ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Не всички последствия се усещат на момента!
За мъжете, които искат да станат бащи на здрави деца
Бета глюканът е сред най-мощните имуностимулатори

ендометроиден аденокарцином на ендометриума

Модератори: админ, консултанти

ELENAA

ендометроиден аденокарцином на ендометриума

Мнение от ELENAA » 18 ное 2016 17:59

Здравейте, предстои операция на майка ми с постаявена диагноза умеренодиференциран ендометроиден аденокарцином на ендометриума. Въпроса ми е може ли операцията да е лапароскопия или не е препоръчително?

д-р Цончев

Re: ендометроиден аденокарцином на ендометриума

Мнение от д-р Цончев » 24 ное 2016 19:46

Може, зависи къде и кой ще я прави...

Зап_84

Мнение от Зап_84 » 09 апр 2017 08:42

Майка ми получи леко кръвотечение.Тя е на 64г и от 18г няма цикъл.Отиде на гинеколог и тя и направи цитонамазка и преглед, като още в началото каза, че вижда полип около 2см. Насрочи абразио. Резултатите от цитонамазка каза, че са добри и смята че е само полипче. Кръвните изследвания нямат завишения/правени са два пъти в две разл. лаборатории/. След абразио каза че е изрезала добре полипа и чакахме хистологично изследване. След него каза че е тумор, но в много ранен етап. В лабораторията лаборантката, в началото казал че няма нищо, но после видял две тревожни клетки. От там я съветват да направи тотална хистарактомия. Епикризата гласи умерено диференциран солидно папиларен с некрози аденокарцином на ендометриума.Аденоматозен цервикален полип. След това гинеколожката и лаборантката казали поотделно ,че може да и предлагат да не прави хистарактомия, но тя да не се отказва, също че било много начален стадий и по принцип толкова рано жените не го откривали,а пак след 5г. Какво да правим, страхувам се дали ще издържи тази операция, тъй като има проблеми със сърцето и кръвното. Моля ви дайте съвет, много ми е трудно, ужасът е голям, преживявам го много трудно аз, а не тя. Моля дайте съвет защото ще се побъркам, не спя, не се храня

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 09 апр 2017 20:32

Вземете мнението на добър патоанатом. Той следва да реши какво е точно нещото и дали на този етап има нужда от операция.

Отговори

Върни се в “Рак и ракови заболявания”