Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Поза сфинкс може да помогне
Различните техники са полезни при разнообразни състояния
Как да спрем костната деструкция?
Иглотерапията овладява възпалението
реклама

карцином на белия дроб

Модератори: консултанти, админ

niagara-74

карцином на белия дроб

Мнениеот niagara-74 » 19 апр 2008 15:22

Здравейте!Моля ви да ми разчетете епикризата от последната ренгенография.Знам каква е диагнозата и ще съм благодарна за честен и прецизен отговор. ето и заключението:Данни за застоен бял дроб с насложени инфилтративни и ателектатични участъци в дясната белодробна основа.Не можем да изключим и наличието на инкапсулат в областта на прехода среден долен десен дял.Благодаря предварително

Потребителски аватар
little_rabbit
Контакти:

Re: карцином на белия дроб

Мнениеот little_rabbit » 19 апр 2008 19:38

Здравей. Непременно се консултирайте възможно най-скоро с гръден хирург и оперирайте. Ако искаш координати на лекари, мога да помогна. Но не губете време. Шансовете за пълно възстановяване са големи.
Ако се колебаете какво да направите при здравословен проблем, правилният подход е да отидете на лекар.

niagara-74

Мнениеот niagara-74 » 20 апр 2008 23:18

Благодаря много!Ще съм ви задължена ,ако ми пратите координатите на някой лекар.В Пловдив отказаха всякаква терапия включително и операция.

Потребителски аватар
little_rabbit
Контакти:

Мнениеот little_rabbit » 21 апр 2008 07:49

Можете да се консултирате с доц. Аструков или доц. Петров в Белодробната болница “Света София”, бул. “Акад. Иван Евстатиев Гешов” 19, на третия етаж са им кабинетите.
Намира се тук: http://bgmaps.com/map.asp?sid=4f12c6d5a ... 929a252165
Ако се колебаете какво да направите при здравословен проблем, правилният подход е да отидете на лекар.

niagara-74

Мнениеот niagara-74 » 21 апр 2008 22:39

Благодаря!Май ще трябва да опитам да намеря и телефон за връзка.

Потребителски аватар
little_rabbit
Контакти:

Мнениеот little_rabbit » 22 апр 2008 14:02

На Аструков имам мобилния, ще ти го пратя на ЛС.

niagara-74

Мнениеот niagara-74 » 23 апр 2008 22:56

Благодаря Ви още веднъж.

niagara-74

Мнениеот niagara-74 » 01 май 2008 10:05

Нека напиша епикризата от болницата.ДИАГНОЗА:Нефропатия диабетика,ХБНгр.IV-хрониодиализис,диабетис меллитус инзт с изчерпани резерви,кдс,хипертония арт.гр.II,карцинома пулм.декстри. ОТ ПАРАКЛИНИКАТА:УДЗ на бъбреци-Двата бъбрека с намалени размери,неравни очертания, редуциран паренхим до 18мм,без конкременти и дренажни смущения.Коремна ехография:Ч.дроб-хепатомегалия;жл.мехур-без конкременти;хомогенен панкреас;слезка-неувеличена.КАТ на б.дроб и медиастинум:Касае се за Т у на десен бял дроб в областта на десен хилус,стесняващо горно-лобарния бронх с добавени мантелни възпалителни промени;плеврален излив в дясно.Фибробронхоскопия:Гласни връзки подвижни.Трахея и карина-б.о.Вляво-бронхи-б.о.В дясно:Десен главен бронх свободен-3,о-3,5см.Десен горен дял разширен еперон,стриирана лигавица,стенозираниустия на всички бронхи.Интермедиерен бронх с белезникав,некротичен налеп по латерална стена;Среден дял-напълно стенозиран;Долен дял-стенозирани бронхи.Дихффузно хиперемирана лигавица.Закл. Са пулмонис декстра.Хистологичен резултат взет от областта на среден и горен дял:От горен дял с белези на диференциран сквамозен бронхиален карцином.ФИД:Смесен тип вентил.недост. гр II "С".Консултация с пулмолог:Потвърдена горна диагноза.ЛДК-Приемаме поставената диагноза:недребноклетъчен белодробен карцином.Статуса на болния с придружаващите заболявания правят възможно провеждането само на симптоматично лечение.

