Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Проучване се опитва да разбере човешкия микробиом
Става дума за определен модел оплешивяване
Съдържа важни хранителни вещества
Организира Сдружение „Алцхаймер България”
реклама

Глюкомер

Модератори: админ, консултанти

Глюкомер

Мнениеот mimimibg » 22 Окт 2009 15:20

Здравейте.
За сега изследванията, които съм правила на захар на гладно са 4,5 - 4,8. Преди 2 седмици лежах в болница по друг повод там ми измериха захар 5,8 - 1 час след закуска с една вафла. В момента пия кавинтон, милгама и бетасерк. Непрекъснато съм жадна, изпивам по 4-5 литра вода на ден и често пишкам. Може ли да разчитам на моя [url]глюкомер[/url] за изследване на захарта или задължително трябва да си направя изследване в лаборатория?
mimimibg

Re: Глюкомер

Мнениеот moni4ka » 22 Окт 2009 16:28

В болницата не е установена висока кръвна захар, дори и след нахранване Но все пак, аз на ваше място бих направила още вднъж изследването в лаборатория за сравнение с отчитаното по принцип от глюкомера. АКо отново се отхвърли захарен диабет, се консултирайте с ендокринолог за друга възможна причина за симптомите.
moni4ka

Мнениеот cveteto70 » 22 Окт 2009 19:57

cveteto70 симптомите който описвате ме насочват че може да имате скрит диабет или безвкусен.трябва да повторите изследванията.
cveteto70

Мнениеот maimun77 » 10 Апр 2011 06:37

Здравейте!
Интересува ме: кога след като е поставена диагноза диабет и пациентът е вече на инсулин се дава безплатен глюкомер от здравната каса? Благодаря предварително!
maimun77

Мнениеот moni4ka » 10 Апр 2011 11:40

Би трябвало още с първия протокол от личния лекар за инсулина да получите и писалка, игли, глюкомер и ленти.
moni4ka

Мнениеот maimun77 » 10 Апр 2011 20:51

Много благодаря, Моничка! Става въпрос за свекъра ми, докторът му е казал, че глюкомер му се полага след 2 месеца, което е много странно. През това време как да си измерва нивото на захарта. Може би утре ще звънна до Здравната каса, за да видя и те какво ще кажат.
maimun77

Мнениеот vasilev » 10 Апр 2011 23:33

0800 14 800 безплатен телефон за консултации на НЗОК.

Глюкомер се дава след първото взимане на инсулина - никакви два месеца. След диспансеризацията ендокринологът прави протокол за инсулин, той се заверява в здр. каса и личният лекар изписва рецептата, по която се взима инсулина. Веднага след това може да се изпише глюкомер - само не помня, ендото ли правеше протокол и за него, или направо се ходи с рецептурната книжка в здр. каса, и там вписват с червено, че има право на глюкомер - от ХХ.ХХ.ХХХХ г. до ХХ.ХХ.ХХХХ г. (за пет години), и на лентички, за една година - 150 бр. НЕ ТРЯБВА да се вписва марка и/или модел на глюкомера - всеки има право да си избере който пожелае модел от тези, които се заплащат от здр. каса. След тази заверка - личният лекар изписва рецепта за глюкомер и рецепта за ленти - или трябва да сте си избрали модела, или той да остави празно място за модел (код) на глюкомер и ленти, и те да се нанесат в аптеката, като си изберете.

Личен съвет от мен - не взимайте Accu-Chek - не мерят точно. Аз лично ползвам Optium Xceed, също добри са и глюкомерите на Braun, от други марки нямам директни впечатления.

Но гениальный всплеск похож на бред,
В рожденьи смерть проглядывает косо.
А мы все ставим каверзный ответ
И не находим нужного вопроса.
vasilev

Мнениеот maimun77 » 11 Апр 2011 05:52

Василев, много благодаря и на вас! Доста полезна информация, благодаря отново. Ще пиша какво е станало.
maimun77

Мнениеот maimun77 » 15 Апр 2011 06:39

Дадох телефона на свекъра ми да се обади до Здравната каса и са му отговорили, че глюкомер наистина се дава след 2 месеца. Много странно, през това време явно трябва да си купи такъв или да не си измерва захарта. Може би е нещо ново. Благодаря ви за помощта!
maimun77

Мнениеот vasilev » 15 Апр 2011 19:34

Хм... явно това е поредната простотия на касата... Сега погледнах в рец. книжка - първият инсулин съм взел на 18 юни, глюкомер и ленти - на 20 юни... :(

Тия идиоти всеки месец измислят по някоя нова дивотия... :x

vasilev

Мнениеот д-р Цончев » 16 Апр 2011 12:00

За такива приказки уволниха 1 от моите колеги... :shock:
д-р Цончев

Мнениеот vasilev » 17 Апр 2011 15:44

За такива приказки уволниха 1 от моите колеги...

За критики към касата? Е, аз не съм лекар, а потърпевш от глупостите на касата... също както са потърпевши и лекарите. Според мен, касата в този си вид е само (или предимно) пречка за.... всички. :cry:

vasilev

Мнениеот kikince » 08 Фев 2012 16:01

Аз пък съм много доволна от Accu-Chek, много е точен; освен това фирмата постоянно прави промоции. Наскоро си взех най-новия им апарат - Accu-Chek Performa със 100 ленти на 96 лв. с което апаратът излиза безплатен. Освен това обслужването им е страшно на ниво - много са мили,отделят ти много време, всичко поправят и заменят за тяхна сметка.
kikince

Мнениеот д-р Цончев » 08 Фев 2012 19:10

Доколкото виждам по практиката в други страни, би трябвало напълно да се покрива от касата, но нейсе...
д-р Цончев

Мнениеот vasilev » 15 Фев 2012 04:16

Ееее.... и тук ли се намърда да правиш реклама на смотаните Аку-Чек? Натириха те от другия форум, цвъкна се тук. Не разбрахте ли вече, че вашите аку-чек не струват, колкото и да ги рекламирате. Освен това - не си познавате уредите, които продавате и рекламирате - нали ТАМ писахте, че не можело да се връща назад датата на глюкомера? Е - може - прочетете си ръководството, стр. 30 мисля беше. :lol:

Изобщо - не лъжете хората с вашите апарати - аку-чек са най-калпавите от всички, които съм виждал и ползвал. Преди години във Варна една майка щеше да изпусне детенце на 5 години с аку-чек. Детенцето се оплаква, че е прегладняло, много. Майката мери с аку-чек - нормална захар... и не му дава да се храни, мисли, че е от друго... Докато детето колабира на улицата, и го откарват в спешното с тежка хипогликемия. Това са аку-чек - аз също имах такъв случай лично, преди да изхвърля този, дето ми бяха дали по каса. Та - не лъжете хората, от алчност за продажби ще увредите някого с вашите "глюкомери".

А ако става дума само за цена - SD CodeFree излиза глюкомер+100 ленти за около 70 лева, с безплатна доставка по куриер. Така че - прехвалените ви играчки са скъпи. И лентите на Аку0Чек са от най-скъпите, май само на Браунн са колкото тях или малко по-скъпи. Но пък апаратите на Браун са мнооого по-добри от вашите. :!:

vasilev

Назад към Диабет