ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Оптимално решение за бели зъби и здрави венци.
Ацетилсалициловата киселина може да предпази от усложнения при...
Дефицитът на витамин B3 може да доведе до безсъние

Нощно изпотявате! Съмнение за диабетна автономна невропатия.

Модератори: админ, консултанти

Liubomir1985

Нощно изпотявате! Съмнение за диабетна автономна невропатия.

Мнение от Liubomir1985 » 26 ное 2016 00:18

Здравейте!С диабет тип 1 съм вече 7-8 години, на 30 г. съм сега.

От близо 4-5 месеца получавам нощни изпотявания главно от кръста на горе, понякога толкова обилни, че ако си изстискам тениската ще почне да капе. Случвали са ми са се 2-3 часа след заспиване, както и след 5-6 часа. Спал съм в студени стаи в които пак съм получавал изпотявания. Спал съм с оскъдни дрехи и одеяло и пак съм се изпотявал..
До сега съм нямал никакви усложнения от диабета.

Понеже нощните изпотявания са симптоми на други заболявания, съм изследвал щитовидната жлеза (и нейните хормони), ПКК и други изследвания за Рак, всичко ми е в норма, затова оказвам този проблем вследствие на диабета.
През последната една година контрола над захарта ми е лош, като почти всеки ден съм имал захар около 20.

Края на лятото за около 2 месеца наблюдавах нещо като вибриране в долната част на корема, ниско долу. В този период имах от време на време разтройство без наличие на някакво заболяване. Сега тези симптоми с корема ги няма, акото ми е чук и вибрациите ниско долу ги няма. Нямам проблем със сърдечната дейност (правиха ми 2 пъти ЕКГ).

Възможно ли е да нямам никакви други неврологични оплаквания (моторни или сензорни), а да имам проблем с автономната нервна система? И дали е обратим този процес? Ако става въпрос за диабетна автономна невропатия как да процедирам освен стриктният контрол на кръвната захар? Вливания на Тиогама, прием на милгама, електростимулаци, и/или?

Обръщам се тук, защото когато споделих на ендокриенолога си за тези изпотявания, тя ми каза да не я занимавам... и да скоро ще я сменям..

Поздрави

д-р Цончев

Re: Нощно изпотявате! Съмнение за диабетна автономна невропатия.

Мнение от д-р Цончев » 29 ное 2016 01:37

Според мен е възможно... Мога да препоръчам добър ендокринолог в София..

Джейн

Мнение от Джейн » 09 фев 2017 03:09

Прочети и се образовай за паразите. Възможно е да имаш патазити. Изследванията ще покажат най-вероятно отр .резултат за паразитоза, но това не значи, че нямаш инвазия...

Katenceto_25

Мнение от Katenceto_25 » 30 юни 2017 14:39

https://www.facebook.com/%D0%97%D0%B0%D ... 338159320/. Заповядайте в моята група всички диабетици за да си помагаме

Отговори

Върни се в “Диабет”