Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Намалява страха и тревожността
Става дума за уврежданията след инфаркт
Затлъстелите хора са склонни към развитие на състоянието
реклама

за кръвна захар

Модератори: админ, консултанти

за кръвна захар

Мнениеот maria_kostova » 14 Яну 2008 16:03

Здравейте.
Имам следния въпрос, преди няколко месеца започна да се покачва нивото на кръвната ми захар, като най- високата стойност беше 7,6.Казаха ми , че само диета е достатъчно без медикаменти,но мен ме притесняват тези стойности, може ли в това положение да се говори за диабет и трябва ли ми консултация с ендокринолог.Правих изследване на холестерол в норма са и двата вида, даже лошия беше под нормата.Благодаря предварително.
maria_kostova

Re: за кръвна захар

Мнениеот Д-р Янева » 14 Яну 2008 18:34

Стойностите на кръвната Ви захар говорят най-малко за нарушен глюкозен толеранс. Мисля, че дори е задължително да се консултирате с ендокринолог, както по отношение на диетата и двигателния режим, които трябва да спазвате, така и за проследяване на динамиката на състоянието.
Д-р Янева

Мнениеот mavi » 24 Апр 2009 20:12

За да не умножавам излишно новите теми, реших да поставя моя въпрос в тази сходна тема.
До есента на 2008 г. кръвната ми захар бе някъде 5.5
На 1 март ми измериха 6,8 преди наложителна ангиография на ръката. Коментарът бе, че сигурно е от притеснение. Освен това през януари си ударих главата, почти до комоцио.
На 20 април направихме контролно - Глюкоза 6,3, Холестерол общ 4,37, HDL холестерол 1,05, Триглицериди 1,29, Гликиран хемоглобин 5,1
Само глюкозата е завишена по новите норми.
Пия от 5 години бетаблокери заради инцидентни тахикардии (беталок зок, от 3 месеца атенолол-при мен много ефикасен!).
Мъж, възраст 54 , тегло 87 кг, ръст 187, талия 92, ханш 104.
Какво може да е предизвикало повишението, трябват ли други изследвания?
Личният ми лекар смята, че няма място за тревога, да намаля консумацията на захари и да увелича движението.
mavi

Мнениеот д-р Цончев » 25 Апр 2009 07:51

На гладно ли са пускани изследванията?
д-р Цончев

Мнениеот GabiEvgenieva » 07 Ное 2009 15:17

Здравейте!
Баща ми е с висок холестерол и висока кръвна захар.Ще Ви бъда много благодарна,ако ме посъветвате какво да прави.
Показателите му са следните:
Холестерол-7.71
HDL-1.10
LDL-3.43
триглицериди-7
Глюкоза-8.33
Това е което знам за изследванията му.Да си призная,ме е страх понеже лекарят му е казал,че 80% от случайте с подбни показатели умират.Смятам,че е пресилено и силно казано,защото неможе да няма лечение.Вече се е подложил на диета и след 5 м. трябва пак да отиде за изследвания.И това ми се струва не реално,не е ли много късно.Вие какво бихте ме посъветвали?Аз не съм много на ясно с тези неща и незная дори дали правилно съм написала показателите,но когато разбрах реших да търся съвет от някой по компетентен.В момента проучвам кои е най-добрия лекар в града ,за да се консултира и с него.Благодаря предварително за вниманието.
GabiEvgenieva

Мнениеот д-р Цончев » 10 Ное 2009 21:24

Вероятно излишно е наплашен човека. Че е висок холестерола и е предпоставка за сърдечен проблем - така е, но пък допълнителния стрес увеличава още повече риска. Добре е да намерите добър кардиолог, който да се заеме със случая, вероятно освен диета ще трябва да се включи и статин. Добре е да се оцени сърдечния статус и риск, евентуално велоергометрия или др. функционално изследване. Мога да препоръчам специалист в София.
д-р Цончев

Мнениеот vasilev » 11 Ное 2009 11:43

Кажете му на този лекар, че е в грешка!!! Не е вярно, че умират 80% от подобните случаи. Умират 100% от тях. Може и след 50-60 години, но умират... Както и тези, които пият вода - умират някога. Значи - пиенето на вода е опасно, според него.

Но гениальный всплеск похож на бред,
В рожденьи смерть проглядывает косо.
А мы все ставим каверзный ответ
И не находим нужного вопроса.
vasilev

Мнениеот д-р Цончев » 14 Ное 2009 01:21

Трябва да се обърне съответното вниманиена пациента.... без излишна паника...
vasilev
имаш достатъчно опит и достатъчно съдействаш при диабетологичните проблеми, за което благодаря (аз като лекар) и разчитам на съдействие в тази насока в дългосрочен план. Аз лично се опитвам да не сугестирам повече от необходимото пациентите, защото, както знаеш стресът, сам по себе си е досатъчен увреждащ фактор.
д-р Цончев

Мнениеот r.vasileva » 07 Дек 2009 22:03

Здравейте!
Днес си направих профил и резултатите са следните:
сутринта на гладно (8:00ч) - 6,9 mmol
обяд (12:00ч) - 10,00 mmol
следобед (15:00ч) - 6,6 mmol
Сметнах общо от трите пъти е 7,83 mmol.
Може ли на базата на тези резултати да се постави диагноза диабет?
r.vasileva

Мнениеот д-р Цончев » 09 Дек 2009 09:18

Не, но е добре да се направи глюкозотолерантен тест и консултация с ендокринолог ако там резултатите са извън нормата.
д-р Цончев

Назад към Диабет