niagara-74

Мнениеот niagara-74 » 01 май 2008 10:34

Все още не съм се обадила на доц.Аструков.На 15-ти април бяхме на преглед в Областния онкологичин диспансер в София при доц. Даков.Той само потвърди диагнозата,препоръча му да пие Детокс и каза,че в близките месеци нямал да има проблеми.Поясни,че отказват лечение поради придружаващите заболявания....Операция не може защото засегнатото място било в центъра на белия дроб,нямало достатъчно приток на кислород ,а има и сърдечна операция.Има няколко байпаса.Заради тази сърдечна операция отхвърлят и лъчетерапията.Химиотерапия не можело понеже пациента бил на хемодиализа.На 16-ти април отидохме на поредната диализа ,направиха иследвания,стойностите на креатинина и уреята са в норми и спряха диализата.До ден днешен иследванията са добри и не се е налагало включване на хемодиализа.Въпрек и това пак отказват лечение.Непонятно ми е как едно такова нещо може да се развие за толкова кратко време и може ли да промени местоположението си.На първата ренгеноскопия нямаше нищо.След девет дни направиха втора и на нея се виждаше малко бяло петно.Приеха баща ми в болница с диагноза бронхопневмония.Не се повлияваше от лечението.Направиха трета снимка и на нея това петно беше обхванало почти целия десен бял дроб.И се започна....скенера показа ,че е рак,бронхоскопията също.На 18-ти арил се наложи да направят нова ренгеноскопия (тази за ,която писах още първия път)и на нея се оказа,че това" нещо "е на друго място.Не в горния и централен дял,а долу.Възможно ли е?Не знам какво да правя.Баща ми отказва да пътува до София.Правихме още иследвания,ехокардиография-всичко нормално,ехо на корем-нормално,няма го плевралния излив в дясно,не е на хемодиализа,кръвната захар е в норма.Мъчи го само ужасна кашлица с много храчки и има отоци по краката и ръцете.На какво може да се дължат отоците?Днес ще му влеят и хуман-албумин понеже само стойностите на албумина са ниски.

Потребителски аватар
little_rabbit
Контакти:

Мнениеот little_rabbit » 01 май 2008 11:13

Много сложен случай сте. Не съм лекар, а само лично засегната от заболяването (в семейството ми). Само гръден хирург би могъл да прецени дали може да се оперира или не. Това, че е в центъра на дроба, не е причина да не оперират, а напротив. По-скоро се притесняват, че само левия дроб няма да може да снабдява достатъчно организма с кислород. А и байпасите, и бъбречните проблеми, и диабета - много е сложно, наистина. А това, че петното се мести - наистина е странно. При нас си беше само на едно място и също не се влияеше от антибиотици. Но за 10 месеца (от първото му виждане до операцията) не беше нараснало много - от 2-3 см беше станало към 3-4. Аструков направи операцията и, какво да ти кажа, на ръце бих го носила, велик човек е той!

Като чета резултатите от бронхоскопията ми се струва, че целия десен дроб е засегнат. Петното се "мести", защото се запушва ту една, ту друга част от дроба и затова изглежда като петно на снимката. Иначе процесът е по бронхите. Това, че е диференциран, означава, че се развива по-бавно и е по-малко агресивен.

Освен детокса нека да пие и сок от грейпфрути (прясно изцеден) - стига да няма противопоказания от страна на другите лекарства.

Успех!

niagara-74

Мнениеот niagara-74 » 18 юни 2009 10:16

Страшно е!...Много е страшно...

Върни се в “Рак и ракови заболявания”