ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Дефицитът на витамин B3 може да доведе до безсъние
Може ли един размер да пасне на всички мъже?
България е от малкото страни, където билката вирее свободно

Диабет тип 2

Модератори: админ, консултанти

martito

Диабет тип 2

Мнение от martito » 05 сеп 2012 15:01

Здравейте! Страшно съм притеснена за съпруга ми на 32 год. е ,тежи 125кг!Наскоро минали профилактични прегледи на работа и се остановило че има кръвна захар!Впоследствие направихме изследвания резултатите бяха следните:Кръвно захарен профил 8ч.-11.13 15ч.-14.07 Гликиран хемоглобин 8.40 CRP(+)пол 6.15!А във всъщото време той казва, че не изпитва никъкви симптоми на диабет!В последствие ни извадиха рецептурна книжка ,изписаха му метфодиаб и на следващия месец имаше стоиности на захарта 6.9! Мисълта ми е тези хапчета не се ли намаляват или цял живот ще ги пие по 3 пъти на ден!

vasilev

Re: Диабет тип 2

Мнение от vasilev » 06 сеп 2012 06:38

Здравейте. Захарен диабет тип 2 МОЖЕ да бъде обратимо заболяване, особено в началото. Но... за това трябват доста усилия. Задължително трябва да се спазва подходяща диета и да се съблюдава добър двигателен режим. Теглото задължително трябва да се редуцира до нормално за ръста му (ИТМ трябва да е ≈20-24 за мъже). Спазването на диета в никакъв случай не означава, че трябва да се ограничава изобщо от някои храни. Както се казва - има не забранени храни, а забранени количества. Изобщо... не е лесно, човек трябва даси наложи доста строг (поне в началото) режим. Също така - трябва да има търпение; не бива да се очакват бързи резултати. Нещо повече - за човека е вредна всяка бърза промяна на параметри - организмът е доста инертна машина, и не обича много бързите промени. А за това, че не изпитва симптоми... Организмът, освен, че е инертен - има и сравнително големи възможности за компенсация. Дълго време и в доста широки граници човек може да го тормози, и да се усеща сравнително добре. Но... идва момент, когато тези възможности се изчерпват, и... До вчера здравият човек изведнъж започва да има множество различни оплаквания, заболявания; и те все повече прогресират и все по-трудно се овладяват. Та - трябва да се замисли навреме. Все пак - млад човек е, това е предимство - организмът все още има възможности да се поправи, най-вероятно. Но - това зависи само от него. Всичко това не Ви казвам, за да Ви плаша - аз съм минал по подобен път, и добре знам какво става при системно претоварване и небрежност към себе си. За съжаление...

А хапчетата... трябва да ги пие, докато всичко влезе в норма, и при изследванията се окаже, че организмът се справя с поддържането на нормална КЗ и без външна помощ. В крайна сметка - целта е да се поддържа захарта в норма - ако може без хапчета, най-добре. НО - такава преценка трябва да направи лекар, и то при директен преглед, не с консултации по интернет.

Но гениальный всплеск похож на бред,
В рожденьи смерть проглядывает косо.
А мы все ставим каверзный ответ
И не находим нужного вопроса.

martito

Мнение от martito » 07 сеп 2012 11:18

Благодаря Ви за бързия отговор,vasilev!Днес минах през аптеката и му купих чай за диабетици и подсладител,купих и овесени ядки плюс един федербал :) Започваме борба с диабета.Само да попитам нали няма проблем да пие този чай с метфодиаб?Притесняваме също,че вече втори месец не е хапнал ориз,картофи,сладко и бял хляб ,подлага се на тежък физически труд , а не е смъкнал нито килограм!

martito

Мнение от martito » 10 сеп 2012 07:58

Между другото все пропускам да попитам - на мъжа ми му се появиха миналата зима ранички по ъгълчетата на устата, който просто нямаха зарастване даже още си ги има!Личната лекарка каза ,че са от липса на витамини ,но аз си мисля дали може да са следствие от болеста и как да ги лекуваме,защото той казва ,често му се цепят и го болят !

