в басейн. Този продукт успокоява, овлажнява и защитава кожата от слънчевата светлина и вятъра. Какво по-добро от нашия стабилизиран гел от алое вера, за да сведете до минимум последиците от изсушаването, беленето и изгарянето на кожата, които излагането на слънце и вятър причиняват, и да възстановите нейната влажност.
С всеизвестното благотворно въздействие на алоето "Форевър алое сънскрийн" е отличен лосион, успокояващ и разхлаждащ изтощената кожа.

СЪСТАВКИ
Октил метоксицинамат, октил салицилат, оксибензон, цинков оксид.
Гел от алое барбадензис (стабилизиран гел от алое вера), вода, диметикон, полисорбат 80, С12-15 алкил бензоат, хидроксиетил акрилат/натриев акрилоилдиметилтаурат кополимер, сквален, глицерил стеарат, цетилов алкохол, глицерин, полисорбат 60, VP/ейкозен кополимер, PEG-100 стеарат, диазолидинил урея, метилпарабен, пропилпарабен, ксантанова смола, аромат, токоферил ацетат.
А за устните предлагаме:
Aloe Lips
Вазелин за устни с алое и жожоба
ОПИСАНИЕ И СВОЙСТВА
Успокояващите свойства на алое вера са изключително подходящи за вашите устни. Те ги предпазват от слънцето и вятъра. Съчетахме най-добрите съставки, като масло от жожоба и пчелен восък, за да ви предложим най-ефикасния в света продукт за устни, подходящ за употреба през цялата година.
Вазелинът за устни с алое и жожоба "Алое липс" успокоява, омекотява и овлажнява напукани и сухи устни и не допуска образуването на херпеси. Защитава дори в най-екстремни атмосферни условия.
Но това не е всичко. Независимо дали карате ски или правите слънчеви бани на брега на реката или пък сте на барбекю в двора, нека "Алое липс" да ви е под ръка. Той е идеална първа помощ при ухапвания, леки порязвания или изгаряния, а с компактния си размер лесно се побира в личната чанта или семейната аптечка.
Ако устните ви можеха да говорят, биха поискали "Алое липс"!

СЪСТАВКИ
Извлек от Алое Барбадензис, масло от жожоба (Buxus Chinensis), вазелин, октил хидроксистеарат, пчелен восък, восък от Candelilla (Eupho­rbia Cerifera), миристилов миристрат, Copernica Cerifera, озокерит, аромат, алантоин, пропилпарабен.

ПРЕПОРЪЧИТЕЛНА УПОТРЕБА
Редовно нанасяйте на устните, за да ги овлажните, особено в сурови атмосферни условия. Като средство за първа помощ нанесете върху леки порезни рани, изгаряния или ухапвания.

ОСНОВНИ ХАРАКТЕРИСТИКИ

* Овлажняващ устните балсам.
* Вазелин за първа помощ.
* Блясък за устни.
* Защита при високи и ниски температури.

Ние използваме вазелина и нямаме проблем с напуквания на устните.

mnoznae6ta
Контакти:

Мнение от mnoznae6ta » 31 яну 2010 19:29

Покрай ниските температури ,въпреки всички мерки за защита от дрехи и ръкавици ,ръцете замръзват и резултата е очевиден ,ожулени все едно със шкурка!
Няма как да го избегнем все пак трябва да се ходи на работа!
По този случай ,аз използвах микса от равни дози: крема ни алое с прополис , алое джели гел и фърст. Ефекта е поразителен.
Този микс е добро средство при упорити кожни проблеми!

mnoznae6ta
Контакти:

Мнение от mnoznae6ta » 31 яну 2010 19:30

Ето ,че ниските температури са в стихията си ,но все пак е зима! Предлагам ви загряващия лосион с алое.
Загрява и постепенно охлажда и отпуска!
Дълбоко проникващ, успокояващ, стабилизиран гел от Алое Вера, съчетан със загряващи и облекчаващи билки, за да ви донесе така желаното отпускане след напрегнатия ден. Идеален за умора и болки в мускулите и краката след целодневно препускане. А защо не и за масажен лосион?

Ако за накой представлява интерес може да ми пише по имейл ,тук или лични.

