ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Риби в депресия помагат за разработване на антидепресанти
Мнението е на експерти по въпросите на грипа
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Може ли един размер да пасне на всички мъже?

рак на главата на панкреаса

Модератори: админ, консултанти

djeni

рак на главата на панкреаса

Мнение от djeni » 23 юли 2009 09:51

Здравейте!Вчера оперираха баба ми от рак на главата на панкреаса.Според лекарите последен стадий и не и дават много живот.Така и не разбрах тогава защо се прави операцията,но както и да е.Интерисува ме след операция колко живот остава.Съжалявам,че питам тук,но баба ми е в Бургас,а аз съм в София и не съм там да питам докторите.Благодаря!

elitsa27

Re: рак на главата на панкреаса

Мнение от elitsa27 » 25 юли 2009 22:55

здравей мила,майка ми почина на 14 юли от рак на главата на панкреаса тя беше уж в последен стадий но живя 2 години и беше добре лошото е че лекарите я убиха с химеотерапията която проведоха която нее трябвало да правят защото при този тип рак отровите които влизат в организма няма как да се изхварлят всичко отива в черния дроб .потърси друго лекарско мнение нея оставяй може да поживее жената ако не се появят разсеййки .АЗ съм само на 27 години и немога да приема че съм загубила майка си,тя беше мн за мен приятелка и на първо място човек за това ще търся възмездие каквото и да ми струва

PetarSpasov

Мнение от PetarSpasov » 31 юли 2009 00:28

Рака на главата на панкреаса е лоша диагноза от гледна точка на това, че самото разположение на тумора не позволява съществена а в голям процент от случаите никаква хирургична намеса. В много от случаите се правят операции, по време на които окончателно може да се прецени какво може да бъде извършено и при определени обстоятелства се осъществява палиативна хирургична интервенция (става въпрос за пациентите в терминален стадий на заболяването)т.е. да подобрят начина на живот на пациента до колкото позволява. Що се касае за химиотерапията, то тя при терминално болните пациенти с рак също е палиативна терапия, целяща същото нещо. В случая, тъй като нямам как да бъде отстранен панкреаса, то химиотерапията е избор на лечение, но то не е дефинитивно такова. Преживяемоста на раково болните може да бъде удължен посредством химиотерапевтичен алгоритъм, но при напредналите карциноми не винаги дава задоволителен резултат, а също така има индивидуална реакция към един и същ препарат от различните пациенти. Не може да се твърди, че именно химиотерапията е довела до летален край на пациент, при условие че е контролирана от специалисти онколози , които прецизно и компетентно подбират, както самите препарати, така и преценят необходимата доза и продължителност. В настоящ момент има много препарати, при които има добър резултат съответно при различни карциноми. Един такъв в конкретния случай е Гемзар. Но все пак крайната решение за това дали ще се подложите вие или ваш близак на дадено терапевтично поведение или не, остава на вас пациентите!

Emmym

Мнение от Emmym » 12 май 2017 21:58

Аз съм оперирана от рак на главата на панкреаса нямаше расейки направиха ми химиотерапия с таблетки дори косата не ми окапа вече две години съм жива всеки три месеца ми правят тумор маркери и за сега съм добре не знам колко ще живея но за сега съм добре някой казват до пет години но се надявам да живея

susan7

Мнение от susan7 » 16 окт 2017 15:55

Здравейте , имам близък с диагноза рак на панкреаса .Диагнозата е поставена средата на юли ,като нещата за съжаление още тогава ,бяха в много напреднал стадий.
Стадият е 4 с много болки .
В последствие започна химиотерапия Гемзар за 7 седмици ,веднъж седмично + Тарцева .
Като че ли химиотерапията понамали болките,но и предизвика много други проблеми .
Въпросът ми е ,какво ще се случи оттук нататък,дали след почивка ще бъде предписана пак химиотерапия?Ако болният не може да я понесе и не я направи?
Ще получи ли силни болки,ще страда ли?Ще напредне ли бързо болестта? Кое е по-правилното решение ,със или без химиотерапия ? Кое е по -щадящото решение за него?
Благодаря

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 16 окт 2017 21:12

Аз съм привърженик на терапия докрай... Но в тази фаза основното е доброто обезболяване, на което трябва особено да се наблегне, за да се осигури на човека максимален комфорт

Отговори

Върни се в “Рак и ракови заболявания”