Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Предлагаме ви едно „полегато“ упражнение
Водят до затлъстяване, бъбречни и заболявания на яйчниците
Мета-анализ показва 37% по-висок риск от заболяването при мъжете
реклама

карцином на белия дроб

Модератори: админ, консултанти

карцином на белия дроб

Мнениеот niagara-74 » 19 Апр 2008 15:22

Здравейте!Моля ви да ми разчетете епикризата от последната ренгенография.Знам каква е диагнозата и ще съм благодарна за честен и прецизен отговор. ето и заключението:Данни за застоен бял дроб с насложени инфилтративни и ателектатични участъци в дясната белодробна основа.Не можем да изключим и наличието на инкапсулат в областта на прехода среден долен десен дял.Благодаря предварително
niagara-74

Re: карцином на белия дроб

Мнениеот little_rabbit » 19 Апр 2008 19:38

Здравей. Непременно се консултирайте възможно най-скоро с гръден хирург и оперирайте. Ако искаш координати на лекари, мога да помогна. Но не губете време. Шансовете за пълно възстановяване са големи.
Ако се колебаете какво да направите при здравословен проблем, правилният подход е да отидете на лекар.
Аватар
little_rabbit

Мнениеот niagara-74 » 20 Апр 2008 23:18

Благодаря много!Ще съм ви задължена ,ако ми пратите координатите на някой лекар.В Пловдив отказаха всякаква терапия включително и операция.
niagara-74

Мнениеот little_rabbit » 21 Апр 2008 07:49

Можете да се консултирате с доц. Аструков или доц. Петров в Белодробната болница “Света София”, бул. “Акад. Иван Евстатиев Гешов” 19, на третия етаж са им кабинетите.
Намира се тук: http://bgmaps.com/map.asp?sid=4f12c6d5a ... 929a252165
Ако се колебаете какво да направите при здравословен проблем, правилният подход е да отидете на лекар.
Аватар
little_rabbit

Мнениеот niagara-74 » 21 Апр 2008 22:39

Благодаря!Май ще трябва да опитам да намеря и телефон за връзка.
niagara-74

Мнениеот little_rabbit » 22 Апр 2008 14:02

На Аструков имам мобилния, ще ти го пратя на ЛС.
Аватар
little_rabbit

Мнениеот niagara-74 » 23 Апр 2008 22:56

Благодаря Ви още веднъж.
niagara-74

Мнениеот niagara-74 » 01 Май 2008 10:05

Нека напиша епикризата от болницата.ДИАГНОЗА:Нефропатия диабетика,ХБНгр.IV-хрониодиализис,диабетис меллитус инзт с изчерпани резерви,кдс,хипертония арт.гр.II,карцинома пулм.декстри. ОТ ПАРАКЛИНИКАТА:УДЗ на бъбреци-Двата бъбрека с намалени размери,неравни очертания, редуциран паренхим до 18мм,без конкременти и дренажни смущения.Коремна ехография:Ч.дроб-хепатомегалия;жл.мехур-без конкременти;хомогенен панкреас;слезка-неувеличена.КАТ на б.дроб и медиастинум:Касае се за Т у на десен бял дроб в областта на десен хилус,стесняващо горно-лобарния бронх с добавени мантелни възпалителни промени;плеврален излив в дясно.Фибробронхоскопия:Гласни връзки подвижни.Трахея и карина-б.о.Вляво-бронхи-б.о.В дясно:Десен главен бронх свободен-3,о-3,5см.Десен горен дял разширен еперон,стриирана лигавица,стенозираниустия на всички бронхи.Интермедиерен бронх с белезникав,некротичен налеп по латерална стена;Среден дял-напълно стенозиран;Долен дял-стенозирани бронхи.Дихффузно хиперемирана лигавица.Закл. Са пулмонис декстра.Хистологичен резултат взет от областта на среден и горен дял:От горен дял с белези на диференциран сквамозен бронхиален карцином.ФИД:Смесен тип вентил.недост. гр II "С".Консултация с пулмолог:Потвърдена горна диагноза.ЛДК-Приемаме поставената диагноза:недребноклетъчен белодробен карцином.Статуса на болния с придружаващите заболявания правят възможно провеждането само на симптоматично лечение.
niagara-74

