Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Намаляват излагането на опасните химикали
Това намалява риска от рак на жлезата с 18%
Те живеят в храносмилателната система
Когато заболяването е свързано с възпаление
реклама

Хлътнало зърно

Модератори: админ, консултанти

Хлътнало зърно

Мнениеот poli_pt » 16 Сеп 2012 14:51

Здравейте. На 34 години съм. В началото на годината усетих болка в лявата гърда, при натиск. Напипва се удебеляване. Отидох на мамограф. След направените снимки единствения лаконичен коментар от д-ра беше, че няма нищо. В последствие видях, че на снимките отдолу беше записано фиброкистична мастопатия. Порових в Интернет за това заболяване и основно ме успокои факта, че пишеше, че днес на мастопатията се гледа като на състояние, а не заболяване. През лятото бях при гинеколожката си за друг проблем и и споменах за мастопатията. Тя прегледа гърдите ми чрез опипване и каза, че били много зърнести. След този преглед болката в гърдата ми се увеличи и друго, което ми прави напоследък впечатление , е че понякога / не постоянно/ зърното на гърдата ми хлътва точно на едно място, над мястото, където е вплътнението. Търсейки информация за рак на гърдата прочетох, че един от признаците е хлътнало зърно. При мен както вече писах забелязах, че зърното ми понякога /особено сутрин/ е хлътнало. През повечето време е нормално. Дали това може да е показателно за наличие на рак?
И още искам да ви попитам можете ли да ме насочите към добър мамолог, извършващ ехомамографии в Плевен?
poli_pt

Re: Хлътнало зърно

Мнениеот д-р Цончев » 17 Сеп 2012 08:48

При рак зърното е трайно придърпано. При вас разбирам че не е така. Естествено е добре да направите пак консултация.
д-р Цончев

Мнениеот dangokri » 12 Юни 2014 20:10

Zdraveite,moeto zarno na gardata e postoqnno hlatnalo.Ot 2 meseca teche neshto kato gnoi s nepriqtna mirizma i useshtam bolka v gornata chast na gardata.Daite savet kakvo da pravq i na kakav lekar da otida.Predvaritelno blagodarq
dangokri

Мнениеот jerrymaguire » 12 Юни 2014 22:41

Моля, пишете на кирилица!
Ако искаш да узнаеш бъдещето - изследвай миналото!
Аватар
jerrymaguire

Назад към Рак и ракови заболявания