Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Хапчето за спешна контрацепция...
Облекчава болката и предпазва от травми
реклама

рак на белия дроб

Модератори: админ, консултанти

Re: рак на белия дроб

Мнениеот vilekula » 04 Сеп 2009 10:08

благодаря ви д-р Цончев.интересува ме при засягане на тези части от белия дроб каква ще бъде евентуалната операция?питам ви защото преди вече две седмици беше направено първо хистологично изследване в пловдив.но за съжаление беше объркана диагнозата.първата диагноза бе недиферинциран дребноклетъчен с показатели T2HXMO.след което ни насрочиха дата за комисия.във въпросния ден на комисията същият патоанатом върна пробите за повторно гледане и установиха ,че има грешка-оказа се недиферинциран плоскоклетъчен.показатели не си направи труда никой да променя и ни казаха ,че е направо за операция.но ние не се навихме тя да се състои в пловдив,разбираемо защо.отидохме в софия за трето разчитане и проф.който гледа стъклата подтвърди втората диагноза плоскоклетъчен.насочи ни към хирург от св.софия който пожела да се направи повторна бронхоскопия от чийто резултат е това което съм написала като описанието.моля за отг.
vilekula

Мнениеот д-р Цончев » 04 Сеп 2009 19:51

В зависимост от интраоперативната находка се прави лобектомия (премахва се белодробен дял) или се премахва цял дроб, но не съм специалист по въпроса и го казвам по принцип. Редно е хирурга да ви разясни естеството на операцията и точно какво ще се предприеме.
д-р Цончев

Мнениеот vilekula » 04 Сеп 2009 22:02

благодаря за отговора д-р Цончев,въпреки че честно казано съм страшно притеснена от неизвестноста около това какво ще се случва за напред.в понеделник ще бъдат готови новите резултати от бронхоскопското изсл.и назначената сцинтиграфия.искрено се надявам резултатите да са по-добрите от всички възможни.Благодаря Ви още веднъж.
vilekula

Мнениеот little_rabbit » 05 Сеп 2009 14:24

Вилекула, късмет и стиснати палци от мен!
Ако се колебаете какво да направите при здравословен проблем, правилният подход е да отидете на лекар.
Аватар
little_rabbit

Мнениеот Pepina68 » 13 Сеп 2009 13:38

Моля ако някой знае какво означава - това да данни от лицева рентгенография на белите дробове в право положение -- ренгенови данни за белодробен застой, като не могат да се изключат наслоени възпалителни промени в основите. к.д. синуси свободни диафрагми гладки кор - тип пулмонале.Моля кажете ми какво значи това
Pepina68

Мнениеот д-р Цончев » 14 Сеп 2009 14:42

Това заключение като цяло подозира наличие на възпалителен белодробен процес, т.е. че не може да се изключи такъв, по типа на пневмонията.
д-р Цончев

Мнениеот Pepina68 » 15 Сеп 2009 22:07

Да оказа се двустранна бронхоплевмония. Има оплаквания за болки около сърцето. Трябва ли да го прегледа кардиолог. На кардиограмата която му направиха в болницата пишеше " Увреден миокард" само това разбрах пишеше и още неща но не ги разбрах. Приеха го във вътрешно отделение и го лекуват само за бронхоплевмонията. Има идруго - високо кръвно 160-90 - въпреки ,че пие хапчета за кръвно.Моля , кажете ми какво да направя.
Pepina68

Мнениеот д-р Цончев » 16 Сеп 2009 23:08

В това отделение вероятно го лекуват човека както от пневмонията, така и от останалите съпътстващи заболявания. Или поне такава е практиката.
д-р Цончев

Мнениеот Pepina68 » 17 Сеп 2009 20:05

Вчера го закарахме на кардиолог - в Пазарджик единственият много добър кардиолог е д-р Джопов. Просто страхотен лекар. След 40 мин. преглед каза че баща ми е изкарал лек инфаркт. Прекарал го е много отдавна без да разбере. Във вътрешното отделение където е настанен го лекуват наистина само за плевмонията . Правят си есксперименти за кръвното което си остава все високо. няма визитация сутрин -сама им дават хапчетата сестрите и това е.......................какво да направя
Pepina68

