ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ще отпадне ли нуждата от инжекционно лечение
В повечето случаи чупливите нокти са напълно решим проблем.
Успокоява стомашно-чревния тракт и улеснява откашлянето.

Рак ли е ?

Модератори: админ, консултанти

rose94

Рак ли е ?

Мнение от rose94 » 22 сеп 2016 17:28

Здравейте....можеби не е тук мястото да попитам...затова се извинявам !
Така...ще започна с доооста обяснения,,,,
На 22 съм..Общо взето...до преди месец пиех Антибиотици по 2 пъти в месеца..това в продължение на 5 години...всякакви..основно свързани с дишането и болно гърло...в последствие се оказа астмаа и спрях за сега антиботиците---Вече 2 месеца без тях (йеййе) Имам синдром на Хашимото....с наднормено тегло съм ( не е от синдрома-предполагам ) Но слеед дългите обяснение стигнах до сегашния проблем
От 2 години имам болка-не постоянна в дясното подребрие...не е много силна но на моменти започва да става..честа и на малки кризи..но в никакъв случай не е Не поносима...имам констипация от около 6 месеца...не се храня здравословно....признавам го...но в момента ситуацията не ми позволява..отделно меню,,,Чувствам тежест..(не постоянна)..понякога ми се подува корема...
Ходих при личната ми лекарка...преди 2 години и тя ми каза,че най-вероятно са бъбреци...но нямам проблем с уринирането..затова мисля,че е нещо от Червата или Черния Дроб (след толкова антибиотик...) Когато чета в интернет...косата ми се изправя...СРДЧ..Колит...Гастрит,,,Тумор...Незнам какво още...вече започвам доста да се притесняявам..ТУМОР ? ВЪЗМОЖНО ЛИ Е ?

Съжалявам за дългото обяснение...не съм наясно какво е от значение...затова дадах...такива дъъълги пояснение...
Благодаря ви... :)

д-р Цончев

Re: Рак ли е ?

Мнение от д-р Цончев » 25 сеп 2016 20:50

Не мислете за такива сложни диагнози... Най-вероятно се касае за жлъчна колика, така чее добре да отидете на гастроентеролог и да се направи една ехография на коремни органи, да се огледа черен дроб и жлъчен мехур

rose94

Мнение от rose94 » 28 сеп 2016 10:36

Благодаря...наистина....успокоих се... Благодаря!

dimitrovaaa

Мнение от dimitrovaaa » 17 фев 2017 16:19

Здравейте,
От няколко месеца насам се се чувствам добре - боли ме главата, не мога да се концентрирам, вие ми се свят, пукат ми ушите, светлината ме дразни, от време на време зрението ми е замъглено... От около 7 години имам твърдо топче (според мен е фиксирано за черепа) и имам чувството, че от него започна болката в главата. Ходих на невролог, който ми каза, че всичко е наред и ми каза да се консултирам с хирург, УНГ и психиатър. Отидох при личния си лекар, направиха се кръвни изследвания и кардиограма, които са в норма. Каза ми, че няма смисъл да се облъчвам със скенери и, че според нея е нервновегетативно разтройство или нещо от този род. Предложи ми да ми изпише хапчета, но каза, че съм млада и няма смисъл.
Не знам вече какво да направя. Замислям се дали да не направя МРТ на глава или скенер. ю
Моля Ви за съвет.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 17 фев 2017 22:41

На колко години сте?
Това топче от колко време е, расте ли?

dimitrovaaa

Мнение от dimitrovaaa » 18 фев 2017 16:02

На 23 години съм. За 7-8 години е нараснало малко, според мен (не изведнъж, а постепенно).

moris

Мнение от moris » 19 фев 2017 13:12

Здравейте.
От ~ 2 месеца имам чувството, че под долната ми челюст, по-близо до
предния край, от двете страни на горния край на шията имам леки подутини
7-8мм. Като че ли са еднакви. Ходих при личен лекар, ендокринолог,
хематолог и УНГ. Повечето от тях ме пипват по-назад към ушите, и ми казват,
че съм здрав. Подутините щели да изчезнат, сигурно било от зъби. С времето
притесненията ми се увеличават, защото проверявам всички зъби, лекувам
един, вадя друг, но подутините стоят. Имам се за здрав, преди година с диети и
упражнения свалих 4-5 килограма. Лицето ми също отслабна, и се колебая дали
тези жлези е нормално да се виждат като подутини. От няколко месеца водя
майка ми по лекари, защото има доказана метастаза от ляво на шията над
ключицата, и не можем да намерим първоизточника/ вкл.2 обикнов. скенера, ЯМР и ПЕТск. ЛЧХ-я/ . Веднъж пипнах по невнимание парафиновите блокчета. Може ли да съм се заразил от нея?
Чувал съм, че понякога неясни образувания се трансформират в злокачествени, затова искам да се излекувам, но не знам къде?
moris

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 21 фев 2017 22:25

dimitrovaaa
Като го фиксирате с пръсти и го раздвижите, мести ли се заедно със скалпа?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 21 фев 2017 22:26

moris
Нищо ви няма, успокойте се.

dimitrovaaa

Мнение от dimitrovaaa » 22 фев 2017 12:35

Здравейте, отново.
По никакъв начин не се мърда (само кожата отгоре). Има ясни граници, все едно излиза от черепа. Намира се отгоре на задно теменната област, в дясно.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 26 фев 2017 22:26

Най-вероятно се касае за остеом, което е доброкачествено удебеляване на костта. Добре е да се снима главата на ретген и да се погледне от ортопед.

dimitrovaaa

Мнение от dimitrovaaa » 27 фев 2017 10:59

Отидох на УНГ и ми вливаха системи за световъртежа. Предписаха ми Емперин. Направиха ми скенер на синуси, на който топчето не се вижда. Питах лекарката и тя ми каза, че не са описали нищо притеснително (нищо, което е под черепа). Чудя се дали си заслужава облъчването и за КТ на мозък.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 08 мар 2017 00:04

Най-вероятно не.Такива образувания по главата са честа находка и просто си ги носим.

Bilito123

Мнение от Bilito123 » 17 мар 2017 17:06

Здравейте Д-р Цончев,
От малък имам хроничен фарингит. На 36 години съм. От известно време имам щракане при преглъщане под адамовата ябълка. Забелязах, че ако завъртя главата си настрани и преглътна, тогава щракането го няма. Понякога имам и бели или безцветни гъсти храчки от носоглътката. Надявам се да не е нещо сериозно.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 18 мар 2017 22:42

Според мен не е, един фарингит може да доведе до подобни оплаквания.

Отговори

Върни се в “Рак и ракови заболявания”