ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Храненето като източник на повече допамин
Удобна е, но носи и рискове за здравето
Кой е най-чувствителният орган?

Разчитане на изследване

Модератори: админ, консултанти

rezaacha

Разчитане на изследване

Мнение от rezaacha » 27 яну 2018 01:29

Здравейте ,с диабет съм от 10тина години след панкреатит през2008 на Mixtard 30! Днес правих изследвания и резултатите бяха:

КЗП: 6.8
6.9
6.8
Глик.хемоглобин: 6.0%
Микроалбуминурия:47mg /l

Притесненията ми са относно последния резултат,тъй като нормата е 25 mgl
На 42 години съм и кръвното ми е 140/88 .

д-р Цончев

Re: Разчитане на изследване

Мнение от д-р Цончев » 27 яну 2018 22:21

При условие че сте с диабет от 10 г. за мен това е по-скоро очакваем резултат.

rezaacha

Мнение от rezaacha » 28 яну 2018 08:40

А какво се предприема в случая ? Има ли повод за притеснения по този показател ?

rosi234

Мнение от rosi234 » 28 яну 2018 11:33

Микроалбуминурията може да бъде първият признак на нефропатия - бъбречно и сърдечно-съдово заболяване. Други причини за микроалбуминурия са гломерулонефрит, друго бъбречно заболяване или бъбречни инфекции. Възможни причини за това състояние са високо кръвно налягане, фамилна анамнеза за диабетна бъбречна болест, тютюнопушене и наднормено тегло.
Спрете да пушите цигари, които могат да предизвикат албуминурия и да ускорят бъбречната недостатъчност при диабетици.
Ходете на фитнес за да контролирате и намалявате нивата на кръвната захар и хипертонията, свързани с микроалбуминурия. Можете да предотвратите по-нататъшно увреждане на бъбреците, като намалите теглото, кръвното налягане и нивата на холестерола, постижими чрез диета и упражнения. Опитайте да се упражнявате пет дни в седмицата в продължение на поне 30 минути.
Хранете се здравословно. Трябва да ядете най-малко пет порции плодове и зеленчуци на ден, да избирате нишестени въглехидрати, които са ниски по отношение на гликемичния индекс и да намалите количеството мазнини, захар и сол във вашата диета. Напишете в хранителния си дневник това, което ядете, за да сте наясно със собствената си диета.

rezaacha

Мнение от rezaacha » 28 яну 2018 11:52

Много добър съвет ми давате. Действително в момента съм с наднормено тегло около 120 килограма съм ,но не пуша от 10 години ,както и алкохол не употребявам. Като гликемичен индекс не съм имал някакви по големи стойности на гликиран хемоглобин от 6.5% през цялото време от когато съм наблюдаван от ендокринолог. От една седмица насам тренирам с велоергометър по два пъти на ден и мога да кажа че започнах със свалянето на килограми.Единственото което забелязах напоследък че държа кръвно 140 /90 .
От няколко години имам и лека форма на диабетна полиневропатия ,но не забелязвам някакъв прогрес на влошаване .

Отговори

Върни се в “Диабет”