Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Учени изследват човешкия микробиом
Високото кръвно вече не е проблем само на възрастните
Намалява страха и тревожността
Може ли слънцето да помогне на съня?
реклама

Възстановяване след операция на рак на дебелото черво

Модератори: админ, консултанти

Възстановяване след операция на рак на дебелото черво

Мнениеот elitsata » 27 Окт 2008 04:19

Здравейте!
Моля всички за съвет! Оперираха моя близка от рак на дебелото черво. Ракът не беше усетен на време и изрязаха много голяма част червото. Сега тя ходи до тоалетна буквално по 30 пъти на ден. Въпросът ми е може ли нормалната функция на червото да се възвърне, въпреки че голяма част липсва? Може ли тя изобщо някога да се почувства добре? На каква диета е необходимо да се подложи и т.н.? Ще съм страшно благодарна на всеки, който има мнение да го изложи!
Благодаря ви!

Ако предпочитате можете да ми пишете на: eli_naneva@priest.com
elitsata

Re: Възстановяване след операция на рак на дебелото черво

Мнениеот daniela milanova » 28 Окт 2008 20:15

Да мисля ,че с времето може би ще се възстанови.Баща ми беше опериран от рак на дебелото черво , даже беше изкарано навън , много гадно ,че не правихме лъче и химио незнам дали е заради това , но след две години сега получи мета в мозъка и го оперираха отново(мозъка) ,казаха ни лекарите , че проблема идва от дебелото черво .затова искам да ви предупредя ,ако има назначена лъче или химио да я направи, да спазва хранителен режим да прави редовни контролни прегледи и много да се пази .в момента ще ходиме на контролен преглед за дебелото черво ,защото се появи разстройство и си мислим ,че е от там .Борете се много и ще се справите ,няма как налага се !
Надявам се и баща ми скоро да почне химиото !Успех на всички !
daniela milanova

Мнениеот tanq-barabanq » 24 Дек 2008 15:51

Здравейте всички!На мама й откриха рак на дебелото черво и ни предстои операция.Моля кажете ми какъв възстановителен процес ни очаква,трудно ли е ?
tanq-barabanq

Мнениеот bissa » 07 Фев 2009 11:22

Здравейте ! Аз съм оперирана от рак на дебелото черво октомври 2008 г. всичко мина успешно и за сега ходя на химиотерапия. След като ми свърши терапията не знам вече какво ще правя освен че ще ходя на контролни прегледи.
bissa

Назад към Рак и ракови заболявания