ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Пийте чай от джинджифил
Хората на 90 - 102 са по-щастливи от 51 – 74-годишните
Преувеличават ли мъжете в страданията си
Формула дава резултата според пол, ръст, тегло и възраст

Рак на лимфните възли :(

Модератори: админ, консултанти

nekulturen88

Рак на лимфните възли :(

Мнение от nekulturen88 » 23 фев 2012 17:00

Откъде да започна...
Момче съм на 15 год.Имам два лимфни възли от двете страни на врата-този от дясната страна е с големината на грахово зърно, а другия от лявата страна е по-малък...Това топче от дясната страна го имам от 3-годишен,майка ми ме е водила на изследвания и са казали,че това се е получило от често боледуване и е като защитна реакция и няма нищо опасно,оттогава не съм ходил на лекар относно това .По-малкия лимфен възел го напипах преди 1-2 месеца.Бях доста дебел около 90 кг,но от 3 месеца насам спрях сладкото и тестените изделия и това даде резултат,отслабнах доста,сигурно с 15-18 кг и това много ме притеснява,защото четох,че един от симптомите на рака на лимфните възли е загубата на тегло.Нямам температура или нощни изпотявания слава богу.Но ме притеснява още едно нещо...всеки ден изпитвам сърбежи най-често по краката и някой път по ръцете,имам малки пришки почти по цялото тяло и това ужасно ме притеснява,защото сърбежа и обривът по тялото са още един симптом за... знаете кое.
Моля ви кажете какво да правя,защото ще се побъркам...абсолютно всеки ден мисля за това,всеки ден се опипвам по врата за нови лимфни възли...не знам какво да правя.

Lidi

Re: Рак на лимфните възли :(

Мнение от Lidi » 23 фев 2012 18:07

Значи викаш - на мен щом ми се подува периодично лимфен възел и имам сърбежи по тялото на моменти, които са направо нетърпими, да почвам да се тревожа дали нямам рак?
Абе момче, на 15 г си!!! На твоята възраст хората се забаляват и не мислят за рак, лимфни възли и болести!
Излизай с приятели, забавлявай се, намери си хоби, приятелка или каквото те вълнува там и не мисли за РАК!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 24 фев 2012 11:41

Да, не виждам някакъв повод за притеснение.

viakimova

Мнение от viakimova » 24 фев 2012 12:33

Сложил си такова заглавие, все едно вече си диагностициран :!: :!: :!: .......По-добре мисли за училище, всеки настива, но от това не се умира
viki

nekulturen88

Мнение от nekulturen88 » 27 фев 2012 14:24

Здравейте хора.Направих си пълни кръвни изследвания.Дадох кръв от вената и всичко ми е в нормата, освен MCH и MCHC.MCH ми е 34.1 pg, а МCHC ми е 379 g/l.Трябва ли да се притеснявам за нещо?А и забравих да спомена захарта ми е малко повишена - 6, но се бях притеснил малко и това може да е оказало влияние.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 27 фев 2012 15:25

MCH и MCHC.MCH ми е 34.1 pg, а МCHC ми е 379 g/l.Трябва ли да се притеснявам за нещо?
- не, ако няма белези на анемия.
След време пуснете пак кръвна захар за всеки случай.

nekulturen88

Мнение от nekulturen88 » 28 фев 2012 07:52

Ако под "белези" имате в предвид симптоми, може ли да ми кажете какви са симптомите на анемия?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 28 фев 2012 11:32

Колко е хемоглобина?

nekulturen88

Мнение от nekulturen88 » 28 фев 2012 15:47

158

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 28 фев 2012 15:51

Няма анемия.

nekulturen88

Мнение от nekulturen88 » 01 мар 2012 22:56

Значи г-н Цончев пак да ви попитам, нали няма никаква опасност за някакво заболяване, защото четох, че тези кръвни изследвания не доказват нищо и, че трябвало да отида на хематолог ?

jicaka

Мнение от jicaka » 02 мар 2012 04:52

Д-р Цончев ще ви помоля за съвет

Напоследък и аз си имам притеснения за това(както и за последната година имах притеснения за почти всички ракови заболявания,но все пак да попитам за съвет)

Значи преди 6 месеца започна всичко.Имах субфебрилна температура,която поддържах някъде около 15-20 дни,развивах я предимно след обяд,от тогава периодично си меря температурата,но не се е повишавала.Още от тогава от лявата страна под челюстта имам нещо като топче,лекарят каза,че е лимфен възел-от време на време се подува и след това пак спада,но не е изченало.Много лесно се уморявам,спа по 10-12 часа,но като се събудя и минат 2 часа пак много ми се спи.Веднъж в седмицата спортувам,като веднага след това дишам тежко,имам свирене в гърдите и кашлица,а на следващият ден съм с мускулна треска по цялото тяло,която отминава за около 1 ден.Понякога нощем се потя главно около врата.От около 10 дни имам нещо като топче точно до дясната ключица,не ме боли и е подвижно.Преди десет дни си правих кръвни изследвания и всичко е в норма,само лимфоците са ми леко над нормата-мисля че бяха 42,5.Също така е правена снимка на белия дроб и от там ми казаха бронхит<който се лекува 10 дни с антибиотик.Някакви основания за притеснения за някакъв вид ЛИМФОН ?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 02 мар 2012 22:29

При така описаната ситуация аз лично не виждам повод за такива опасения, но зада се успокоите вие лично, е добре да се консултирате с хематолог, който да ви обясни подробно, и естествено да доогледа нещата.

nekulturen88

Мнение от nekulturen88 » 20 мар 2012 22:06

Докторе,пак съм аз...
Мисля, че няма подобрение в психичното ми състояние, всеки ден изпитвам сърбеж, ситните пришки по гърба и ръцете не изчезват и продължавам да си мисля за тази болест.Направо ще се побъркам.Напипах някакъв ''нов'' лимфен възел от лявата страна по-малък от 1см, точно до другия възел.Този от дясната страна си е същия.На главата напипах три твърди бучки големи около 2см??Също така напипвам някакви малки топченца,които са два пъти по-малки от лимфния възел и са с кръгла форма по едно от двете страни на врата точно до лимфните възли.Когато си стисна бицепса и на двете ръце напипвам някакви мастни тъкани с форма на лимфен възел,GP-то ми каза, че е заради отслабването, Вие как мислите? Както казах, спазвам диета - не закусвам сутрин и не ям сладко и тестени изделия, отслабнах с около 18 кг за 4-5 месеца.Някакъв човек, болен от тази болест, ми написа в един форум, че тези кръвни изследвания не доказвали нищо,освен че бил характерен увеличеният брой на лимфоцити, а аз не съм правил ДКК, само ПКК.Цял ферман написах, но това ви е състоянието в момента.Родителите ми се карат заради мен.Баща ми ми натяква, че не съм добре с главата и, че ще спира интернета,може би защото не може да повярва, че може да ми има нещо.В безизходица съм ;[. Моля ви споделете вашето мнение и как да се уверя на 100 процента, че съм здрав?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 21 мар 2012 11:30

Трудна работа.... така както го виждам май е добре да посетиш хематолог, който да огледа нещата, не че очаквам да открие нещо. Това е лекар в областта на кръвните заболявания. Мога да препоръчам в София такъв.

Отговори

Върни се в “Рак и ракови заболявания”