ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Дефицитът на витамин B3 може да доведе до безсъние
Мнението е на експерти по въпросите на грипа
Откри френски научен екип

Операция на простата. Възможности за лечение.

Модератори: админ, консултанти

bridzit

Операция на простата. Възможности за лечение.

Мнение от bridzit » 27 сеп 2016 14:23

Здравейте д-р Цончев,
много ще съм ви благодарна, ако намерите време и ми отговорите. Става въпрос за баща ми. От няколко едмици знаем диагнозата му: Злокачествено новообразувание на простатата. Т2B NX M0. Направена му е затв. перк. иглена биопсия, а хистологичния резултат е: ацинарен простатен аденокарцином 7=3+4. След това е насочен за КТ и костна сцинтиграфия. Заключението е, че от проведените изследвания не се утановяват данни за мета процес, а от сцинтигр. - няма данни за мета процес. ПСА в момента е 6,69. Искам да ви попитам с тези резултати, възможно ли е да се приложи радикално лечение? Имам готовност да му помогна и с роботизирана простатектомия. Тя подходяща ли е в неговият случай? Благодаря предварително.
Всяко мнение или съвет от форумците също ще ми е от голя полза.

д-р Цончев

Re: Операция на простата. Възможности за лечение.

Мнение от д-р Цончев » 29 сеп 2016 18:59

Според мен може да се отива на към операция на простатата, независимо по каква техника. Уролозите какво казват по въпроса?

bridzit

Мнение от bridzit » 29 сеп 2016 19:08

Казха му, че е за операция. Радикална простатектомия.
Ще я правим в Плевен с Давинчи. Много искам всичко да е наред. Това NX в резултата ме притеснва.... :| :| :| Доколкото разбрах е граничен резултат. Притеснителен ли е? Надявам се на радикално излекуване и че е хванат проблема на време.
Милият ми татко. Сега се пенсионира и вместо да се радва на спокойни старини, ще му правят операция. Извинете ме за лиричното отклонение.
Желая здраве на всички!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 04 окт 2016 13:34

NX .- означава че не са видяни засегнати лимфни възли и нищо повече. Т.е. не е притеснително

bridzit

Мнение от bridzit » 24 ное 2016 22:47

Здравейте д-р Цончев! Пиша ви както обещах след операцията. Мина успешно, но две са нещата, които лично за мен са странни:
1. При началната биопсия Gleason score e определен като 7=3+4, а сега след оперативната намеса в хистологичният резултат пише 7=4+3. На кое трябва да се вярва? При положение, че е и двете хистологии са правени на едно и също мсто? Трябва ли да взема блокчетата и да ги изследвам пак? Съществена ли е тази разлика?
2. И второ - първоначално стадирането беше определено като Т2B Nx M0, a сега е Т2C N0 M0
Нормални ли са такива разминавания? Да изследваме ли резултата пак?

Назначили са му само конрол на PSA след три месеца. Нищо друго... :roll:

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 29 ное 2016 02:09

Според мен няма особено разминаване, или дори и да има то е в границите на нормалното отклонение и като цяло няма да има особено значение за хода на заболяването и за провежданото лечение. Важното е че няма разсейки

Отговори

Върни се в “Рак и ракови заболявания”