ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Как искрицата в секса се превръща във вечен огън?
Анаболните стероиди са свързани с мъжкия тестостерон
Преувеличават ли мъжете в страданията си
Защо даряването носи повече щастие от получаването?

Тригеминална невралгия и тумор? Много въпроси

Модератори: админ, консултанти

alexander91

Тригеминална невралгия и тумор? Много въпроси

Мнение от alexander91 » 13 ное 2016 23:13

Здравейте, аз съм 25 годишен мъж и от началото на лятото на 2016 започнаха ужасни главоболия от лявата страна на главата ми, които не се повлияваха от никакви болкоуспокояащи и потърсих помощ от невролог, който ми постави диагноза тригеминална невралгия и ми предписа медикаменти, които в началото поуспокоиха нещата за известно време, пак имах болки, но не бяха с чак такава интензивност или толкова често. Но есента болката отново стана непоносима за това реших да отида при моят лекар отново, който каза че не е типично за това състояние болките да са толкова продължителни, за това ми каза, че е най-добре да си направя ЯМР и да се консултирам с неврохирург в София понеже само там биха могли да ме оперират и ми препоръча проф.Романски в болница Св.Иван Рилски. Направих си ЯМР и според него имам туморно образувание с приблизителна големина от 24 мм която притиска троичния нерв в зоната в която навлиза в мозъка от лявата страна.

Веднага след като чух такъв резултат реших да се обадя на моят невролог от когото бях много доволен досега, но той ми каза да не съм се притеснявал толкова, че не може да каже какво точно е това и че трябва да се консултирам с неврохирург, който ще ми даде много по-сериозни обяснения и ще ме изпрати при когото трябва, ако трябва, но на мен това обяснение не ми е никак достатъчно. Проблема е че ми дадоха час в Св.Иван Рилски за след месец и аз не знам как ще издържа до тогава да знам нещо повече и предполагам ще направя консултация с някой друг хирург някъде другаде първо, но реших да попитам тук какво може да е това нещо?

1. Какъв би могъл изобщо да бъде този тумор предвид големината и местоположението му?

2. Какви рискове евентуално би имало от премахването му?

3. Колко би струвала подобна процедура и кой хирург е най-добре да избера?

И като цяло би било изключително полезно каквато и да е информация, която бих могъл да получа :|

д-р Цончев

Re: Тригеминална невралгия и тумор? Много въпроси

Мнение от д-р Цончев » 24 ное 2016 19:52

Вземете си скенера и отидете при проф. Габровски в Пирогов - Неврохирургия.

Отговори

Върни се в “Рак и ракови заболявания”