Мнениеот niagara-74 » 01 Май 2008 10:34

Все още не съм се обадила на доц.Аструков.На 15-ти април бяхме на преглед в Областния онкологичин диспансер в София при доц. Даков.Той само потвърди диагнозата,препоръча му да пие Детокс и каза,че в близките месеци нямал да има проблеми.Поясни,че отказват лечение поради придружаващите заболявания....Операция не може защото засегнатото място било в центъра на белия дроб,нямало достатъчно приток на кислород ,а има и сърдечна операция.Има няколко байпаса.Заради тази сърдечна операция отхвърлят и лъчетерапията.Химиотерапия не можело понеже пациента бил на хемодиализа.На 16-ти април отидохме на поредната диализа ,направиха иследвания,стойностите на креатинина и уреята са в норми и спряха диализата.До ден днешен иследванията са добри и не се е налагало включване на хемодиализа.Въпрек и това пак отказват лечение.Непонятно ми е как едно такова нещо може да се развие за толкова кратко време и може ли да промени местоположението си.На първата ренгеноскопия нямаше нищо.След девет дни направиха втора и на нея се виждаше малко бяло петно.Приеха баща ми в болница с диагноза бронхопневмония.Не се повлияваше от лечението.Направиха трета снимка и на нея това петно беше обхванало почти целия десен бял дроб.И се започна....скенера показа ,че е рак,бронхоскопията също.На 18-ти арил се наложи да направят нова ренгеноскопия (тази за ,която писах още първия път)и на нея се оказа,че това" нещо "е на друго място.Не в горния и централен дял,а долу.Възможно ли е?Не знам какво да правя.Баща ми отказва да пътува до София.Правихме още иследвания,ехокардиография-всичко нормално,ехо на корем-нормално,няма го плевралния излив в дясно,не е на хемодиализа,кръвната захар е в норма.Мъчи го само ужасна кашлица с много храчки и има отоци по краката и ръцете.На какво може да се дължат отоците?Днес ще му влеят и хуман-албумин понеже само стойностите на албумина са ниски.
niagara-74

Мнениеот little_rabbit » 01 Май 2008 11:13

Много сложен случай сте. Не съм лекар, а само лично засегната от заболяването (в семейството ми). Само гръден хирург би могъл да прецени дали може да се оперира или не. Това, че е в центъра на дроба, не е причина да не оперират, а напротив. По-скоро се притесняват, че само левия дроб няма да може да снабдява достатъчно организма с кислород. А и байпасите, и бъбречните проблеми, и диабета - много е сложно, наистина. А това, че петното се мести - наистина е странно. При нас си беше само на едно място и също не се влияеше от антибиотици. Но за 10 месеца (от първото му виждане до операцията) не беше нараснало много - от 2-3 см беше станало към 3-4. Аструков направи операцията и, какво да ти кажа, на ръце бих го носила, велик човек е той!

Като чета резултатите от бронхоскопията ми се струва, че целия десен дроб е засегнат. Петното се "мести", защото се запушва ту една, ту друга част от дроба и затова изглежда като петно на снимката. Иначе процесът е по бронхите. Това, че е диференциран, означава, че се развива по-бавно и е по-малко агресивен.

Освен детокса нека да пие и сок от грейпфрути (прясно изцеден) - стига да няма противопоказания от страна на другите лекарства.

Успех!
Аватар
little_rabbit

Мнениеот niagara-74 » 18 Юни 2009 10:16

Страшно е!...Много е страшно...
niagara-74

Назад към Рак и ракови заболявания