Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Всяка година от рак на гърдата умират хиляди жени
Новият председател ще получава заплата от 3699 лв.
Някои храни повишават нивата на серотонина
16 случая на туларемия са регистрирани досега
реклама

Възстановяване след операция на рак на дебелото черво

Модератори: консултанти, админ

elitsata

Възстановяване след операция на рак на дебелото черво

Мнениеот elitsata » 27 окт 2008 04:19

Здравейте!
Моля всички за съвет! Оперираха моя близка от рак на дебелото черво. Ракът не беше усетен на време и изрязаха много голяма част червото. Сега тя ходи до тоалетна буквално по 30 пъти на ден. Въпросът ми е може ли нормалната функция на червото да се възвърне, въпреки че голяма част липсва? Може ли тя изобщо някога да се почувства добре? На каква диета е необходимо да се подложи и т.н.? Ще съм страшно благодарна на всеки, който има мнение да го изложи!
Благодаря ви!

Ако предпочитате можете да ми пишете на: eli_naneva@priest.com

daniela milanova

Re: Възстановяване след операция на рак на дебелото черво

Мнениеот daniela milanova » 28 окт 2008 20:15

Да мисля ,че с времето може би ще се възстанови.Баща ми беше опериран от рак на дебелото черво , даже беше изкарано навън , много гадно ,че не правихме лъче и химио незнам дали е заради това , но след две години сега получи мета в мозъка и го оперираха отново(мозъка) ,казаха ни лекарите , че проблема идва от дебелото черво .затова искам да ви предупредя ,ако има назначена лъче или химио да я направи, да спазва хранителен режим да прави редовни контролни прегледи и много да се пази .в момента ще ходиме на контролен преглед за дебелото черво ,защото се появи разстройство и си мислим ,че е от там .Борете се много и ще се справите ,няма как налага се !
Надявам се и баща ми скоро да почне химиото !Успех на всички !

tanq-barabanq

Мнениеот tanq-barabanq » 24 дек 2008 15:51

Здравейте всички!На мама й откриха рак на дебелото черво и ни предстои операция.Моля кажете ми какъв възстановителен процес ни очаква,трудно ли е ?

bissa

Мнениеот bissa » 07 фев 2009 11:22

Здравейте ! Аз съм оперирана от рак на дебелото черво октомври 2008 г. всичко мина успешно и за сега ходя на химиотерапия. След като ми свърши терапията не знам вече какво ще правя освен че ще ходя на контролни прегледи.

Върни се в “Рак и ракови заболявания”