Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Те ще се състоят на 24-тии 25-ти ноември
Има редица фактори, които могат да отслабят защитните сили
Те действат като "гимнастика за мозъка"
Те ще продължат до края на месеца
реклама

Рак на гърлото - симптоми

Модератори: админ, консултанти

Рак на гърлото - симптоми

Мнениеот Boby1985 » 15 Дек 2009 16:50

Здрчвейте. Нов съм във форума, така че ако някъде друга тема за въпроса ми, моля админите и модераторите да ме извинят. Бих желал да попитам следното нещо: от около 3-4 дена някъде усещам, че имам нещо в гърлото, което се намира някъде около сливиците, може би малко по-надолу. Не го виждам, но го усещам. Бях чел, че един от сиптомите на рака на гърлото е усещането, че все едно имам храчка, но не мога да я изхрача, но това е все едно нещо ми е приседнало - а и си имам храчки, понеже наскоро имам много силна хрема и все още се възстановявам. Като ям изобщо не го усещам, като пия съвсеееем слабичко. В дясното си ухо имам усещане, че все едно имам вода (не знам дали дадох точния пример, но когато имам вода в ухото такова нещо усещам). Но ухото изобщо не ме боли. Температурата ми е всичко друго, но не и висока - около 36 градуса, понякога и по-ниска, но като цяло това си е нормално за мен. Гласът ми не е по-дрезгав от преди и не чувствам някаква голяма умора - нормалната, при положение, че съм в чужбина от 2-3 месеца, идва края на семестъра, а след него и сесия. Въпросът ми е, това усещане в гърлото и ухото, възможно ли е да е рак на гърлото? Предварително благодаря за отговора“ Лек ден.
Boby1985

Re: Рак на гърлото - симптоми

Мнениеот д-р Цончев » 16 Дек 2009 00:33

Въз основа на това, което описвате - не. Освен това ракът на ларинкса обикновено се наблюдава в друга възраст, при закоравели пушачи и т.н.
д-р Цончев

Мнениеот Boby1985 » 16 Дек 2009 04:25

Здравейте,

Благодаря Ви много за отговора. Всъщност съм на 24 години и съм пушач - около кутия за ден и половина. Също така обичам да пия и бира - 2-3 на ден, понякога повече, понякога по-малко, концентрати и вино изобщо не пия. Или просто симптомите са коренно различни. Всъщност, преди малко си видях сливиците огледалото - едната сливица е голяма (пак нормално за мен), а другата почти се е "прибрала". Това би ли могло да бъде промени мнението Ви? Предварително благодаря.
Boby1985

Мнениеот д-р Цончев » 16 Дек 2009 23:15

Не, няма да се променя мнението, ако можете намалете цигарите....
д-р Цончев

Мнениеот Boby1985 » 17 Дек 2009 01:11

Благодаря Ви много, д-р Цончев. Ще се постарая да ги намаля.
Boby1985

Мнениеот сузи » 30 Яну 2010 21:54

Здравейте,
Аз съм на 45г.От две седмици чувствам тъпа болка в областта на гърлото,по-точно в долната част на гръкляна.Не съм настивала,нямам хрема и температура.Понякога болката я чувствам в ушите.Нямам болка при преглъщане нито храчки.От 3-4 дни се появи суха кашлица.Не пуша.
Може ли да ми обясните на какво се дължи това!
Предварително благодаря!
сузи

Мнениеот д-р Цончев » 31 Яну 2010 13:07

Прилича на фарингит....
д-р Цончев

Мнениеот favourite » 07 Фев 2010 14:15

Преди 10 дни бях болна, след неправилно лечение стигнах до бронхит, а след втория антибиотик се появиха и гъбички. Пих кандизол и измазах 2 туби дактарин. Сега не употребявам никаква захар и се опитвам да огранича въглехидратите, но продължавам да усещам все едно нещо ми е приседнало в гърлото и гласът ми е присипнал. Възможно ли е да има някакво образувание на ларинкса?
Благодаря!
favourite

Мнениеот д-р Цончев » 10 Фев 2010 00:37

Малко вероятно.
д-р Цончев

Мнениеот Makence » 10 Фев 2010 22:40

Здравейте,
от около 6 месеца имам петна по езика, в началото ми излезе първо на върха на езика, а сега са навсякъде и са болезнени, първо са червени после стават бели.Ходих на унг прави ми тест за гъбички каза че не са гъбички и ми изписа витамини и пробиотици, но не ми изчезнаха, след това отидох и при друг унг той каза,че гърлото ми е напълно здраво и петната са ми от развален зъб, извадих и зъба, но не ми изчезват, точно над лявата сливица имам топче(колкото грахово зърно), на свивката на челюстта нещо като малки пъпчици, малко ме дразни и гърлото, на 22 години съм момиче, пуша от 4 години, от скоро спрях цигарите! Дядо ми почина от рак на гърлото и се притеснявам дали и моето не е нещо такова! Моля за съвет!
p.s От същата страна където ми е топчето имам външно гнойно топче зад ухото, може ли двете да имат някаква връзка!
Makence

Мнениеот sasuke237 » 15 Май 2010 10:45

zdraveite . ot nqkolko dni imam ne6to kato malko top4e malko nad graklqna na 15 sam pu6a po 3-4 cigari 4etoh vav drugi statii 4e moje da e rak . kogato go pipam me boli malko ina4e ne go use6tam vazmojno li e da e rak ili e ne6to drugo :S:S:S:S :cry:
sasuke237

Мнениеот д-р Цончев » 17 Май 2010 08:27

Моля, пишете на кирилица!!
д-р Цончев

Мнениеот kayen » 02 Юни 2010 09:56

Здравейте!
Моя приятелка от скоро се оплаква от ранички в устата. Обяснява ги като все едно има пъпки по устните и по стените на устната кухина. Казва, че с всеки изминал ден ставали все повече и повече, казва също така, че на допир са болезнени. Притеснява се, че може да е рак на гърлото. Какво може да е според вас? Тя е на 15 и нито пуши, нито пие!
Моля, отговорете на въпроса ми! Благодаря предварително!:)
kayen

Мнениеот д-р Цончев » 03 Юни 2010 10:20

Не е рак. Вероятно е лабиален херпес.
д-р Цончев

Мнениеот portokal » 09 Юни 2010 15:40

99,99 % e фарингит, няма страшно, просто спри цигарите и приемай повече течности без горещи и ледено студени, газирано - не.
portokal

Следваща

Назад към Рак и ракови заболявания