ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ще отпадне ли нуждата от инжекционно лечение
В повечето случаи чупливите нокти са напълно решим проблем.
Успокоява стомашно-чревния тракт и улеснява откашлянето.

кръвна захар - съвет

Модератори: админ, консултанти

pac1

кръвна захар - съвет

Мнение от pac1 » 13 юли 2014 00:08

Здравейте,
понеже винаги ми давате пълни и изчерпателни отговори, реших отново да ви попитам.
Преди дни пристигнаха резултатите от редовните профилактични прегледи и видях, че кръвната ми захар е със стойност 3,1. Някой от колегите ми казаха, че е добре, други че не е, моля да ми кажете и вашето мнение. Аз лично се поразрових в интернет и открих съпътстващи симптоми с ниската кръвна захар, които се проявяват и при мен: изпотяване на дланите на ръцете, болки в стомаха, гадене, на моменти замаяност, като моментно изгубване на ориентация, раздразненост, по-трудно концентриране и т.н.
Моля ви, кажете ми имам ли база за притеснение, и ако да какво трябва да направя.
Нека отбележа, че съм мъж на 23 години.
Благодаря!

д-р Цончев

Re: кръвна захар - съвет

Мнение от д-р Цончев » 14 юли 2014 18:58

Някъде отговорих на това - наред е

vasilev

Мнение от vasilev » 16 юли 2014 21:35

Хм... доста близо до долната граница е. Ако това е инцидентно състояние - няма повод за тревога. Но ако се случва често - може да е повод да се обърнете към лекар (като начало - личния лекар, ако положението се влошава - ендокринолог).

Нормите за кръвна захар са:

- по цяла кръв - 3.3 - 5.5 mmol/l
- по кръвна плазма (както дават резултата всички глюкомери) 3.8 - 6.2 mmol/l

Подобни ниски стойности (освен поради заболяване!) може да са например от:
- (доста) бедна на въглехидрати диета
- системно недохранване, прекалено ниско тегло
- редовно физическо претоварване (работа, спорт...) без последващ прием на достатъчно (въглехидратна) храна

Но гениальный всплеск похож на бред,
В рожденьи смерть проглядывает косо.
А мы все ставим каверзный ответ
И не находим нужного вопроса.

kokiche

Мнение от kokiche » 08 фев 2015 23:29

Здравейте!
Забелязвам, че мъжът ми често да се оплаква от умора, мускулни крампи, понякога му причернява, направи флебит лятото, мирише на ацетон понякога- тези оплаквания са от около година, последните 2 месеца отслабна 2 кг. без промяна на хранителните навици и на 2 пъти му омекна пениса по време на секс. Но той пие много малко вода, не ходи повече от 2-3 пъти на ден по малка нужда, не му лепи устата, нито пък изпада в хипогликемия с изпотяване и пребледняване ( слава Богу!). На моменти ( обикновено след хранене) рязко му се променя настроението и избухва изведнъж. Съмнявам се за диабет и го помолих да направи кръвен тест. Той упорито отказва. Премерих му 2 dni кръвната захар сутрин на гладно- 64 мг/дл и 68 мг/дл. Искам да попитам- това основание ли да мисля, че е диабет и ,ако смъква и вдига нивата на кръвната захар в различни моменти на деня може ли това да се установи с гликиран хемоглобин тест? Отнася се за мъж на 59 год с нормално тегло и не особено тежка физическа работа.
Благодаря за отделеното време!

radikom

Мнение от radikom » 28 фев 2015 22:40

Здравейте,не знам какво да правя.Трябва ли да се обърна към ендокринолог.
Напълнях доста последните 5 год но не от въздуха естествено....храня се доста.Реших да си направя обременяване с глюкоза за да си видя най-вече стойностите на инсулина но се оказаха в норма за сметка на кръвната захар която стои постоянно ниска 3,9 дори след глюкозата.постоянно съм гладна.искам съвет най-вече от д-р Цончев.Благодаря

п.с забравих да спомена че съм на 39 год

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 01 мар 2015 10:26

Не е толкова ниска според мен. В норма си е. Добре е най-малкото за успокоение да се вземе мнението на ендокринолог.Мога да препоръчам в София.

Отговори

Върни се в “Диабет”