NANIK

Мнение от NANIK » 31 яну 2010 21:35

Звучите като рекламен консултант.Всичко това сме го чели в книжките на FOREVER.Като обикновен човек искам да сравнявам.Интерисува ме АЛОЕ ГЕЛ- на FOREVER или на LR ? А може би някои по-евтини капсули алое ,напр. на АДИФАРМА за 5-6 лв. Все пак намаме 50 лв. на месец за 1л. гел от скъпите компании,който се приема 10 пъти.

mnoznae6ta
Контакти:

Мнение от mnoznae6ta » 31 яну 2010 22:55

NANIK,ако приемате напитката профилактично ще ви стигне за 17-18 дни.
Също при ФЛП ,можете да ползвате отстъпка от 15% ,ако желаете разбира се!
А относно таблетките на АДИФАРМА ,в нета пише ,че са по 30бр. от 10г ,което значи 1гр. или 30гр. за 6-7лв.!

Ваше е решението ,какво да приемате за здравето си!

mnoznae6ta
Контакти:

Мнение от mnoznae6ta » 10 фев 2010 22:39

По темата на седмицата: http://www.puls.bg/health/news/news_3654.html
Лично аз съм използвала от сухите дезодоранти предлагани из търговската мрежа. И съм страшно доволна ,но когато прочетох статията се замислих ,че и при тях има скрити здравословни проблеми! :|
И по този повод реших изцяло да се доверя на ,,Сухия дезодорант със алое".
Надали всеки е запознат ,че в него няма вредните алуминиеви соли!
Подробности може да откриете в сайта на ФЛП.

mnoznae6ta
Контакти:

Мнение от mnoznae6ta » 18 мар 2010 10:01

Предлам да разгледате продукти по тази тема:
http://www.puls.bg/health/inquisitive/news_3920.html

Хранителна добавка с ненаситени мастни киселини
Омега-3 ,подържаща чисти кръвоносни съдове:
http://www.flp.bg/bg/P_Arctic-Sea-Omega-3_bg.htm

Хранителна добавка с витамин В12 и фолиева киселина ,подържаща нивото на хомостицина в кръвта в нормалпи граници:
http://www.flp.bg/bg/P_B12_bg.htm

Хранителна добавка с витамини А, Е и селен, подходяща не само за дами , но и за всеки грижещ се за здравето си:
http://www.flp.bg/bg/P_A-Beta-Care_bg.htm

mnoznae6ta
Контакти:

Мнение от mnoznae6ta » 21 мар 2010 08:30

Добро утро! 8)
Ето една от интересните теми в този сайт:
Куркумата забавя стареенето на кожата
А това е хранителна добавка съдържаща тази чудотворна билка:

Хранителна добавка с хиалуронова киселина:Смазва ставите и овлажнява кожата: http://www.flp.bg/bg/P_Active_HA_bg.htm

aloezdrave

Мнение от aloezdrave » 24 мар 2010 16:09

Аз от извесно време ползвам алое вера и съм много доволна. Определено по-малко болести, особено простудни и по-добро настроение ;) Чисто научно е нормално при такива съставки да е толкова полезно: Алое Вера съдържа над 200 полезни съставки, сред които 20 минерала, 18 аминокиселини и 12 витамина. Предлагаме ви полезните качества на това уникално растение в четири разновидности на пресния, натурален и стабилизиран Алое Вера гел, за да се радвате на повече енергия и здраве.
http://www.aloezdrave.com/node/aloe-vera-gel

mariav

Мнение от mariav » 08 апр 2010 15:42

Аз съм използвала алое, за възпалено гърло при мен и при дъщеря ми, тя е на 1,6 г. и съм много доволна!

mnoznae6ta
Контакти:

Мнение от mnoznae6ta » 06 май 2010 23:51

Съвети за добро зрение и красиви очи (І част)

Ето Хранителна добавка,в която има необходимите съставки за добро зрение!

mnoznae6ta
Контакти:

Мнение от mnoznae6ta » 28 май 2010 20:03

Идват летните почивни дни -море ,плаж , слънце. :)
Както винаги Пулс .бг дава нужната Информация за предстоящите горещи дни.
Който желае да научи още Нещо може да разгледа.

mnoznae6ta
Контакти:

Мнение от mnoznae6ta » 13 ное 2010 12:29

Здравейте, изтичат последните слънчави дни на златната есен.
Кой от вас е започнал зимната профилактика за предпазване от вирусите през този критичен период и укрепване на имуната система!

Отговори

Върни се в “Алтернативна медицина”