ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Рядкото заболяване се проявява веднага след раждането
Бактериите не получават шанс да развият резистентност
Какво е разумно да очакваме от тях?
Плевралният излив може да е причина за задух

Увеличен глад и умора след тренировка

Модератори: админ, консултанти

VanVT

Re: Увеличен глад и умора след тренировка

Мнение от VanVT » 21 мар 2017 15:36

Пих го 13 дена контролока по 2 пъти..
На 8-10ти ден чак бях добре, обаче на 13тия като го намалих по едно на ден и отново има болка както в началото и се засилва.
Без контролока и то по 2 пъти на ден май няма да стане работата с тоя жлъчен рефлукс и лек гастрит?! Има ли други варианти някакви за лечение?!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 22 мар 2017 21:54

Е то ако има рефлукс няма как да няма болка, нека гастроентеролога да види какво да даде за рехлукса

VanVT

Мнение от VanVT » 03 апр 2017 15:21

10 дена пих контролок по едно на ден и нещата бяха супер...но един ми излезе в насрещното и веднага след това пак ме заболя там над пъпа точно и цял ден от време на време се усеща пак болка - явно от стрес жлъчката нещо се прегъва ли дискинезия според мен от стреса...иначе на ехографа жлъчката изглежда добре - тоя вариант е възможен нали?!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 05 апр 2017 20:43

От стреса е, и при напълно здрав стомах се случва.

VanVT

Мнение от VanVT » 06 апр 2017 08:54

То в този случай да спирам ли контролока - някакво обезболяващо да препоръчате?
Пия дуспаталин,но като,че ли ефекта и облекчението е леко.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 09 апр 2017 20:15

Контролока е за киселинната секреция на стомаха. Тя трябва да се овладее и тогава да се спира.

VanVT

Мнение от VanVT » 30 апр 2017 02:09

Спрях контролока - само 1 при нужда пих,оправих се от Зирид - по-бързо изпразва стомаха 10тина дена пих и само 2-3 дена от всичките имаше болка...Обаче вчера карах колело и днес невероятна болка отново през нощта - да не би да е раздразнено дебело черво от физическа ативност?!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 30 апр 2017 19:51

Малко вероятно, да не е по типа на мускулната треска.

VanVT

Мнение от VanVT » 06 май 2017 22:23

Жлъчката връща усещам я.
Временно някой друг ден съм добре и после пак се раздразва и гастрита почва и той и болката.
Ама интересно дали има връзка с движението и спорта.
Като пия зирид пък стомаха ме боли вляво,но действа - ама явно е силен препарат?!

VanVT

Мнение от VanVT » 07 май 2017 14:18

Забелязах,че когато пия вода - тогава само ме заболява и връща.
Като се храня се успокоява.

emil_0112

Мнение от emil_0112 » 07 май 2017 23:13

Включвам се в темата защото виждам, че е съвсем нова и защото ме интересува всичко свързано с рефлукс на жлъчка в стомаха. Доколкото съм запознат с проблема, Контролок и всякакви други ИПП и Н2 няма да помогнат. Поне при мен не помагат. Ето Ви само един линк от многото, които съм чел:
Жлъчен рефлукс - симптоми и лечение | Lechenie.bg
lechenie.bg/zhlachen-refluks/

Интересно, някой друг гастроентеролог какво би Ви посъветвал за справяне с проблема: Рефлукс на жлъчен сок в стомаха.

emil_0112

Мнение от emil_0112 » 08 май 2017 21:35

Включвам се в темата, защото виждам, че е съвсем нова и защото ме интересува всичко свързано с рефлукс на жлъчка в стомаха. Доколкото съм запознат с проблема, Контролок и всякакви други ИПП и Н2 няма да помогнат. Поне при мен не помагат. Ето Ви само един линк от многото, които съм чел:
Жлъчен рефлукс - симптоми и лечение | Lechenie.bg
lechenie.bg/zhlachen-refluks/

Интересно, някой друг гастроентеролог какво би Ви посъветвал за справяне с проблема: Рефлукс на жлъчен сок в стомаха.

VanVT

Re: Жлъчен рефлукс

Мнение от VanVT » 09 май 2017 21:49

Гастроентероложката ми препоръча и обясни - Първите 2-3 дена да пия контролок и ИПП ,за да се намали раздразването на стомаха ,а заедно с това да се пие Мотилиум или по-доброто и скъпото Зирид 1-2 пъти на ден сутрин основно - за да се махне жлъчния сок по-бързо от стомаха. Като се пие 7-14 дена ,докато изчезнат болките. Единствено с това имах някакъв успех 17 от 20 дена не ме боля почти нищо, обаче от зирида ме заболя точно стомаха вляво лекичко и почнах да огладнявам в необичайни часове - вечер,нощем ,рано сутрин ,което също е неприятно.
След спирането на хаповете след някой друг ден пак се почва същото.
Променям режими ,хранения - стоя прав,стоя седнал, - стоя нищо не правя, ходя спортувам - но при всяко състояние се случва болката.

emil_0112

Мнение от emil_0112 » 09 май 2017 23:42

Д-р Цончев ясно го е казал: „Контролока е за киселинната секреция на стомаха.”
За Рефлукса на Жлъчен сок в стомаха: Урзофалк, но след консултация с Гастроентероложката.

VanVT

Мнение от VanVT » 18 май 2017 09:15

Обиколих 3те най-добри гастроентеролога в региона и общо взето ми предписаха по-горното лечение,как да отида пак сега и да им искам изпиши ми това лекарство :)
А и личната лекарка ми каза,че съм си изразходил 3 направления за годината и ,ако ми даде още ще я глобят...Въпроса ми е наистина ли е доживот този кръговрат болка-зирид ,това-онова - 3 дни добре и пак 3 дни болка ?!
А и ми е леко ниско кръвното ,но нали захарта дразни стомаха - от сладките неща какво да ям,че да не изпадам в хипогликемия? -Кленов сироп и едни органични десертчета с овесени ядки в момента хапвам?!

Отговори

Върни се в “Диабет”