ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Методът има не само релаксиращ но и лечебен ефект
Блуждаещ нерв – отделя влакна към вътрешните органи
Чупенето на ноктите през зимата има решение

Рак на простатата и мета разсейка в костите

Модератори: админ, консултанти

д-р Цончев

Re: Рак на простатата и мета разсейка в костите

Мнение от д-р Цончев » 25 юли 2014 18:32

За съжаление в случая се касае за много напреднал раков процес с наличие на много разсейки из тялото. На такъв етап нищо оперативно не може да се направи.

jeni_ivan

Мнение от jeni_ivan » 12 ное 2014 17:39

Бих искал да попитам:
1.Дали е възможно на скенер да се видят разсейки в бял дроб и кости, които не се виждат на рентген?
2.Има ли общо при симптоми на сърдечен проблем и онкологичен такъв - задух, болка в гърба и гърдите?
Питам, защото на баща ми му бяха поставени следните диагнози в различни болници:
1.Ангина пекторис
2.Исхемична болест на сърцето
3.Аневризма на аортата
Бяха му направени рентгенови снимки и на база симптомите ни насочиха към кардиологична клиника в която след скенер ни казаха, че има разсейки в бял дроб и кости и ни насочиха към онкологична клиника, където ни казаха, че ще бъдат премахнати тестисите, за да се спре развитието на болестта.
Никъде на рентгеновите снимки не се виждат разсейки, но е ясно, че има проблем със сърцето.
Възможно ли е да сме сбъркали лечението, заради сходни симптоми?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 13 ное 2014 19:23

Какво по-точно да сте сбъркали?

jeni_ivan

Мнение от jeni_ivan » 13 ное 2014 20:32

Ами симптомите сочат, че е било редно да се лекува сърдечен проблем, а ние започнахме вливане на бифосфонати.
Възможно ли е да не се е лекувало сърцето заради разсейки?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 14 ное 2014 21:54

Малко вероятно. След като са му поставили диагнозите вероятно лечението е комплексно.

djil

Мнение от djil » 16 ное 2014 12:10

Здравейте д-р Цончев. Дядо ми е на 77 години от гр. Елхово, установиха му рак на простата преди 1 години. Тумора се намираше само от лявата страна на простатата.Алтернативата беше оперативно лечение ,но сърцето му не е стабилно и рискът беше голям . Предприехме хормонална терапия(хормонална кастрация ) по препоръка на урологът му и добавки зелени водорасли .Дядо ми провеждаше домашното си лечение 4-5 мес и прекрати лечението.Седем месеца по късно се запупуши уретера . Оставаше остатъчна урина в пикочния мехур. Поставиха му катетър . По предписание на д-р урологът му приемаше таблетки дуодарт и билка върбовка по веднъж дневно.Катетъра беше сменян периодично на 10 дни .Месец по късно уринирането се възстанови в резултат от лечението и премахнаха катетъра.Една година след остановено наличие на ракови клетки намиращи се в лявата област на простатата ( преди 2 седмици или 5 месеца след премахване на катетъра) имаше оплаквания от болки в дясната област на кръста , често позиви за уриниране с малко и непълно количество урина, гадене ,повръщане липса на апетит;болки в стомаха ; болки в дясната страна на гърдите ; отпадналост; отслабване залежаване .Личният му лекар категорично отказа каквото и да било лечение и изследвания. Беше хоспитализиран в гр. Ямбол . Бяха назначени кръвна картина, цистоскопия, урина, ехография. Установена беше хидронефроза и наличие на раковите клетки които са обхванали дъното на простата и десния уретер.При назначените изследвания беше установено, нисък хемоглобин-86 високи стойности на креатинини и ПСА .През 3 дневния му престои в болницата му поставяха ципрофлоксацин венозно , солеви вливания и диган.Не мога да цитирам точни цифри от изследванията защото не са в мен.
Не му беше направена рентгенография на белия дроб.Болката в гърдите продължаваше и небеше взета под внимание.Беше изписън с вече поставен катерър с препоръки да бъде сменян на 15 дни за постоянно. Препоръчаха му да приема билков чай за инфекции на пикочо-половата система и му беше препоръчано да продължи лечението си в онкологична болница гр. Бургас при което той отказа. Вероятно би последвала химиотерапия за която и ние сме против.
Седмица след изписването му от болницата дядо ми започна да приема по наше усмотрение следните: билки за инфекзии на пикочополофата система ,рак (комбинация от билки от местен билкар );билка алое за апетит и други; мед орехи бадеми смесени;настърган корен от джинджифил в мед. Основна храна която той према са цитросови плодове, ябълки овесени ядки с добавени сушени плодове и сурови ядки.Забранила съм на дядо да яде захар във всякаква форма освен мед.Той ядеше сладко във всякаква форма в огромни количества поради, което тумора агресивно се разви в рамките на една година според мен.
От около 4 години дядо ми приема таблетки за високо кръвно ренаприл и профинит. Страда от хроничен гастрит и колит.
Седмица след изписването му и домашно лечение болките в кръста са отшумели, но болката в дясната страна на гърдите продължи и спря да повръща и апетита му се подобрява. При устна коснсултация с личния му лекар без да бъде прегледан му изписа следното лечение в домашни условия: Азитрокс -500мг 1 табл на 24; Таблетки за болки в стомаха и дорета при силни болки.След 3 дневна терапия с азитрокс дядо ми обяснява че болката в дясно на гърдие е спряла, но се е преместила в лявата област на гърдите и ръката.По усмотрение на майка ми която е мед. сестра дядо ми продължи още един 3 дневен курс с азитрокс -500 1 табл. на 24 часа. Дядо ми обяснява, че болката не отшумява и при движвние на ръката болката е по силна отколкото в покой .След лечението болката в гърдите изчезна .
Според вас за кой стадий се касае ? Възможно ли е да има разсейки в белия дроб при положение че болките са спрели? В кой стадий има метастазиране ? Къде най често се появяват разсейки ? Бихте ли препоръчали алтернативно лечение в домашни условия или хранителни добавки , витамини, билки , каквото и да било ? Възможно ли е да стопираме процеса на развитие на раковите клетки до тук или да забавим развитието му с терапия ?
.Дядо ми е от град Елхово където е и личния му лекар . Личния му лекар отказва всякакви изследвания и лечение. Дядо ми е със сериозни затроднения при вървене поради износване на ставите, няма физическа възможности да идва до Ямбол където живея аз или да пътува до който и да било др град.
Благодаря ви !

