ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Риби в депресия помагат за разработване на антидепресанти
Мнението е на експерти по въпросите на грипа
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Може ли един размер да пасне на всички мъже?

Рак на гърлото - симптоми

Модератори: админ, консултанти

lostdream

Re: Рак на гърлото - симптоми

Мнение от lostdream » 28 окт 2016 17:01

Здравейте! За пръв път пиша в подобен форум и ще се опитам да опиша симптомите си възможно най-кратко. От около месец имам усещане за нещо заседнало в гърлото. Чувството не е постоянно, но от две седмици се появи и проблем с поемането на въздух - при няколко вдишвания имам чувството, че трябва да си поема дълбоко въздух, а когато го направя все едно не ми се изпълват дробовете до край. Това отшумява горе-долу в легнало положение. Първият път като отидох при личния лекар ми изписа антибиотик и ме прати вкъщи, след като не се подобриха нещата, ме прати на пулмолог със съмнение за астма. Там ми казаха, че нямам проблеми, но ми изписаха спрей за нос, тъй като от години имам атипичен ринит. От вчера усетих и болка в ухото, но тя бързо отшумя. Не кашлям, нямам температура. Пушачка съм, на 29 години. Трябва ли да се притеснявам и на какъв лекар да отида. Благодаря предварително!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 31 окт 2016 20:50

На тази възраст дори и при пушачи не се очаква нещо по-сериозно от едно възпалено гърло. Добре е да ви види УНГ лекар и някой да пипне щитовидната жлеза за всеки случай.

Miroslav777

Мнение от Miroslav777 » 09 ное 2016 14:24

Здравеите доктор Цончев от 12 август съм с проблеми в областа на гърлото и шията.Ходих при УНГ каза ми че е инфекция на лимфнитите възли на шията Изписа ми хомеопатия но без ефект после антибиотик Зафацет пак няма промяна.Имах един кътен зъб които беше за вадене казаха ми че тои е причината за тази инфекция извадих го преди месец и половина но лимфите на шията са подути но неболят Може ли да е Рак? Благодаря Предварително за Отделеното Време!!!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 09 ное 2016 21:47

Не е рак, не се притеснявайте. Лимфните възли реагират бавно и е възможно аще известно време да са увеличени.

Magdalena123

Мнение от Magdalena123 » 16 ное 2016 13:36

Здравейте д-р Цончев,
аз съм жена на 33 години. От две седмици започнах да усещам - отначало лека болка в основата на езика в ляво, след това болката се установи в гърлото, отново в ляво. След няколко дни усетих нещо като оток в ляво в гърлото - усещането е болезнено и все едно има някакво топче, което се мести като преглъщам. Понякога, при преглъщане усещам и нещо като хрущене в гърлото.
Ходих на стоматологичен хирург, на специалист УНГ, накрая ме пратиха и на гастроентеролог /защото ми се струва, че този отток се движи и към хранопровода ми при преглъщане/.
Направих си и кръвни изследвания, за които личната лекарка ми каза, че са много добри, с изключение на леко завишено СУЕ.
Всички прегледали ме до момента лекари не установяват нещо нередно - последно гастроентероложката предложи да ми се направи гастроскопия...
Нямам други симптоми - не съм вдигала температура, не съм отпаднала, не кашлям. Само болката в ляво, в гърлото и усещането, че нещо ми е заседнало в гърлото - отново в ляво, с "движение" към хранопровода, когато преглъщам.
Вземах 15 дни антибиотици - първо Ципрофлоксацин пет дни, а след това десет дни Зинат, заедно с Кларитин и Тантум верде, но нямаше никаква промяна.
Много съм притеснена от това неясно положение, не знам вече с какви лекари да се консултирам и при кого да търся помощ.
Ще съм Ви благодарна, ако можете да ме посъветвате нещо.

