Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Почти всички текстове вече са приети
Това съобщават регионалните инспекции
Те обновяват възрастни панкреасни островчета
реклама

Възстановяване след операция на гърдата?

Модератори: админ, консултанти

Възстановяване след операция на гърдата?

Мнениеот mim.1980 » 20 Май 2009 00:01

Здравейте! Наскоро оперираха едната ми гърда, имах фиброаденом от 14 мм (образувание в гърдата), след хистологичното изследване се оказа доброкачествен. Някой може ли да ме осведоми какъв е периодът на възстановяване след операцията? Интересувам се, защото минаха 22 дни, но още чувствам лека болка, все пак имам вътрешни конци, опъване, може би защото раната зараства. Като цяло се възстановявам бързо, по обясненията на лекуващия лекар. В момента съм в болнични, а работата ми се изразява в ежедневно писане на компютър, както и с носене на тежки бумаги и се притеснявам, защото болничният ми изтича, а незнам дали ЛКК ще ми го удължи, а и не се чувствам в състояние все още да се върна на работа. Някой знае ли колко болнични се полагат при такава операция? Знам, че лекарите имат наложени доста ограничения от НОИ при издаването на болнични. На човек да не му се налага да излиза в болнични. Все пак стана неизгодно да си в болнични, защото доста време се чака за изплащането им.
mim.1980

Re: Възстановяване след операция на гърдата?

Мнениеот Mimi1 » 20 Май 2009 08:19

po prinzip vazstanoviavaneto trae do 6 sedmizi pri operazia na gardata ... az biah operirana samo che ot rak na gardata i ot lekarite,koito me lekuvaha i fizioterapevtite znam che perioda e takav... no oshte vednaga sled operaziata na 2-3-ia den zapochvai da pravish gimnastika za razdvijvane ...
Mimi1

Мнениеот mim.1980 » 20 Май 2009 19:26

Здравей, Mimi1! Благодаря за информацията. Аз веднага след това започнах да си раздвижвам ръката, но се притеснявах дали ще ми удължат болничните, но вече всичко е ОК. Радвам се, че попаднах на страхотни специалисти. Дано повече не ми се налага да се подлагам на такава операция, защото си е голям стрес, докато излязат резултатите, а не самата интервенция. Пожелавам ти успешна борба с тази болест и горе главата! Все пак винаги има надежда, не трябва да се предаваш! Чао!
mim.1980

Мнениеот Mimi1 » 20 Май 2009 20:07

I az ti blagodaria Mim.1980 ...mislia che veche sam se spravila sas zaboliavaneto :) ...
za bolnichni niamam predstava kak stoiat neshtata ,no po-vajnoto e che se chuvstvash dobre i vsichko e veche zad garba ti...uspeh i dano poveche ne ti se nalaga da izpadash v podobni sastoiania !!!
Mimi1

Мнениеот Mimi1 » 29 Юни 2009 12:00

Ne znam dali tuk e pravilnoto miasto ,no tai kato ne vijdam drug podhodiasht forum shte se osmelia da postavia vaprosa si tuk.Sled prejivian rak na gardata s otstraniavane na ziala garda predi god. i polovina sega mi predstoi rekonstrukzia na i bih jelala da kontaktuvam s drugi hora ,koito sa minali po tozi pat i sa pravili veche takava...neka ako ima takiva mi pishat na lichni ...
Mimi1

Назад към Рак и ракови заболявания