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 16 ное 2014 19:52

Така както го описвате раковият процес е доста напреднал. На този етап вероятно има множествени разсейки, които за да се уточнят къде са трябва да се направят специални изследвания, но това надали има някакъв смисъл. И да се установят, това няма да промени за съжаление хода на заболяването.

tsvetyy_E

Мнение от tsvetyy_E » 25 фев 2015 12:54

Здравейте Д-р Цончев,

Дядо ми е на 86 г. Преди 4 години му откриха рак на простатата. От тогава са му приложени 2 хормонотерапии. Отначало нямаше никакви оплаквания освен, че не можеше да уринира. Поставиха му катетър, който сменяхме през 10 дни. Преди година обаче се наложи да му постават катетър през стомаха, защото не успяха да му го поставят през уретера.

До месец нямаше никакви проблеми, водим го на задължителните изследвания на всеки 6 месеца. Гледат му коремни органи на ехограф и му пускат кръвни изледвания, PSA и урина.

При последните изследвания PSA се беше повишил доста, но простатата му не беше се увеличила.

На ехографското изследване всичко излезе наред. Органите му бяха добре. / до колкото може да се види с ехограф./

Преди месец обаче дядо ми взе да се оплаква от силни болки във врата и костите.
Направихме му скенер на гръбначен стълб и таз. Нямаше разсейки. Пратиха ни при невролог. Изписаха му лекарства, имаше известно подобрение, но за кратко. Състоянието му се влоши, започна да повръща всичко, което сложи в устата си и изобщо не може да става от леглото.
Изписаха му лекарства за язва, но няма ефект от тях.
Сега му даваме ФРЕЗУБИН ПРОТЕИН ЕНЕРДЖИ защото само това не повръща.
За ден два имаше подобрение / не повръщаше, започна да приема нормална храна/ и правеше опити да стане от леглото, но отново се влоши - пак повръща всичко и не може да стане от леглото, казва че всичко го боли.
Моля Ви за съвет как да облекчим страданията му ?
Има ли някакви медикаменти, които можем да даваме за да спрем повръщането?
Възможно ли е да има метастази, които да не са в костите, а в някой друг орган, без непременно да изпитва болка там където би могло да има метастази?

Благодаря Ви предварително!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 26 фев 2015 13:00

За повръщането трябва да използвате антиеметик от типа на Деган, може и мускулно или венозно да се прилага за да не го повърне и него. За болките е добре да се прави силен аналгетик от типа на Трамадол и др. опиати, като онкоболен на човека му се полагат. На този етап може да има метастази на много места, вероятно на тях се дължи и болката.

tsvetyy_E

Мнение от tsvetyy_E » 26 фев 2015 14:50

Благодаря Ви за бързия отговор.

Успешен ден!

alis8484

Мнение от alis8484 » 28 фев 2015 20:32

Здравейте на баща ми му откриха рак на простатата с диагноза Т2N1M1bG3 отказаха му операциая,щели да го лекуват хормонално и с химиотерапиа незнам до колко да вярвам на лекарите.Лекаря му каза няма страшно ще се оправиш , баща ми е на 63 години няма разсейки в други органи но до колко е вярно незнам.Акоможе да ме посаветвате с нещо моля ви и ви благодаря.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 01 мар 2015 10:39

Според стадирането на заболяването процесът е доста напреднал така че това е подходящото лечение в случая.

alis8484

Мнение от alis8484 » 01 мар 2015 19:21

Благодаря за отговора,но ако откажем химиотерапия а само да му приложат хормонотерапия какви ще са последствията.Понеже знам че химиотерапията вреди отколкото помага не искам да се засегнат и здравите му органи и да остане без сили имунната му система ще се изтощи,той в момента е 93 килограма,започнахме да му даваме храни които да спомогнат при борбата с болеста,само незнам дали прием на мед е добър за него.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 04 мар 2015 15:05

Няма как да прогнозирам какво ще стане ако откажете химиотерапията. Все пак начинът на лечение се определя от онкокомисия, която е от лекари, които са доста наясно с протичането и лечението на тези заболявания...

ники25

Мнение от ники25 » 21 апр 2015 19:47

Здравейте баща ми е с рак на простата в напреднал стадии засега не се виждат разсейки на други места но според лекарите вече има такива защото пса е 100 прилагат му елигард ,онкокомисията назначи лъчетерапия но според лекаря с който се консултирахме последно такава не бива да се прави заради възможността за запушване на уретата тъй като простата е много голяма той преди 2 седмици беше даже с катетър,предлага ни да направим лазерна операция с която да премахнат част от простата и да се разшири канала според вас удачно ли е да направим такава операция

Отговори

Върни се в “Рак и ракови заболявания”