Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ново шведско изследване реабилитира пълномаслените продукти
Антитоксините стабилизират нивата на свободните радикали
Какво трябва да добавите към ястието?
реклама

какъв е този рак

Модератори: админ, консултанти

какъв е този рак

Мнениеот doni » 19 Фев 2008 20:03

Уважаеми д-р Цончев,
Оперираха ме на 22.01.2008 г. с окончателна диагноза Са гландуле маме синистра Т2NOMхG2
Хистологичен резултат:Инфилтративен дуктален карцином 2-ра степен на злокачественост.
Кожа и подкожие със запазен строеж.Меки тъкани и инфилтрация от дуктален карцином.Шест
броя лимфни възли със синусна истеоцитоза и фоликулярна хиперплазия.pT2NOMxG2
Лечение:оперативно.Мастектомия радикалис а модо Пейти.
HER-2 - +++силно положителен
Estradiol - 5+2 = 7
Progesterone -3+2 = 5
Назначиха ми химиотерапия на която пише 3 х 3 и ми казаха,че ще имам лъчетерапия и хормонотерапия.
Обяснете ме моля Ви, какъв е рака,каква е опасността и мога ли да започна химиотерапия след като още
не са ми зараснали добре шевоветв и продължава да ми тече лимфа.
С уважение Doni
doni

Re: какъв е този рак

Мнениеот д-р Цончев » 20 Фев 2008 12:14

Къде провеждате лечение?
д-р Цончев

Мнениеот doni » 20 Фев 2008 19:08

Във Варна,Онкологичен диспансер Аспарухово.
doni

Мнениеот д-р Цончев » 23 Фев 2008 23:21

Ето тук сме публикували повече по темата
http://www.puls.bg/cat/20/rak_na_gyrdata_issue_109.html
Химиотерапията се започва по назначение на онколога в зависимост от състоянието на пациента.
д-р Цончев

Мнениеот galla » 17 Мар 2008 22:27

Майка ми имаше тумор на задните мускули на кръка. Оперираха я 3 поредни пъти и уж все изчистваха тумора но явно се оказва че не е точно така. преди няколко дни ходихме при нейния лекар който я оперирва, той й разгледа новия скенер и казва че има нов тумор на малкия таз. Той се пенсионира тези дни и казва че не е сигурен дали някой ще се наеме да направи операция на това място. Както и да е след това ходих на друга лекарка тя каза че вече е станало рецедиф и всичко било безсмислено но аз не й вярвам все още се надявам че може да се направи нещо. На мама започнаха да й се подуват много краката като камъни са, д-р Недков каза че тумора притиска нещо там вътре и поради тази причина. Сега незнам вече към кой лекар да се обърна за помощ моляви ако някой може да даде съвет го направете по скоро че вече неиздържам от притеснение. майка ми е на 42 години може би има шанс да живее повече винаги на всички с проблеми е помагала а сега няма на нея кои да й помогне. Неискам да я гледам как я боли и се мъчи.Очаквам съвети.
galla

Назад към Рак и ракови заболявания