Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Липсва профилактика на деца с респираторни заболявания
Те действат като "гимнастика за мозъка"
реклама

Помощ! Рак на гърлото

Модератори: админ, консултанти

Помощ! Рак на гърлото

Мнениеот cvetomir » 18 Сеп 2008 11:26

Здравейте,

на бащата на приятелката ми се предполага, че има рак на гърлото. Другата седмица, ще има окончателни резултати, но лекарите са почти сигурни.

Можете ли да ми кажете как протича операцията, дали може да се изрежат само туморните образования или трябва да се махне ларинкса, т.е. да спре да говори, да се храни и тн.

Другият ми въпрос е дали тези операции се поемат от здравната каса

Благодаря ви много
cvetomir

Re: Помощ! Рак на гърлото

Мнениеот kazanska » 18 Сеп 2008 11:32

за такива диагнози операциите са безплатни и се поемат напълно от здравната каса
kazanska

Мнениеот Мила » 18 Сеп 2008 19:58

В повечето случаи за по-голяма сгурност се предприема и отстраняване на ларинкса.
Мила

Мнениеот dida1205 » 20 Мар 2009 11:30

Zdravei ba6ta mi sa6to e operiran ot rak na garloto predi 20g trqbva6e da otstranqt samo larinksa vav na4aloto,no posle se okaza 4e trqbva da otstranqt levite glasni struni i glatkata.Sega sled dvaiset godini e polu4il nqkakvo stesnenie tam kadeto be6e kop4eto i se nalaga da go pro6erqvat.A za zdravnata kasa kakvo da ti kaja otiva6 sas napravlenie vav Isul Sofiq priemat te u4tivo i sled vnimatelen pregled ti saob6tavat,4e trqbva da prigotvi6 500lv za operaciq.
dida1205

Мнениеот д-р Цончев » 22 Мар 2009 14:04

Моля, пишете на кирилица!
д-р Цончев

Мнениеот nikol.laleva » 11 Юни 2013 17:42

izvinete,imam problem s klaviaturata,ne moga da vkl. kirilica.nadiavam se da me izvinite i da polu4a otgovor.ot 2-3 sedmici imam poduti limfni vazli na garloto,koeto zatrudniava preglahtaneto .predi 3 godini imah sahtia problem,i sled izpisanite mi lekarstva se opravih.sega pak se poiavi i to po sahtoto vreme na godinata/vazmogna li e alergia?/v sabota biah na lekar,toi mi kaza 4e niamam pri4ina za bezpokistvo i mi izpisa protivovazpalitelni za 1 sedmica-ARCOXIA.kaza 4e e prosto vazpalitelen proces.garloto mi e 4isto,niamam temperatura,no zabeliazvam ot 2-3 dni leka zagavialost na glasa mi ot vreme na vreme i savsem leki bolki v garloto a poniakoga i po- nadolu pri preglahtane.strahuvam se mnogo,zahtoto tova mai ne sa mnogo priatni simptomi,vazmogno li e da imam rak?
nikol.laleva

Мнениеот д-р Цончев » 12 Юни 2013 21:15

Не според мен. Това е нормално при един възпалителен процес.
д-р Цончев

Мнениеот nikol.laleva » 14 Юни 2013 18:31

blagodaria za otgovora.limfnite vazli spadnaha,no otkakto zapo4nah ANOREX se 4uvstvam izto4tena,vie mi se sviat,vse ohte e zatrudneno preglahtaneto mi i pod dolnata 4elust siakah imam otok,koito zatrudniava dihaneto mi,siakah nosa mi e zapuhen:(kakvo e mnenieto vi?
hakam s netyrpenie vahia otgovor.s uvagenie:N.
nikol.laleva

Мнениеот д-р Цончев » 15 Юни 2013 16:52

Според мен изчакайте, в рамките на седмица би трябвало да се почувствате по-добре.
д-р Цончев

Мнениеот nikol.laleva » 29 Юни 2013 17:50

здравейте отново Докторе!надявам се отново да получа отговор.изчаках известно време.снимаха областта на гърлото с видеозон,няма нищо обезпокоително,като цяло май съм по-добре,открих обаче някакжи образувания като лещени зърна бледо розожи с много ясни,пражилни очертания ,много назад в задмната част на езика.а днес забелязвам нещо като възлови образувания по дясната част на езика/червеникави//по ръба при крайно обръщане на езика на ляво:(усещам ги непрекъснато и без оглед.наболява ме и надолу към десния лимфен възел,аи усещам нещо там.може ли да е рак на езика?при какъж специалист да отида?или да приема че е от притеснение всичко това?:(((
nikol.laleva

Мнениеот nikol.laleva » 29 Юни 2013 17:52

а рак в основата на езика забелязжа ли се на жедеозона/ултразвук?/
nikol.laleva

Мнениеот д-р Цончев » 29 Юни 2013 23:08

Не е рак, това са нормални структури на езика и гърлото.
д-р Цончев

Мнениеот nikol.laleva » 28 Юли 2013 13:51

здравейте отново.след 3 седмици нормално състояние отножо се появиха болки много назад в дясната част на езика,болки към дясното ухо и гърлото,трудно преглъщане,за 2 дни започна да отшумява,преглъщам нормално,но странното усещане и болка в задната част на езика остава за сега.какво е мнението ви?
nikol.laleva

Мнениеот д-р Цончев » 31 Юли 2013 15:12

Вероятно се касае за локачлен възпалителен процес.
д-р Цончев

Мнениеот nikol.laleva » 10 Авг 2013 18:12

здравейте докторе!с риск да бъда досадна отново ще се допитам до мнението ви.осъзнавам че непрекъснато имам някакъв проблем и то жсе ж дясната я част на главата или устата.около 2 седмици ме боли гърлото,тъкмо мине,започва ухото,след това езика,после ми излизат афти и лезии по бузата,после някакви бели пъпчици много назад,пак от дясно на езика....и така няма край вече 3 месеца.още ли мислите че е локален възпалителен процес,или нещо друго?:(аз обиколих всички възможни лекари тук,както и 2 от най-добрите зъболекари,и всички ми казват да не се тревожа,да чакам,да мине,и нищо повече,но проблема не отшумява.непрекъснато идват едно след друго.какво да правя.много се страхувам да не е рак на гърлото или устната кухина?ранички имам обаяе само когато ме боли езика,по езика,или афти по бузата,но отминават.в безизходица съм,изчерпа ми се фантазията какво моье да имам,не знам какво да правя. :cry: :?:
nikol.laleva

Следваща

Назад към Рак и ракови заболявания