ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Тя изглежда различно при всеки
Учени откриха кой вид корелира с повишен риск от карцинома
Най-силно засегнати са раменният и тазовият пояс

Здравейте!Моля за съвет

Модератори: админ, консултанти

gabi123

Здравейте!Моля за съвет

Мнение от gabi123 » 24 авг 2016 14:56

Февруари месец имах 7дена запек,който оправих с чай разхлабващ.После започна тъпа болка в дясно от пъпа и под пъпа.Отидох при личната тя заключи гастрит.Март месец около 3седмици имах гадене и оригване без промяна в диетата.Отидох на гастроентеролог видя ме на видеозон и ми каза прекалено мн.газове и понеже видя,че съм притеснена ми каза да си взема антидепресанти:(. После симптомите ми се увеличиха след ядене куркане на червата придружени пак с подуване на корема и газове.Понякога тънки изпражнения и чувството за недоизхождане,а понякога и слуз.Посетих и др.гастроентеролози ,хирург,съдов хирург и никой не ме насочи към някакво изследване.След четене постоянно в Интернет ми излиза само рак на дебелото черво.В понеделник се записах за виртуална компютърна томография.Забравих да добавя,че съм на 33 г.Мн.се страхувам имам малко дете и съжалявам,че от толкова мн.ходене по лекари никой не обръща внимание на алармиращите симптоми.Вчера правих п.к.к.хематокрина ми е 134 а MCHC 388.Изв.че стана малко дълго и объркано ,но съм мн.притеснена и уплашена.Не мога да си намеря място ,нито да спя и да се храня.Благодаря ви предварително

gabi123

Re: Здравейте!Моля за съвет

Мнение от gabi123 » 24 авг 2016 22:36

Някой няма ли да се включи.Моля ви.Виждам,че има и доктори

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 26 авг 2016 23:10

Не прекалявайте с четенето в нета. Това винаги води до информация за рак... След като толкова лекари са ви гледали и нищо не са открили от такова естество не виждам смисъл да се притеснявате излишно.

gabi123

Мнение от gabi123 » 27 авг 2016 11:21

С цялото ми уважение ,към Вас Докторе,но правилно се изразихте "гледали" и само това.Без никакви насоки и предложения за колоноскопия.Защо трябва след толкова лутане аз сама да предприема да си направя изследване?Всеки,който ме види ми казва,че съм бледа и отслабнала.Вчера бях без никакви сили в ръцете и краката както и днес.Ще ви пиша в понеделник след виртуалната комп.колоноскопия.Дано не изляза права

veselin ivanov

Мнение от veselin ivanov » 28 авг 2016 01:46

Еми, бледа и ослабнала...........я да си намериш една добра паразитоложка ,да види вътрешната чистота,че съмненията са големи за чужди стопани.

gabi123

Мнение от gabi123 » 28 авг 2016 18:26

От този препарат за изч.на дебелото черво имах доста слуз в ттоалетната,което е притеснително.А за паразитите какъв тест се прави? Кожата ми по лицето е доста замърсена( в пъпки и черни точки). А и това безсилие в ръцете и краката не минава вече трети ден. :roll: .Ще се пръсна от притеснение

gabi123

Мнение от gabi123 » 28 авг 2016 22:19

Пак съм аз.Забравих да добавя,че лицето ми е някакси изпито.Безжизнен тен и "смъкнато " на долу лице,което е показател за онкол.заболявания.Туморните маркери за 6,7 мес.биха ли отчели? Знам,че не са показателни за диагноза,но все пак.Няма мн.активни във форума.Бъдете здрави всички

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 29 авг 2016 16:34

Не е задължително това което вие си мислите "че имате" да кореспондира с това, което вижда лекаря. Т.е. не очаквайте да ви се назначи колоноскопия априори. Ако много държите - това е друг въпрос, поговорете с гастроентеролог, на който имате доверие и вероятно ще ви се направи...

gabi123

Мнение от gabi123 » 29 авг 2016 21:24

Добър вечер! Резултатите от компютърната колоноскопия са ок,но гастрото при която отидох съвсем ме обърка.Каза,че не била достатъчна.Изписа лекарства и ми каза след 3 седм.да отида ако няма подобрение иска да направя друг.колоноскопия.Бъдете все така отзивчив Д-ре и не ни се сърдете на нас притеснените:). Приятна вечер

puls100

Мнение от puls100 » 29 авг 2016 22:23

Опасенията на Веселин, горе, че може да имате паразити, както написа, са напълно реални, а за мен лично тази вероятност е над 80%. Освен симптомите, които споменавате, отговарящи 100% на проблем с паразити, ако добавите и поне половината от тези: редовно будене в малките часове (2-3), скърцане със зъби през ноща (ако не се усещате, то проличава по изтърканият емайл на предните), нови петна по тялото, екземи, странни, непредизвикани на пръв поглед сърбежи по различни части от тялото, най-често мигновени, не продължителни на едно място, подуване на очите, често смяна на настроенията, депресия, изпитвате глад и след хранене и най-вече неудотвореност, признаци на анемия, ставни болки или мускулни такива, лесна уморяемост.. то може реално да се говори за проблем с паразити.

