ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Дори в малки количества провокират стомашен дискомфорт
Схващането, че застрашават само жените е много грешно
Промените в изхожданията при бебето могат да насочат към серио...

Билколечение

Модератори: админ, консултанти

valia_gr

Билколечение

Мнение от valia_gr » 03 май 2016 10:25

Имам въпрос свързан с пиенето на билки едновременно с лекарствата.
На съпруга ми от 6 месеца му откриха Диабет тип 2. Лекаря предписа Сиофор 1000 - 3 пъти по 1 таблетка. Ние започнахме с тази доза, но след 1 месец разбрахме за билков чай, който се продава в билковите аптеки /съдържа черна боровинка, бобови шушулки, черница, коприва, лен, къпина, жаблек, глухарче и дилянка/. Има указание от билковата аптека, че се пие 3 пъти преди хранене и намалява кръвната захар. Започна да го пие него и намалихме Сиофор 1000 на 3 пъти по половин таблетка. Кръвната захар си влезе в норми, само сутрин на гладно понякога е повишена 6,4 - 6,5. Спазва си диетата и тича. Отслабна с 10 кг. Чувства се добре. Сега отиде на преглед при доктора и той му забрани да пие всякакви билки и да увеличи Сиофор - сутрин 1 табл. от 850, на обяд 1 табл. от 850 и вечер 1 табл. от 1000. Всички останали изследвания са му добри - очен, невролог и др. кръвни изследвания. Аз винаги съм била на мнение, че билките помагат, така се пие и по-малка доза на Сиофор. Вече една седмица спряхме чая за диабет и пие само лекарства. Сутрин кръвната захар е понякога малко повишена до 6,5 - 6,7. Моля за съдействие!!! Може ли да вредят билките? Според мен билките са намалявали кръвната захар.
Моля за съвет!!!

д-р Цончев

Re: Билколечение

Мнение от д-р Цончев » 06 май 2016 21:18

Според мен трябва да спазвате препоръките на лекаря, след като сте му се доверили да ви лекува...

Отговори

Върни се в “Диабет”