ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Не всички последствия се усещат на момента!
За мъжете, които искат да станат бащи на здрави деца
Бета глюканът е сред най-мощните имуностимулатори

Диабет ли е.

Модератори: админ, консултанти

примо

Диабет ли е.

Мнение от примо » 18 ное 2013 16:17

Здравейте, Бащами е на 76г. На 10 септември тази година претарпя сърдечна операция три байпаса.Въстановяването е много добро.Майка ми е диебетик при измерването на захарта и измерих и на баща ми оказа се че е8.4 това беше преди един месец той никога до сега не е имал диабет и стойнос на захарта по висока от 6.5.Спазва строга диета но захарта не спада все е от 7.8 до 8.5.Въпроса ми е това диабет ли е от какво се е появил и какво да претприемем.Благодаря предварително за одговора.

д-р Цончев

Re: Диабет ли е.

Мнение от д-р Цончев » 18 ное 2013 16:18

Възможно е да се касае за диабет втори тип. Добре е да го консултира ендокринолог човека и ако е необходимо да включи подходящ медикамент.

kokiche

Мнение от kokiche » 08 фев 2015 23:31

Здравейте!
Забелязвам, че мъжът ми често да се оплаква от умора, мускулни крампи, понякога му причернява, направи флебит лятото, мирише на ацетон понякога- тези оплаквания са от около година, последните 2 месеца отслабна 2 кг. без промяна на хранителните навици и на 2 пъти му омекна пениса по време на секс. Но той пие много малко вода, не ходи повече от 2-3 пъти на ден по малка нужда, не му лепи устата, нито пък изпада в хипогликемия с изпотяване и пребледняване ( слава Богу!). На моменти ( обикновено след хранене) рязко му се променя настроението и избухва изведнъж. Съмнявам се за диабет и го помолих да направи кръвен тест. Той упорито отказва. Премерих му 2 dni кръвната захар сутрин на гладно- 64 мг/дл и 68 мг/дл. Искам да попитам- това основание ли да мисля, че е диабет и ,ако смъква и вдига нивата на кръвната захар в различни моменти на деня може ли това да се установи с гликиран хемоглобин тест? Отнася се за мъж на 59 год с нормално тегло и не особено тежка физическа работа.
Благодаря за отделеното време!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 09 фев 2015 08:51

Може да се пусне и гликиран хемоглобин. Дайте тези стойности в ммол/л.

vasilev

Мнение от vasilev » 28 фев 2015 11:15

Премерете му кръвна захар, когато дъхът му мирише на ацетон. Но - при тези стойности на КЗ на гладно (3.5÷3.8 mmol/l) - надали може да се говори за диабет. Но все пак - пуснете един гликиран хемоглобин (макар при него надали резултатът ще е съвсем адекватен), и въпросното измерване при дъх на ацетон. Освен това- измерване на КЗ 2 часа след храна. И публикувайте резултатите.

Но гениальный всплеск похож на бред,
В рожденьи смерть проглядывает косо.
А мы все ставим каверзный ответ
И не находим нужного вопроса.

Отговори

Върни се в “Диабет”