ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Третирането на хронични заболявания се нуждае от нов подход
Когато говорим за златния стандарт в медицината

кръвна захар около 6,2

Модератори: админ, консултанти

ikaangelov

кръвна захар около 6,2

Мнение от ikaangelov » 07 сеп 2018 15:25

Здравейте,преди няколко дни при кръвни изследвания /профелактични / нивото на кръвната ми захар беше 6,1 .До сега никога не съм имал висока кр.захар и затова повторих кръвните изследвания преди няколко дни и те бяха сходни 5,8 . До колкото разбирам това все още не са опасни стойности но имайки предвид ,че съм на 51 г. ,движа се доста ,захари тестени не ям от години ми се видяха високи . Няколко дни правя измервания в къщи ,сутрин на гладно е около 6,0/6,1 2 часа след ядене
5,7/5,9 и трето междинно след обяд 5,5/5,8
Въпроса ми е при тези показатели има ли място за притеснение,трябва ли да се спазва някаква специална диета и да се правят допълнителни изследвания .
Единственото ,което аз усещам е лека сухота в устата но не е съпроводена със жажда или подобни ...

д-р Цончев

Re: кръвна захар около 6,2

Мнение от д-р Цончев » 07 сеп 2018 18:29

Трябва да идете да ви се направи един ОГТТ- тогава по-точно ще може да се прецени.

ikaangelov

Мнение от ikaangelov » 14 сеп 2018 13:09

.Понеже начинът ми на храна от няколко години изключва въглехидратите. До преди 10 дни ядях плодове но след като видях повишените нива на кръвна захар съм спрял и тях се чудя дали ще е коректно -ОГТТ . Преди да отида на изследване трябвали известен период да започна да се храня с въглехидрати .
Искам да попитам приблизително след колко време спазване на диета ,приемане на канела ,куркума и подобни билкови отвари може да се нормализират нивата на кръвната захар . След евентуално регулиране на кръвната захар / 4,8/5,4 което според мен би трябвало да са нормални за моята възраст/ минавали се към обичайния начин на живот или диетата в храненето продължава да се спазва стриктно.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 15 сеп 2018 17:50

Не е ясно дали ще се нормализират от такава диета, пак казввам трябва да се направят изследвания и да се прецени

Отговори

Върни се в “Диабет”