ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Дефицитът на витамин B3 може да доведе до безсъние
Мнението е на експерти по въпросите на грипа
Откри френски научен екип

РАК на гърдата с МЕТАСТАЗИ в мозъка!

Модератори: админ, консултанти

petur_petrov

РАК на гърдата с МЕТАСТАЗИ в мозъка!

Мнение от petur_petrov » 24 окт 2016 20:58

Здравейте!майка ми е има рак на гърдата с метастази в мозъка :( минахме през неврохирург който беше категоричен,че при наличие на 9 метастази няма как да се направи операция...
Терапията на която е в момента е:подобряване на общото състояние(сироп-манитол сутрин обед и вечер,дексаметазон сутрин и вечер по 2 ампули мусколно,депакин хроно сутрин и вечер по 1 хапче отделно тя е диебетик и пие хапчета и за диабет)от лъчетарапията в търново също казаха,че няма какво да се направи заради високото вътречерепно налягане има вероятност да не издържи и една процедура :cry: иденственото което можело да се направи е да се увеличи дексаметазона!...с вързани ръце сме почти нищо не можем да направим а тя е едва на 45 години с внуче на 2 :( в момента се чувства горе-долу добре,оплакването което има е ,че е като пияна и не може да пази равновесие,бързо се изморява(за момента болката в главата и повръщането са увладени) забравя някои предмети и неща...
не сме и казвали и не смятаме да и казваме за да не изгуби воля за живот и да се срине психически...Много сме отчаяни лекарите и дават месец-два живот :cry: за сега е добре но сигорно няма да е за дълго!моЛя,някой който е минал по този път просто да ми даде съвет и да ми поясни как протича цялото нещо(НЕ ИСКАМЕ ДА Я БОЛИ)ще ни забрави ли,лекарствата ще спират ли болката,ще е в съзнание до края ли?просто искам да съм потготвен...толкова е страшно да гледам майка ми как умира и аз да немога да направия нищо!всички ни боли за нея а тя горката повтаря;не се тревожете добре съм ще видите :cry: смятам да не се предавам до край ще потърся мнението и на доктор Габровски в пирогов... благодаря предварително и бъдете ЗДРАВИ!

д-р Цончев

Re: РАК на гърдата с МЕТАСТАЗИ в мозъка!

Мнение от д-р Цончев » 24 окт 2016 22:13

Качете снимка от скенера, но както го описвате нещата не са добри...

petur_petrov

Мнение от petur_petrov » 28 май 2017 17:23

Здравейте отново!
Направихме нов скенер 7 месеца по-късно,резултатът от него е 8 метастази без никакво развитие и без вътречерепно налягане:shock: докторите са като препарирани,незнаят какво става бяха и дали 2 месеца живот а тя в момента си ходи и говори що годе нормално:
Няма болки в главата,двойно виждане,нарушения в равновесието,нарушения в говора и паметта!...Приема дексаметазон 2 ампули през ден,сироп манитол по 3 лажички раздрлени сутрин,обед,вечер и депакин хроно както и куп други лекарства заради диабет който получи..
Това което правим допълнително е алкализиране на тялото(сода с лимон)+няколко билки и една хранителна добавка(няма да споменавам за нея за да не си помислите че правя реклама)
Въпросът ми е следния:
Предлагат ни лъчетерапия на цял мозък да се съгласим ли?
Казват,че няма да повлияе състояноето и към зле а само към по-добре,но вече не им вярвам откъде да знам,че няма да и изпържат мозъка и да я влошат!? Та те бяха като ушашкани като я видяха на консултация в болницата посрещайки ги на крака,същите тези които ни казаха откажете се няма смисъл повече от месец-два няма да я бъде. Моля споделете възможно ли е такова нещо(застой на метастазите) ракът и се води тройно отрицателен!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 31 май 2017 21:09

Ракът по принцип и метастазите в частност са доста непредвидими обекти... поне за мен, аз лично никога не се ангажирам с прогноза във времето. Дето се вика като е така, толкова по-добре в конкретния случай. За лъчетерапията - доколкото съм наясно с това какво и как действа, според мен също не би трябвало да има отрицателен ефект.

Отговори

Върни се в “Рак и ракови заболявания”