ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Дефицитът на магнезий често води до безсъние
Дори в малки количества провокират стомашен дискомфорт
Първата грипна вълна тази година подранява с 6 седмици
Схващането, че застрашават само жените е много грешно

Метформин с удължено освобождаване - къде?

Модератори: админ, консултанти

Celeborn

Метформин с удължено освобождаване - къде?

Мнение от Celeborn » 23 ное 2015 20:11

Здравейте, имам предписан от САЩ Glucophage XR, който вече привършвам и с почуда разбрах, че тук не се предлага. От нормалната форма винаги имам стомашни проблеми, а преди празниците няма кой да ми донесе от Щатите. Някой знае ли какъв Метформин с удължено освобождаване се намира в България, тъй като не откривам нищо...

georgeva

Re: Метформин с удължено освобождаване - къде?

Мнение от georgeva » 08 юли 2017 07:07

Здравейте! Не знам как да пусна нова тема, затова пиша коментар тук, стори ми се най-близо до моето питане. От близо година пия Глюкофаж 1000 - 2х1, като преди това ми беше изписан Сиофор, от който бях в постоянно състояние на диария, а след смяната с Глюкофаж нещата мааалко се подобриха, т.е. малко по-леко преминава посещението ми в тоалетна. Като цяло не ми понася и Глюкофаж. След последното ми изследване глюкозата е 9,5. Някакъв съвет с какво да заменя Глюкофаж, медикамент с по-малко странични действия и по-ефективен спрямо глюкозата? :)

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 09 юли 2017 20:54

Това трябва да се направив от лекуващия ендокринолог, но според мен може да се пробва с Метфогама в същите дози, илиако трябвада се вдигне дозата

georgeva

Мнение от georgeva » 09 авг 2017 12:42

Благодаря за отговора! Лекуващия ендокринолог намали дозата на 3х500 и сега съм добре. Вашето предложение за увеличаване на дозата ме учудва, какво ще се постигне с това, ще изчезне ли дискомфорта за който писах в предния си пост? :)

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 13 авг 2017 18:44

Смяната на медикамента е вероятно да премахне оплакванията ви, а дозата е според нивата на кръвната захар, които искате да постигнете.

Отговори

Върни се в “Диабет”