Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Спортуване и хубава храна ни пазят от летаргията
Заболяванията на еднокринната система заемат второ място след ...
Точно обратното, оказва се
Всяка година се откриват около 2000 нови случая
реклама

за кръвна захар

Модератори: админ, консултанти

за кръвна захар

Мнениеот maria_kostova » 14 Яну 2008 16:03

Здравейте.
Имам следния въпрос, преди няколко месеца започна да се покачва нивото на кръвната ми захар, като най- високата стойност беше 7,6.Казаха ми , че само диета е достатъчно без медикаменти,но мен ме притесняват тези стойности, може ли в това положение да се говори за диабет и трябва ли ми консултация с ендокринолог.Правих изследване на холестерол в норма са и двата вида, даже лошия беше под нормата.Благодаря предварително.
maria_kostova

Re: за кръвна захар

Мнениеот Д-р Янева » 14 Яну 2008 18:34

Стойностите на кръвната Ви захар говорят най-малко за нарушен глюкозен толеранс. Мисля, че дори е задължително да се консултирате с ендокринолог, както по отношение на диетата и двигателния режим, които трябва да спазвате, така и за проследяване на динамиката на състоянието.
Д-р Янева

Мнениеот mavi » 24 Апр 2009 20:12

За да не умножавам излишно новите теми, реших да поставя моя въпрос в тази сходна тема.
До есента на 2008 г. кръвната ми захар бе някъде 5.5
На 1 март ми измериха 6,8 преди наложителна ангиография на ръката. Коментарът бе, че сигурно е от притеснение. Освен това през януари си ударих главата, почти до комоцио.
На 20 април направихме контролно - Глюкоза 6,3, Холестерол общ 4,37, HDL холестерол 1,05, Триглицериди 1,29, Гликиран хемоглобин 5,1
Само глюкозата е завишена по новите норми.
Пия от 5 години бетаблокери заради инцидентни тахикардии (беталок зок, от 3 месеца атенолол-при мен много ефикасен!).
Мъж, възраст 54 , тегло 87 кг, ръст 187, талия 92, ханш 104.
Какво може да е предизвикало повишението, трябват ли други изследвания?
Личният ми лекар смята, че няма място за тревога, да намаля консумацията на захари и да увелича движението.
mavi

Мнениеот д-р Цончев » 25 Апр 2009 07:51

На гладно ли са пускани изследванията?
д-р Цончев

Мнениеот GabiEvgenieva » 07 Ное 2009 15:17

Здравейте!
Баща ми е с висок холестерол и висока кръвна захар.Ще Ви бъда много благодарна,ако ме посъветвате какво да прави.
Показателите му са следните:
Холестерол-7.71
HDL-1.10
LDL-3.43
триглицериди-7
Глюкоза-8.33
Това е което знам за изследванията му.Да си призная,ме е страх понеже лекарят му е казал,че 80% от случайте с подбни показатели умират.Смятам,че е пресилено и силно казано,защото неможе да няма лечение.Вече се е подложил на диета и след 5 м. трябва пак да отиде за изследвания.И това ми се струва не реално,не е ли много късно.Вие какво бихте ме посъветвали?Аз не съм много на ясно с тези неща и незная дори дали правилно съм написала показателите,но когато разбрах реших да търся съвет от някой по компетентен.В момента проучвам кои е най-добрия лекар в града ,за да се консултира и с него.Благодаря предварително за вниманието.
GabiEvgenieva

Мнениеот д-р Цончев » 10 Ное 2009 21:24

Вероятно излишно е наплашен човека. Че е висок холестерола и е предпоставка за сърдечен проблем - така е, но пък допълнителния стрес увеличава още повече риска. Добре е да намерите добър кардиолог, който да се заеме със случая, вероятно освен диета ще трябва да се включи и статин. Добре е да се оцени сърдечния статус и риск, евентуално велоергометрия или др. функционално изследване. Мога да препоръчам специалист в София.
д-р Цончев

Мнениеот vasilev » 11 Ное 2009 11:43

Кажете му на този лекар, че е в грешка!!! Не е вярно, че умират 80% от подобните случаи. Умират 100% от тях. Може и след 50-60 години, но умират... Както и тези, които пият вода - умират някога. Значи - пиенето на вода е опасно, според него.

Но гениальный всплеск похож на бред,
В рожденьи смерть проглядывает косо.
А мы все ставим каверзный ответ
И не находим нужного вопроса.
vasilev

Мнениеот д-р Цончев » 14 Ное 2009 01:21

Трябва да се обърне съответното вниманиена пациента.... без излишна паника...
vasilev
имаш достатъчно опит и достатъчно съдействаш при диабетологичните проблеми, за което благодаря (аз като лекар) и разчитам на съдействие в тази насока в дългосрочен план. Аз лично се опитвам да не сугестирам повече от необходимото пациентите, защото, както знаеш стресът, сам по себе си е досатъчен увреждащ фактор.
д-р Цончев

Мнениеот r.vasileva » 07 Дек 2009 22:03

Здравейте!
Днес си направих профил и резултатите са следните:
сутринта на гладно (8:00ч) - 6,9 mmol
обяд (12:00ч) - 10,00 mmol
следобед (15:00ч) - 6,6 mmol
Сметнах общо от трите пъти е 7,83 mmol.
Може ли на базата на тези резултати да се постави диагноза диабет?
r.vasileva

Мнениеот д-р Цончев » 09 Дек 2009 09:18

Не, но е добре да се направи глюкозотолерантен тест и консултация с ендокринолог ако там резултатите са извън нормата.
д-р Цончев

Назад към Диабет