ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Дефицитът на витамин B3 може да доведе до безсъние
Може ли един размер да пасне на всички мъже?
България е от малкото страни, където билката вирее свободно

рак на устата

Модератори: админ, консултанти

sarbolova

Re: рак на устата

Мнение от sarbolova » 10 апр 2010 10:29

Вчера бяхме на София на окологична комисия и му назначиха операция през месец май. Не е отминало въздействието на лъчетерапията. Препоръчаха му бани със смрадлика, за да се намали възпалението. Най-интересното е, че тази сутрин след почистването на раната излезе конец, а операцията(биопсията), защото в София казаха, че изобщо това срязване не е операция, беше в края на ноември. Аз съм очарована от вниманието на лекарите в София. Те всичко ни обясниха и най-интересното за мен бе, че не ни искаха пари за нищо, защото до сега където сме ходили все сме плащали.
Единственото нещо, което остана като притеснение за мен е, че болките на баща ми започват по едно и също време на деня...като стане 18 часа и устната му набъбва, отича и дори вдига кръвно от нея. Подобно нещо не съм виждала и чувала. Той започна да мисли, че единствения начин да се избави от тази болка е, да си сложи край на живота, няма живец да се бори, а от прегледа за сега казаха, че няма метастази. Не знаем вече как да го обедим, говорим му, обръщаме му внимание, но явно болката го побърква. А за болката само гадаем от какво е и питането ми е дали е от лъчетерапията или е от раковото образувание.

Pollyy77

Мнение от Pollyy77 » 21 апр 2010 00:06

Тъй като със sarbolova, ще говорим за един и същ човек-баща ни, искам да попитам следното: В епикризата му пише, че са му направили 12 лъчесеанса(а всъщност са 16) с погълната дневна доза от 5Gy(Грей) с рентгеново лъчение, което прави 60Gy за цялата лъчетерапия, като събота и неделя не са правени почивки за въстановяване на здравите тъкани. Каква е максимално допустимата дневна погълната доза за карцином на долна устна, при положение, че му е направена и някаква операция? И какви са последиците при изгаряне на здрава тъкан от такова концентрирано рентгеново лъчение(туморната част си стои)? Това не е ли един вид някаква степен лъчева болест на тъканта, която е облъчена и правят ли се някъде иследвания на пациенти за поносимост към различни лъчения по подобие на иследванията, които правят в АЕЦ при постъпване на работа?

k_st

Мнение от k_st » 16 май 2010 08:17

Здравейте, от известно време минавайки с език под долната устна от лявата страна напипвам няколко топченца, които са сякаш с различни размери и форма, не мога съвсем точно да преценя. Не мога дори да си дам сметка от кога точно са там, но когато се замислих по-задълбочено, много се притесних и веднага си помислих за рак на устата. Какво трябва да направя занапред? Как се диагностицира това заболяване? Искрено се надявам на по-скорошен отговор, защото изкам по-скоро да разбера какво ми е. Благодаря

sarbolova

Мнение от sarbolova » 20 май 2010 22:36

Съветът ми е от личен опит!
Ако ходите някъде на преглед, то това е добре да стане в лицево-челюстна /стоматологичен факултет на медицинска академия/. Успех!

sarbolova

Мнение от sarbolova » 20 май 2010 22:37

Имам впредвид София.

divakaaa

Мнение от divakaaa » 15 окт 2010 17:30

zdraveite predi 2 meseca mi izlezi edno mehur4e v dolnata ustna i ot mehur4e stana edno top4e i me istrah da utida na lekar i s edna igla go probojdam i izliza edno kato gnoi i sled 3,4 dena pak se naduva tova dali e rak na ustnata

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 20 окт 2010 17:06

Моля, пишете на кирилица!!

divakaaa

Мнение от divakaaa » 01 ное 2010 06:06

ади ве някои 6те ми отговори лии ?

Radoslav_

Мнение от Radoslav_ » 28 дек 2011 01:44

Здравейте преди 2 дни забелязах че по горната устна имам бели мехурчета,малки като точици под езика също имам 3 такива точици незнам дали тази тема е подходяща за въпроса ми,но може ли да е рак ?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 02 яну 2012 21:09

Не. Но ако се увеличават трябва да ги види УНГ.

labtoon

Мнение от labtoon » 22 мар 2012 12:48

Здравейте, от няколко месеца при преглъщане усещам на моменти едно прещракване - сякаш като някакво топче което се мести, под брадата в началото на шията . Нямам болка при преглъщане. Не е постоянно , само понякога се усеща . Знаете ли какво може да е ?

tannii_73

Мнение от tannii_73 » 18 мар 2013 19:48

Моля,някой да ми отговори!Майка ми скоро откри от вътрешната страна на бузата си едно малко тъмно топченце колкото топлййка.Прилича ми на съсирена кръв след ухапване.Не я боли.След консултация с хирург,отговора му беше следния"не мисли за него и ще се махне,апък ако решиш операцията е 20 минути.."Много моля за компетентен отговор,защото е много притеснена.Благодаря предварително!

raniaa

Мнение от raniaa » 24 мар 2013 10:15

Аз получавам такива когато ям нещо горещо , след 24 часа те сами се махат.

hrisi930

Мнение от hrisi930 » 10 авг 2013 21:09

Здравейте! Преди 2-3 години имах възпалени слюнчени жлези в устната кухина, които хирург ми ги премахна чрез манипулация. От 1 година насам имам съвсем малка подутина на горната устна от вътрешната страна. Не ме боли, не расте. Питах личната като бях на преглед, но тя каза, че е твърде малко. Та... има ли причина да се притеснявам?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 18 авг 2013 14:36

Няма как да се каже точно, вероятно не, но е добре и дерматолог да погледне.

Отговори

Върни се в “Рак и ракови заболявания”