Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Спящият мозък може да изпълнява задачи
Консултация с доц. д-р Цветин Генадиев д.м.
Резултатите надскачат очакванията на учените
И кои са тези, които не са толкова „супер“
реклама

ПОМОГНЕТЕ ТЪРСЯ Билката "БЪЗАК"

Модератори: админ, консултанти

ПОМОГНЕТЕ ТЪРСЯ Билката "БЪЗАК"

Мнениеот roman644 » 05 Мар 2010 21:09

Искам да помоля който има тази билка да се свъже с мен vasko888_bg@abv.bg за баштами е или ако имате някакви други предложения за лечение ще съм много благодарен.
roman644

Re: ПОМОГНЕТЕ ТЪРСЯ Билката "БЪЗАК"

Мнениеот спасител » 05 Мар 2010 22:35

имали разлика между-бъзак и бъз?за какво ще ти послуйи тя?
спасител

Мнениеот n__n » 06 Мар 2010 01:51

има разлика между БЪЗ и БЪЗАК.
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D1% ... 0%B0%D0%BA
http://flowersnet.info/article.php?a=388
Бъзак-а е високо тревисто растение около 1-1.5м, води се като плевел по мокри полянки, плодчетата му са черни, принципно се води отровно заради отделящите се при ферментация от семките цианогенен гликозид -> циановодород и т.н.
а като народно лечебно средство за рак не е много изяснено полза/вреда. Обикновенно който го е ползвал споделя рецепти от сорта на "пресни напълно узрели плодчета се редят в буркан на редове като се засипва всеки ред с пласт захар, престоява 20дни на сянка ферментира и се прецежда сока, съхранява се в по-малки буркани", но пък нали хора медици и фармацевти казват че точно такава употреба е супер отровна, така че не се много хващайте на народни рецепти от уста на уста. Сега за сезона предполагам че като чай се ползват сушени плодчета.
За най-безопасно просто си намерете натурални сиропи и мармалади от ядливия ДЪРВЕСЕН БЪЗ а не отровната плевелна билка БЪЗАК.
все пак ако настоявате да се пробвате в експеримент с бъзак, то може да разпитате по пазарите билкарите и гъбарите или около онко болниците самите пациенти си разменят. Аз имам едни количества на свекърва ми сушени плодчета, бях си брала и яла но ги забравих в познати моята реколта, така че собствени количества нямам, а не смея и да подарявам от мое име като не съм наясно с безопасността, свекито няма да забележи ако взема шепа но просто ме е страх.

На мен лично яденето на пресни узрели плодчета бъзак не съм сигурна как ми подейства, екскурзията ми беше съчетана освен с ядене на бъзак от крайпътна нива от бъзака, беше съчетана и с качване на високо в планина септември и след 3-4 дни ме скова гръбначна скованост за седмица, а моите проблеми са 'неуточнен лимфаденит' и се опасявам таз билка да не засилва грешните ми имунни клетки .. то и надморската височина размества имунните клетки, така че повече не повторих с бъзака, като незнам кое от двете ме скова - дали надморската височинна амплитуда или яденето на бъзакови плодчета.
n__n

Мнениеот roman644 » 06 Мар 2010 20:13

зная разликата между "Бъзака" "Бъз" но аз четох не помня в кои форум че тои помага но по различен начин на приемане не знамя на свекъра ви помагали като ги яде сухи аз четах една "рецепта" но тои не се суше а когато узрее плода се имива почиствасе и слет това се слага в буркани да ферментира един ред бъзак един ред захар и така докато се напълни буркана 2 буркана стигали за цяла година приемало се сутрин на гладно по една лъжичка, а изабрави оставясе на слънце да ферментира и после се спибира в хладилника ако ви знаете някакъв друг начин моля да го споделите или други лечения с билки.
roman644

Мнениеот n__n » 12 Мар 2010 18:53

roman644, разясняването на разликата между БЪЗАК и БЪЗ бяха насочени към другият потребител който ви питаше вас - "спасител".
Принципно аз не вярвам в теориите за Бъзака.
Тези сушени плодчета на свекито бяха събирани за мен, но аз си нямам диагноза с моите шийни лимфни възли освен 'неспецифичен или остър лимфаденит' и затова не се доверявам на билкови илачи ..още повече от свеки.
Иначе не тя си е измислила рецептата, не се ядат сушени, сушените ужким се варят като чай или незнам какво точно се правят. Просто есента нямаше време кой да се занимава да ги реди по буркани, а и нали фармацевтите и лекарите кават че тъкмо при процеса на ферментация гликозида от семките на бъзака се преобразува в отровно вещество.

като за начало за да си пишете с повече потребители със сходни на вас проблеми, може да разкажете какво точно е заболяването на баща ви, възраст, стадий, с какво се лекува и в кой град.
n__n

Мнениеот ани минкова » 13 Мар 2010 18:40

В момента няма, бере се август
ани минкова

Мнениеот alex2000 » 07 Окт 2010 16:04

Здравей.Моят съпруг наскоро я бра отнякъде.Незнам колко помага ,но и ние като теб ще се наложи да пробваме.Ако още проявяваш интерес ми пиши.
alex2000

Мнениеот TITIKSNET » 30 Юни 2011 17:19

АЗ ЛИЧНО УПОТРЕБЯВАМ ТОПЧЕНЦАТА ОТ БЪЗАК ЗА ВИСОК ХОЛЕСТЕРОЛ. КОЙТО ИСКА ДА СИ ГИ ЗАКУПИ МОЖЕ ДА ОТИДЕ В БИЛКОВА АПТЕКА "ДАТТИЛА", КОЯТО СЕ НАМИРА НА УЛ. ВЕСЛЕЦ №22. ВЛЕЗТЕ В GOOGLE.COM НА АДРЕСА НА АПТЕКАТА И ИМА КАРТА. ОКОЛО ХАЛИТЕ Е.
TITIKSNET

Мнениеот Rangel_Goi » 04 Сеп 2011 11:16

Здравейте , някъде пише че трябва да ферментира , а другаде че не трябва . Моля спешно за помощ . Пишете на този адрес ronisaki@abv.bg , че някои работи не са ми ясни . Предварително ви БЛАГОДАРЯ .
Rangel_Goi

Мнениеот lolr » 22 Окт 2011 08:19

В хижа Септември, на Витоша има бъзак в бурканчета, приготвен и ферментирал. Прилича на сладко. Скоро си взехме. Побързайте ако имате възможност, да не им свърши за тази година.
Хижата се намира от Златни мостове посока Момина скала, около 15-20 минути пеша. На разклона за хотел Елица, вдясно от пътеката. Вижте и на карта на Витоша!
Успех!!!
lolr

Назад към Рак и ракови заболявания