Мнениеот д-р Цончев » 18 Сеп 2009 16:34

Ако не сте доволни от лечението - сменете болницата. Само че не е ясно дали няма да имате затруднения с "държавните" такива.
д-р Цончев

Мнениеот vilekula » 21 Сеп 2009 18:44

Благодаря за подкрепата little_rabbit!определено ще е нужна на всеки от нас.резултата от новата бронхоскопия бе смесен тип карцином на белия дроб-недиферинциран дребноклетъчен с нискодиферинциран плоскоклетъчен.извънземна работа според докторите-защото единият вид се оперира ,а другият не.Но въпреки това решиха ,че ще оперират и го направиха на 10.09.09 в болница св.софия-д-р Джамбазов.Изключително добър хирург,с много добри препоръки. Направи каквото можа човека.Предварителното разяснение относно операцията бе-отстраняване на целия ляв бял дроб,но след като отварят се оказва,че баща ми има мета по плеврата и не са направили предвидената интервенция,а само изрязване на част от перикарда и вземане на материал за нова хистология,която казват че ще даде 100% подтвърждение на резултата за установяване на вида карцином и последващото лечение.Сега възстановяване след операцията и чакане на резултата,без епикриза при изписване и никакви наставления,защото няма кой да направи хистологичното изследване-пулмоложката била в чужбина и трябва да чакаме да се върне и бог знае кога ще станат готови изсл-ята.ОК,обаче времето лети и буквално сме зависими от една шепа хора,които ама изобщо не ги интересува какво се случва с тези хора,как се чувстват...и ...просто нямам думи.Ако има някой в подобна ситуация с такава диагноза нека сподели,какво да очакваме от тук нататък.благодаря предварително !Желая на всички само здраве,здраве и пак здраве...
vilekula

Мнениеот little_rabbit » 22 Сеп 2009 20:32

Д-р Джамбазов наистина е много добър лекар.
Проф. Власов гледаше преди няколко години хистологиите. Попитайте дали не е възможно да се потърси друг лекар, който да погледне биопсията. Има цяла катедра по хистология, не може да чакат един-единствен лекар да се възре от чужбина, за да постави диагноза. Пък и по принцип второто мнение няма да навреди. Попитайте ги, поговорете и с личния си лекар (би трябвало да знае процедурите и да ви покаже пътечката).

Наставления няма и какви да ви дадат, защото няма диагноза и съответно лечение. Можете да давате много прясноизцедени сокове (стандартна препоръка, но наистина помагат, особено цитрусите; отделно морковите също са много подходящи, а червеното цвекло би помогнало да се възстанови загубената кръв по време на операцията, но то е доста неприятно на вкус).

Късмет!
Ако се колебаете какво да направите при здравословен проблем, правилният подход е да отидете на лекар.
Аватар
little_rabbit

Мнениеот vilekula » 28 Сеп 2009 12:10

моля ви помогнете!баща ми не с чувства добре след операцията.освен болките на оперираното място започнаха и неописуеми болки в таза,някъде около десния бъбрек.какво би могло да бъде това?при всяко едно движение вика от болка.ПОМОЩ!
vilekula

Мнениеот plamen22 » 29 Сеп 2009 11:36

Здравейте,

набирам доброволци за отговаряне на 12 въпроса във връзка с международно изследователско проучване за оплакванията на болни от рак на белия дроб с цел създаване на нова методика на лекуване и профилактика на фирма от Съединените Щати. Отговорите на въпросите могат да се получат по телефон или лична среща. На участниците ще бъде заплатено за отделеното от тях време.
plamen22

Мнениеот petq.h » 30 Сеп 2009 01:27

Здравейте vilekula!
Преди шест месеца минах през този кошмар с моят татко. Мога да ти кажа само едно - бъди силна, обичай силно баща си, прекарай колкото се може повече време с него.
За докторите в ТАЗИ БОЛНИЦА - нямам думи, истинско безумие да оперират дребноклетъчен карцином на бял дроб!!! За малко и аз да се подведа като теб. Ние тръгнахме по друг път - с химио и лъчетерапии в онкологията /баща ми беше също с този вид рак/ и не съжалявам. Той си отиде без болка и страдание, защото терапията не позволи разпространението на рака в други органи.
Бори се мила!! Бъди силна до край!!!
petq.h

ПредишнаСледваща

Назад към Рак и ракови заболявания