ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Струва ли си да им се доверим?
- позволяват развитието на вредни бактерии
И от какво имат нужда бъдещите родилки?
Бета глюканът е сред най-мощните имуностимулатори

След операция на рак на дебелото черво

Модератори: админ, консултанти

Nikoleta Dimitrova

Re: След операция на рак на дебелото черво

Мнение от Nikoleta Dimitrova » 22 юни 2015 22:37

Здравейте. Дядо ми почина съвсем скоро от рак на дебелото черво . Не искам да обвинявам никого ,НО само трябва да отбележа нашата действителност в някои болници ! Става въпрос за Хирургии в град Пловдив , която е една много добра университетска болница ,на която обаче и липсва екип !!! Не може на 60 болни да има по две мед. сестри , който милите се чудят от къде да я захванат !!!!!!! Операцията на дядо ми мина много успешно , докторът е добър специалист ,НО ( дано никога няма "но" ) не беше обърнато внимание , че след няколко часа получи запушване на главна аорта . Той повтаряше,че не чувства кракът си ,но сестрата му се скара - да не иска много ,че само 3 - 4 часа били минали от операцията . Оттам нататък не искам да разказвам кошмарът през който мина този човек ... и бъбреците му отказаха и без крака щеше да излезе от болницата ! Добре че вече е на по-добро и мирно място ! Тъжно е за нас , който работим ,за да печелим пари или да "убием" времето си , или всеки си знае, без да си даваме реална сметка , че имаме една душа пред нас и тя не е виновна за трудностите ни ! Тъжна е тази действителност ! Кога здравната система ще заработи ????????????? За какво внасяме всеки месец здравни осигуровки ? Има ли будни хора в тази наша красива и сгушена държава ?

Стефан_Андреев

Мнение от Стефан_Андреев » 20 апр 2016 13:21

Здравейте утре на баща ми предстои операция от рак на около 4см от ануса ,вероятноста да му бъде поставен съшивател е малка понеже е много близо до ануса, което означава /колостома/Въпроса ми е какви са рисковете ако евентоално изкарат червото на коремната стена? Благодаря предварително

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 20 апр 2016 23:41

Няма особени рискове, освен стандалтните за коремна операция. Какво по-точно ви притеснява?

daliq78

рак на дебелото черво

Мнение от daliq78 » 13 авг 2016 23:06

здравейте днес поставиха на съпруга ми диагнозата карцином на дебелото черво .резултата от биопсията е този Фрагментиран материал от високо към умерено диференциран аденокарцином на дебелото черво с изразена дезмопластична строма.Може ли да ми кажете колко е лошо.Насочени сме към специалист.

veselin ivanov

Мнение от veselin ivanov » 14 авг 2016 18:14

Ами бая лошо е,и това лошото трябва да се изведе навън,.....колоноскопия с видеокамера правихте ли!?

daliq78

Мнение от daliq78 » 15 авг 2016 07:08

Da i se vidq tozi polip kazaha ni che e novooobrazovanie koeto e pochnalo da se izrajda.sajalqvam za latinicata no pisha ot telefona.ima li lechenie sled operaciqta ili veche e kasno.

daliq78

Мнение от daliq78 » 15 авг 2016 07:11

Kazaha ni che e polip na piorc i nqkakvi cifri ima c 18.7

Иван Павлов

Мнение от Иван Павлов » 15 авг 2016 23:12

Проучете по-подробно за възможностите на КЛИНОВИТАЛ. Това е първият природен продукт, разработен и произведен от български учени с изцяло български суровини. Продуктът е научна разработка на Д-р Крум Бърдаров.
Вижте тук: http://zdraveimoezdrave.com/index.php?r ... uct_id=375

Elena B

Мнение от Elena B » 17 сеп 2016 18:57

Здравейте
Имам в въпроси относно операцията откриха ми карцином на дебелото черво тази година ,бях оперирана юни месец нормално ли е след това да има кръв в изпражненията 3 месеца следоперативно

veselin ivanov

Мнение от veselin ivanov » 18 сеп 2016 21:27

Не е нормално Еленче,нали лекарите това са опитали да ти помогнат , а то и друго се е появило..........трябваше да минете на жестока диета,..предимно течна.

puls100

Мнение от puls100 » 18 сеп 2016 23:37

Всички сме пътници. Главният проблем е в НЕПРАВИЛНОТО изхождане, Писал съм няколко пъти.. "Хем по-лесно, хем-по-удобно.." - АМА ВРЕДНО!
И аз образувам полипи основно в сигма..( и около него) еми явно нормална реакция на червото в предвид неправилното изхождане, задъжане, токсини и прочие.
Всеки втори (ако не и всеки 1.5, 1.4, 1,3 и тн в перьод) го чака това, рано или късно. Разберете, че гадното дебело черво ПОМНИ :)

Elena B

Мнение от Elena B » 19 сеп 2016 14:45

Разбирам аз диетата си я спазвам,но възможно ли е да има рецидив толкова бързо след операцията... При положение, че докторите ми казаха.... Че тумора се е развивал в продължение на 2 години

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 21 сеп 2016 12:33

Тази кръв да не е от хемороиди?

Elena B

Мнение от Elena B » 22 сеп 2016 12:41

Имам съмнения за хемороиди... Защото преди операцията оплакванията бяха съвсем други... Колко време следоперативно мога да повторя колоноскопията и скенера?
Благодаря за отговорите и вниманието , Докторе !

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 25 сеп 2016 20:51

Не мога да фиксирам срок за скопия, трябва хирурга д акаже кога може...

Отговори

Върни се в “Рак и ракови заболявания”