ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Стандартното лечение на киселини може да увреди черния дроб
Аспермия - причини, симптоми и лечение
Отключва осезаеми промени в детския мозък

Какво може да е?

Модератори: админ, консултанти

hellothere

Какво може да е?

Мнение от hellothere » 14 юли 2017 19:53

Здравейте,
Притеснява ме следното. На 24 съм и от известно време наблюдавам следните неща. Първо да кажа, че не пуша, но употребявам алкохол като имах период от няколко месеца, през които системно злоупотребявах с голямо количество алкохол по редовни студентски сбирки и прочее. Първоначално имах много подут корем и честа кашлица и почти никъв апетит, на моменти дори задух, което отдавах на голямото количество бира, което изпивах (над два литра ежедневно), затова намалих значително да пия. Появи ми се нещо като остра болка по средата на гръдната кост и мако вдясно, но само при натиск или като свия много гръдния кош и пукане на гръдния кош на това място, все едно пукам стави. В момента почти не пия, но пак имам от време на време кашлица, суха и често или след хранене, или ако съм много гладен. Често имам усещане, че ме стяга гърлото и нещо средно между стягане и пробождане пак на гръдната кост и в точка на гръбнака, където се събират лопатките, при натиск. Нямам никой от симптомите сутрин като стана, а по-скоро след като изпия едно две кафета. Всички тези симптоми се усилват неколкократно след малко по-сериозна употреба на алкохол. Нямам липса на апетит и в спокойно състояние не ме боли нищо, нито ме боли при силно и рязко вдишване и издишване или кашлица, освен че от време на време ме върти леко стомаха и все едно има нещо тежест под лъжичката. По принцип кашлям почти само когато стегна гърлото умишлено да се изкашлям. Нямам висока температура и като цяло имам енергия да спортувам, но на моменти през деня нямам желание. Храчката ми като цяло е бистра, но понякога наблюдавам жълтеникави или кафеникави ивици, които не мога да определя какви са, като не изкашлям храчки, а по-скоро ако ги изстискам от гърлото. Ако няколко дни подред не употребявам алкохол, тези неща почти изчезват освен ръчкането в гръдната кост при натиск и пукането, но онзи ден пак се напих със солидно количество твърд алкохол и вчера имах всичките тези симптоми, а и днес, но в значително по-малка степен. При така описаната ситуация, притеснявам си не дай си боже да не съм си докарал нещо страшно на гърлото или белия дроб, моля дайте мнение, относно алкохола съм решил да спра да пия и да започна да се занимавам със спорт. Благодаря ви предварително!

hellothere

Re: Какво може да е?

Мнение от hellothere » 14 юли 2017 20:01

Да отбележа също, че въпросните нишки в храчката споявяват само ако отхрача сериозно от гърлото и са като запетайки на форма, основно жълти и кафеникаво-оранжевеникави

д-р Цончев

Re: Какво може да е?

Мнение от д-р Цончев » 20 юли 2017 00:56

Нищо ви няма, не се притеснявайте, намалете бирите и спортувайте.

Отговори

Върни се в “Рак и ракови заболявания”