Имайте в предвид, че повече от 50% от "неразгаданите" от лекарите проблеми (стомашно-чревен тракт) се дължат имено на паразити. Но няма лекар в България, който да ви каже твърдо "вие имате паразити", напротив - обикновено се премълчава и извива глава в страни само при споменаването на съмненията за паразити, освен в редките случаи, когато се пуска по една мазна усмивка в стил "хайде стига бе! не се излагай - паразити! Но истината е много проста - борбата с паразити е Евтина и в конфликт на интереси с всяко едно уважаващо себе си и най-вече бюджета си бизнес-болнично-предприятие. Най-интересното е, че с обикновени изследвания (такива, каквито се препоръчват и правят у нас) шанса да ви открият паразити, дори да ги имате е нищожно малък, дори под 10%. Може би, освен, че е интересно, е и доста изгодно в определени сутуации, а имено такива при които с чиста съвест, а и покриващи всякакви критерии за усвояване на пътеки, могат да ви бъдат предписани какви ли не процедури и калибристики, което наистина в крайна сметка не би ви навредило по никакъв начин..

Друга малка вероятност е просто да имате "някакъв" спастичен колит и конкретно в случая - обострен. При спастичност в някоя част на червото е възможно да се намали до толкова лумена, че да изхождате точно описаните от вас тънки изпразнения, което разбира се може да бъде и причина за задържането, за образуването на газове и тн - все познатите симптоми. Но вие споменавате и за допълнителна симптоматика (освен разбира се и проведените изследвания), която за мен лично вече се отклонява от стандартните тълкувания за "някакъв" синдром на раздразнените черва.

Колкото до стреса, антидепресантите и прочие, лекарите не могат да разберат, че ТОВА НЕ ЛЕКУВА. Идеята им общо взето е да се успокоят страдащшите в предвид преодоляване на обострящи симптоми. Но истината е, че вината на стресът за предизвикване на чревни неудобства е в пъти по-малка от тази на истинският причинител, който всъщност реално възбужда тип стрес, още повече в предвид наличието на чисто физическа и социално неудобна симптоматика

gabi123

Мнение от gabi123 » 30 авг 2016 07:02

Мн.ви благодаря за изчерпателност отговор.Когато попитах гастроентеролога дали е възможно да става въпрос за паразити,тя ме изпогледа и не ми отговори нищо:). Последните 2 год.спя неспокойно.Събуждам се достачесто посред нощ.Както сспоменах по горе лицето ми е доста замърсено, цялото в пъпки,който преди съм нямала.Скърцам със зъби. Имала съм моменти в който ям много и се чувствам така,че все едно ззалък не съм сложила в устата.Имала съм периоди на умора,която съм отдавала на времето:) .И сегс следва въпроса къде и как да се изсл.? Вече се страхувам ,че ще ми се смеят.А болката под и острани пъпа си продължава не е силна,но натрапчива.Желая на вс.мн.здраве

gabi123

Мнение от gabi123 » 30 авг 2016 07:06

Подуването на очите също го имам и смяната на настроенията. :cry:

puls100

Мнение от puls100 » 30 авг 2016 11:14

Най-бързо и лесно ако сте от София - отивате в паразитологията. Намира се близо до Иван Рилски, като тръгнете по тротоара от Иван Рилски в посока булевард България и свивате първата пряка в ляво, там е входа на около 100на метра. Който и да питате ще ви каже.
Така или иначе изследванията се плащат, така че може да си направите първо изследванията и после да отидете за консултация.
За да имате максимален ефект от изследванията:
От изпражнението взимате няколко части, поне 3-4, големи колкото нокът. Трябва да са от различни места от него и дори дълбочина. Целта е ако има яйца на паразити да има максимален шанс те да са във вашите части от изпражнението. Предварително си купувате шишенца за целта (в аптеката просто казвате - шишенце за фецес проба). И тази проба я носите максимално бързо за изследване (не повече от 2 часа след изхождането) Тук целта вече е ако има яйца те да останат живи, тъй-като при повечето видове за да се видят при анализа трябва да са живи.
Това го правите 2-3-4 последователни дни.
Само в такава схема имате шанс по-голям от 50% да видят яйца, дори и да имате 100% паразити.
Но може, ако имате време, първо да отидете на консултация.

Посещенията при гастрото няма да спирате, защото това, че имате паразити определено не значи, че може да нямате и друг проблем с чревната система, независимо дали е предизвикан от паразитите и в следствие на техният престой и жизнен цикъл. Обикновено проблемите са повече от един, което също е предпоставка за не много точно диагностициране и съответно - непрекъснато обикаляне по лекари и психическо натоварване.

Но на ваше място още днес ще отида на консултация с паразитолог, ако вече не съм спретнал проба за тест

gabi123

Мнение от gabi123 » 30 авг 2016 12:24

Благодаря ви много.Наистина ходенето от ллекар на лекар ме натоварва психически.Желая ви всичко най-добро.Радвам се,че има хора като вас

elia1983

Мнение от elia1983 » 18 дек 2016 20:58

Здравейте пак съм аз.С друго потр.име ,защото не мога да вляза от др.профил.Ходих на паразитолог и нищо не откриха.3,4,5,дена и нищо.А същевременно лицето ми се промени мн.мн.хлътнали бузи и мн.мн.бледа.Моля някой да ми каже добър колоноскопист във Варна ще съм му благодарна мн.

Отговори

Върни се в “Рак и ракови заболявания”