ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Стандартното лечение на киселини може да увреди черния дроб
Аспермия - причини, симптоми и лечение
Отключва осезаеми промени в детския мозък

Рак на гърлото - симптоми

Модератори: админ, консултанти

Gansa

Re: Рак на гърлото - симптоми

Мнение от Gansa » 02 мар 2017 02:33

Здравейте! Повече от година страдам от гърлото си, започна с усещането за чуждо тяло в гърлото. След посещение при Унг се оказа, че всичко е наред, но това усещане не мина. Ходих при гастроентеролог и след направените ми изследвания се оказа, че имам хеликобактер и според лекаря и рефлекс. Направих си гастроскопия на стомаха- откриха ми гастрит и завишена бактерия. Лекуваха се дълго време. Това усещане в гърлото не се махна, дразни ме постоянно, побърква ме! Усещам го като възпаление.. моля помогнете ми. Извинявам се за не точните мед.термини!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 08 мар 2017 00:03

За всеки случай посетете ендокринолог, да се направи ехо на щитовидна жлеза за да се отхвърли патология от тази страна. Но само по себе си това което описвате е достатъчно да ви доведе до тия оплаквания.

Elllia

Мнение от Elllia » 05 май 2017 20:28

Здравейте, д-р Цончев! От известно време усещам дискомфорт при преглъщане, без болка.Болка в гърлото има само от време на време, обикновено вечер.Когато се храня понякога имам болка дълбоко в гърлото, при преглъщане на храната.Ходих на УНГ и ми каза, че имам хроничен тонзилит, извади и гной от гърлото.Притеснява ме тази болка ниско в гърлото може би секунда, две след като преглътна.На 40 години съм, пуша по 5-6 цигари на ден.Благодаря Ви!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 08 май 2017 19:19

Ако има възпаление в гърлото - това е нормално. Като се преборите с възпалението ще се оправи и това чувство за дискомфорт.

Elllia

Мнение от Elllia » 12 май 2017 17:07

Много Ви благодаря, д-р Цончев!

дениссоколова

Мнение от дениссоколова » 21 май 2017 23:21

Здравейте д-р Цончев!Аз от 6 месеца имам следния проблем понякога като отхрачвам имам жилка кръв в храчката.Посетих личния ми лекар той реши,че е нормално но аз настоях преглед при УНГ!Специалиста УНГ прегледа ме и каза че всичко е наред!Прегледа ми беше на 15 април,но към днешна дата имам болки(не е силна) в гърлото и ми се появи на сливицата бяло петно и в устата забелязах днеска малки пъпки на две места (като пъпки с вода почти не се виждат но аз ги забелязах понеже имах дискомфорт там)!Искам да спомена ,че и миналата седмица бях на компютърна диагностика на целия организъм (ирисова) .Лекарката ми каза че имам възпаление на гърлото и ми предписа хомеопатични лекарства.Притеснявам се да нямам рак на гърлото ! И се чудя дали да не ходя при личния ми лекар пак за да ме прати на гърлен секрет!Благодаря!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 22 май 2017 22:51

Нямате рак на гърлото, спокойно.

Tcho

Мнение от Tcho » 23 май 2017 13:15

Здравейте, д-р Цончев,

Моят проблем с гърлото е от няколко месеца, но с прекъсване. Зимата ми откриха стафилококи и взимах антибиотик в продължение на 10 дни. Впоследствие, за няколко месеца положението се подобри.
Сега обаче, от няколко дни, отново усещам дискомфорт - дразнене, стягане в областта на гърлото, понякога болка, чувство на давене и трудност при преглъщане. Гърлото не е възпалено (поне не забелязвам силно възпаление). Понякога отделям и малко храчки. Трябва ли пак да ходя на лекар? На 34 г. съм, не пуша.

дениссоколова

Мнение от дениссоколова » 27 май 2017 01:06

Много Ви благодаря, д-р Цончев!Според вас на какво се дължи тази болка в гърлото и белите петна по устата?И с тази компютърна диагностика дали е възможно да се откриват такива по сериозни заболявания като карцином?Благодаря Ви!

veselin ivanov

Мнение от veselin ivanov » 27 май 2017 02:15

КОМПЮТАРНАТА ДИАГНОСТИКА СЕ ПРАВИ ВЕЧЕ В ДОМАШНА ОБСТАНОВКА...КУПУВАШ СИ ЕДНА ВИДЕО КАМЕРА ,ВКЛЮЧВАШ Я В АЙФОНАСИ И САМА ГЛЕДАШ ПОЛОЖЕНИЕТО СИ...........ПРИ РАК ГЪРЛОТО ВИ,БИ ТРЯБВАЛО ДА Е ЧЕРНО ,ПРЕГОРЯЛО...

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 27 май 2017 08:42

Каква е тая компютърна диагностика по-точно?

June2017

Мнение от June2017 » 01 юни 2017 22:36

Добър вечер д-р Цончев. Благодаря, че отделяте време да комуникирате с хората в интернет. В днешно време се наблюдава отлив на медицински кадри в България и това е много тревожно. Трябва да оценяваме хората, които са останали тук да се борят и да ни помагат. Искренно ви благодаря. А сега по темата.
Пиша ви във връзка с мой много близък и скъп човек, който от горе-долу месец кашля. Възрастен мъж, не пуши от поне 25 и повече години. Алкохол - малко или по 50-100 грама на вечеря, без прекаляване. Опитвам се да го вразумя за да отиде на специалист, но знаете как е... доста по-трудно е с възрастните хора. На моменти гласът му се променя а оплакванията, които тои ми споделя са, че усеща сухота в гърлото. Сливиците са му вадени назад във времето а той самия ми казва, че има фарингит през годините. Аз лично съм притеснен от кашлянето, за което той споделя, че не е насилствено а той го прави, понеже усеща сухота в гърлото и по този начин премахва дразненето.
Вечерно време е по-спокойно. В момента пие антибиотик изписан от личен лекар и на моменти се чувства отпаднал, въпреки че е много активен човек и още работи. Направи си рентгенова снимка на гръден кош - няма проблеми.
Та мисълта ми е тези симптоми могат ли да предразполагат към рак на гърлото в начален стадий и има ли как да се улови това нещо? Въпреки, че човека не пуши, не седи на задимени помещения, пие по едно малко питие с вечерята и няма отслабване. Питах няколко пъти дали има някакви болки или затруднения в областта на гърлото - не.
Родителите му са имали съответно фарингит и астма на късни години. Възможно ли е това да е обостряне на фарингита? И какви изследвания могат да бъдат нарпавени за да се избегне, дай Боже, най-лошата диагноза?

Благодаря ви много за вниманието!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 22 юни 2017 22:11

Ракът на гърлото води до промяна в гласа, гласът става дрезгав. Това което описванет не навежда на такива мисли...

Vladimira.II

Мнение от Vladimira.II » 04 юли 2017 12:05

Здравейте, имам парене в гърлото след пушене. Това симптом на рака на гърлото ли е ?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 04 юли 2017 22:04

не.

Отговори

Върни се в “Рак и ракови заболявания”