ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Стандартното лечение на киселини може да увреди черния дроб
Аспермия - причини, симптоми и лечение
Отключва осезаеми промени в детския мозък

Преддиабет

Модератори: админ, консултанти

blueberry

Преддиабет

Мнение от blueberry » 09 фев 2015 16:48

Здравейте! На 18 години съм и от известно време не се чувствам добре,имам постоянна сухота в устата и пия около 5-6 литра вода на ден,чувствам се постоянно отпаднала и уморена,често уринирам - на ден над 10 до 15 пъти. Понякога ми се завива свят и ми се замъглява зрението ,в последните месеци наблягам на сладко и ям доста,но отслабнах с 5 кг за 5 месеца при обилно хранене (в момента съм около 48-49). Преди седмица ходих на изследвания за кръвна захар и ми отчете 5.1 на гладно,а преди 3 дена отново повторих и стойността беше пак толкова. Занесох изследванията на ендокриноложка и тя ми каза,че всичко си ми е в нормата, но аз се чувствам зле като цяло. Възможно ли е да съм в преддиабетно състояние и трябва ли да спазвам някакъв режим,който да изключва сладкото за някакъв период от време?

д-р Цончев

Re: Преддиабет

Мнение от д-р Цончев » 09 фев 2015 19:47

Мога да препоръчам добър ендокринолог в София за контролен преглед...
Съвсем възможно е обаче оплакванията ви да не са свързани с диабет.

blueberry

Мнение от blueberry » 09 фев 2015 22:27

Ами незнам ,пропуснах да кажа,че дядо ми по майчина линия беше диабетик. Все пак възможно ли е да го развия в последствие на няколко години ако съм в това състояние и не се подобрявам? Трябва ли да си изследвам кръвната захар и гликирания хемоглобин след месец време?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 11 фев 2015 19:43

Изследвайте си го и се консултирайте с ендокринолог най-малкото за да се отървете от притеснението ако няма нищо притеснително.

vasilev

Мнение от vasilev » 28 фев 2015 11:25

Дядо Ви най-вероятно е бил с диабет тип 2. При него има наследяване - но той се развива предимно при възрастни (над 35-40 години) и при хора с голямо наднормено тегло. И двата признака при Вас не са на лице - т.е. едва ли може да се мисли за диабет.
Освен това - ендокриноложката може да Ви пусне изследване за антидиуретичен хормон - безвкусният диабет (няма нищо общо със захарния!) е следващият кандидат при прекомерно пиене на вода.

Но гениальный всплеск похож на бред,
В рожденьи смерть проглядывает косо.
А мы все ставим каверзный ответ
И не находим нужного вопроса.

Отговори

Върни се в “Диабет”