Fearr

Мнение от Fearr » 18 ное 2016 00:15

Здравейте, на 28 съм, след излизане с мокра коса преди 10тина дни, започна кашлица и променен глас, отмина кашлицата и промяната в гласа за дни, но от 4 дни имам усещане за дразнене в гърлото в ляво, при преглъщане, не е болка но се усеща нещо по странно. Излизат ми и мъдреци от които имам болка във венеца. Пуша. Въпросът ми е възможно ли е да е рак на гърлото?

zagoraboy

Мнение от zagoraboy » 18 ное 2016 11:44

Здравейте. На 42 съм,мъж,не съм пушил и пил никога. Наскоро ме подгони една хипохондрия,само рак ми е в главата. Бях на зъболекар и като си гледах зъба забелязах,че сливиците ми са с една такава неправилна форма особено едната,но май и преди бяха така.Дори помолих зъболекаря да ги погледне,но той каза,че са напълно наред.Но започна едно следене около седмица,след което ми се появи едно усещане за чуждо тяло в областта на едната сливица.След 3-4 дни усещането слезна 3 пръсна надолу,после се измести по средата на гърлото.Когато се храня и спя не го усещам,както и ако смуча бонбон,възможно ли е гърлото ми да изсъхва,усещам устата си суха.Има ли според вас тук симптоми на рак или си е на нервна почва,засега не ми се ходи по лекари.Като се събудя сутрин усещането го няма ,както и ако си отклоня трайно вниманието.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 24 ное 2016 19:47

Нищо, което да говори за рак няма.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 24 ное 2016 19:48

Fearr

не е рак, спокойно.

dracon1111

Мнение от dracon1111 » 21 дек 2016 18:06

здравеите докторе аз съм на 50г лятото хванах вирус изписами антибиотик и вируса изчезна ,но от тогава имам нещо като косъм които пълзи и от него кашлям силно това пълзене не постояно освен това гърлото ми е зачервено като в горната част гърлото ми се появи бяло петно но изчезна за един де , друг синтом е че гласът ми стана леко разгвах освен това едната ми ноздра е запушена наи вече вечер .може ли това да е рак .

dracon1111

Мнение от dracon1111 » 21 дек 2016 19:51

здравеите пак съм аз забравих да спомена,че имам и бочене в ухото от време на време и не съм пушачка.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 21 дек 2016 22:23

Тези оплаквания по-скоро говорят за фарингит и няма нищо, което да наведе мисълта към рак...

Фели

Мнение от Фели » 31 дек 2016 20:04

Здравейте, имам постоянно чувство за бучка , а съм ходила повече от 3 пъти на УНГ и каза че няма нищо

moni_ss

Мнение от moni_ss » 31 дек 2016 21:52

ГАРАНЦИЯ Е ОТ НЕРВИ, НАПРЕЖЕНИЕ. И АЗ ТАКА БЯХ 3,4 месеца. ПИХ РЕМОТИВ 3 МЕСЕЦА И СЕ ОПРАВИХ! ОПИТАЙ!

Cvetelina_G

Мнение от Cvetelina_G » 12 яну 2017 17:37

дравейте...,
Много съм притеснена и нeзная към кого още да се обърна..Снощи докато ядох се изгорих на небцето. По-точно опярих се. След 5 Мин някъде си усещаше като раздразнено (мекото небце) и аз просто с върха на езика го пипнах да усетя дали няма раничка. Усетих много мъничка подутина...Мека. сложих две огледала и я огледах. Външно няма нищо. Като натисна по силно ме боли...
Днес отидох веднага на зъболекар, защото в нета пише рак....
Той не видя нищо . На допир също каза че нищо не усеща, но аз я напивам. Каза че вероятно е механично предизвикана и ще отзвучи. Да не я натискам. За всеки случай каза че не вижда абсолютно нищо, които да го притесни.
Аз обаче не спирам да я мисля и натискам.....
На 33 съм...Пушач...Не страстен но все пак пушач....Хипохондрик.

Може ли някой да ми обясни повече...
Проблем със зъби никога не съм имала. Освен една пломба като ученичка...

Отговори

Върни се в “Рак и ракови заболявания”