lananat

Мнение от lananat » 11 сеп 2012 09:51

Да раничките най-вероятно са от болестта.Аз искам да ви покажа един сайт в който има доста природни продукти ,които са полезни при диабет и до някъде помагат за нормализирането на кръвната захар.
http://www.sibirskozdrave.ovo.bg

iuri89

Мнение от iuri89 » 28 фев 2016 14:41

Значи майка ми има диабет ( висока кръвна захар ) до преди някоя година беше на хапчета които и помагаха обаче това си е химия. Един ден на мои приятел баща му ми каза една рецепта която е много ефективна : 3 зелени тиквички, една шепа зелен боб, една връзка магданоз и 2 супени лъжици целина това всичко се пасира ( за по лесно пасиране добавете малко вода ) и след това се вари 15 минути и е готово за употреба. Схемата за употреба е първи месец ( когато се отказваш от хапчетата ) съставката се приема 3 дни поредни в които я ядете само тази съставка колкото можете и вода нищо друго ( задължително си мерите кръвната захар да не падне твърде много ) след това втория месец се прави схемата 2 дена след това всеки месец по един ден или по рядко в зависимост от кръвната захар при измерванията ще си преценявате.
Обаче с течение на времето на майка почна тази рецепта да не и понася на корема при вас може да си нямате никакви проблеми всеки човек е различен и по тази причина майка си намери в нашия гр:Кюстендил нещо като аптека след преглед ти преписват хранителни добавки хапчета с някакви гъби които се оказаха най добрия вариант. Надявам се на някои да съм бил полезен.

kamelyakirilova98@gmail.com

Мнение от kamelyakirilova98@gmail.com » 02 мар 2016 17:41

Здравейте!
Аз също съм болна от диабет тип2. Диабета ми е инсулиново-зависим.На скоро си пуснах изследвания-ХЕМАТОЛОГИЯ,БИОХИМИЯ и УРИНА-ОХИ и получих,доста тревожни резултати: ще напиша само тези над нормата и тези,които са близо до горната граница :oops: :oops:
ХЕМАТОЛОГИЯ:
MCH-32 pg-при максимум до 34
MCHC-370g/l- при 389 максимален
MPV-9.9 fL- при 10.4 максимален
PDW-22.2 fL- при максимални 18.0
P_LCR-42.7- при 43.0 максимум

БИОХИМИЯ:
ТРИГЛИЦЕРИДИ-19.67 mmol/l -при максимум от <1.71
Глюкоза-10.01 mmol/l -при максимум 6.1
Холестерол-9.03 mmol/l -при максимум 6.5

УРИНА:

Кръв- +
Седимент-левкоцити:2-3-про максимум <4
Седимент-Еритроцити:2-3-при максимум 0-1
Vc-4.2- максимум <5.6

Искам да знам според вас какво да правя?? И дали да не пусна още нещо да изследвам??

БЛАГОДАРЯ,ВИ! :cry: :cry:

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 04 мар 2016 15:12

Липидния профил не е добре ако няма някаква грешка, особено при триглицеридите.
Глюкозата следва да знаете в какви граници ви е казал ендокринолога че трябва да се поддържа.

Katenceto_25

Мнение от Katenceto_25 » 02 юли 2017 09:19

Елате в групата ми там има мн полезна информация и е само за диабетици и техните проблеми. Хора с дългогодишен диабет като мен си помагаме и даряваме инсулин на хора в нужда https://www.facebook.com/%D0%97%D0%B0%D ... D%D0%BE-%D … -124188338159320/. Подкрепете ни за по -добър живот на хората с диабет

vasilev

Мнение от vasilev » 04 юли 2017 01:15

Аха... А който не ползва идиотбук? Да умира? Или да ползва форум диабет? :)

Но гениальный всплеск похож на бред,
В рожденьи смерть проглядывает косо.
А мы все ставим каверзный ответ
И не находим нужного вопроса.

Отговори

Върни се в “Диабет”