ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Рядкото заболяване се проявява веднага след раждането
Бактериите не получават шанс да развият резистентност
Какво е разумно да очакваме от тях?
Плевралният излив може да е причина за задух

НЕ ПУШЕТЕ АКО ВИ СЕ ЖИВЕЕ

Как да се откажем от вредния навик - начини, методи, лекарства.

Модератори: админ, консултанти

botanic

НЕ ПУШЕТЕ АКО ВИ СЕ ЖИВЕЕ

Мнение от botanic » 27 ное 2008 16:43

Здравейте,
на 30 години съм и от 25-тата си годишнина се опитвах на няколко пъти да откажа цигарите, но за съжаление издържах само месец- два. Прилагах си никотино-заместителни терапии с цитизин ,но то пак си е привикване и т.н.
От една година вече не пуша!!! Без лекарства, без нищо... просто видях една много неприятна картина- раково болни хора в последни стадии в следствие от цигарите!!!
Това като го видях си казах, от днес аз повече няма да пуша... и до днес е така! Като имате в предвид, че съм пушил 15 години и последно време бях супер зависим и страстен пушач. И от тогава, ако ми се припуши просто си представям безнадежно болните и веднага ми се отщява и цигара и всичко! Наскоро бях в Гърция и гледах едно предаване за рака на гърдата, там един проф. по онкология каза, че мн хора си мислят как от цигарите се хваща само рак на белия дроб, а всъщност никой от тях не знаел, че цигарите са един от основните причинители на рака на гърдата ,както и на всички видове рак!
Това е ,което исках да Ви споделя и посъветвам, НЕ ПУШЕТЕ цигари, ако искате да живеете по-дълго и пълноценно. А ако искате да умрете в страшни мъки, и да гледате как живота си тече и ще си продължи без вас- пушете!
Извинете ако съм ви изплашил!

cocolino45

Re: НЕ ПУШЕТЕ АКО ВИ СЕ ЖИВЕЕ

Мнение от cocolino45 » 30 ное 2008 21:50

ДА, ТАКА Е! ПОМАГА САМО ВОЛЯТА.

Linababy

Мнение от Linababy » 22 юли 2009 00:09

Само едно не мога да разбера.Как може да има толкова интелигентни и разумни хора,които въпреки всичко нямат воля да откажат цигарите?По какъв начин да ги убедим да ги откажат :?: :cry: :?:

Linababy

Мнение от Linababy » 22 юли 2009 00:11

Все си мисля,че трябва да има начин :!:

dar4o

Мнение от dar4o » 12 мар 2010 23:07

А пък как си обянявате факта,че рак на белите дробове се получава и при хора който никога не са пушили.Аз лично имам такъв приятел?

sara781

Мнение от sara781 » 13 мар 2010 15:40

Ами той най-вероятно е работил в замърсена среда, или е имал други белодробни заболявания, които са го довели до рак.

Аз не пуша, но мисля, че жените пушат предимно от стрес, от неразбиране и от проблеми, а мъжете мисля, чер пушат главно по навик.

dar4o

Мнение от dar4o » 13 мар 2010 16:47

Не интересното, е че не е работил в замърсена среда.

sara781

Мнение от sara781 » 14 мар 2010 16:39

Ами имал е недоизлекувано заболяване на белите дробове.

Това, че някой е развил рак на белите дробове, въпреки, че не е бил пушач, не дава основание и успокоение на пушачите да продължават да пушат!!!

dodyniki

Мнение от dodyniki » 26 ное 2010 00:14

Истината мили непушачи за цигарите и защо толкова интелигентни хора пушат и немогат/тоест трудно им е да ги откажат/ ще ви я "разкрия" точно сега:Тютюнопушенето е заболяване,регистрирано под номер 17 в листата на заболяванията при човека,а те са над 3000.Тютюнопушенето е вид психическо пристрастяване,вид наркомания/колкото и гадно да звучи това.Никотинът е най-бързо предизвикващият зависимост наркотик.Достатъчна е една цигара!Тютюневият дим съдържа вещества,които повдигат нивото на ендорфините в главният мозък.За тези,които не са наясно,това са хормоните на щастието.Тютюнопушенето е социален проблем.Колкото е по-щастлив в живота и финансово обезпечен даден човек,толкова е по-малка вероятността да пропуши и толкова е по-голям шансът да се откаже от цигарите по-лесно и бързо /ако е пушил/,отколкото човек,който е нещастен.Разбирате ли защо е толкова трудно.Всичко е в главата.А биохимичните процеси,които настъпват в мозъка при допира му с никотина са доста сложни за обяснение,а още по-сложно е да ги контролираш,когато става въпрос за волево отказване от тютюнопушенето.Волята не върши работа.Дори и да ги откажете на инат,да стискате зъби и пр.,рано или късно пак ще се завърнете към цигарите.Тютюнопушенето не е и навик,защото ако беше така /да държим нещо в ръцете си просто,не че толкова ни се пуши/,та ако беше навик,просто щяхме да си държим цигарата без да я палим.Ама устисква ли някой на този "навик" :roll:
Изводът е:Трябва ви друг източник за снабдяване с ендорфини.Ако пушачът открие нещо,което би му доставило удоволствие/изключвам алкохол и наркотици/,ама такова удоволствие,че да предпочете него пред цигарата,ако има достатъчно силен мотив ,за да ги откаже,той несъмнено би се справил,без усилията на волята си,без каквото и да е дразнене.И още нещо.Ако вече сте отказали цигарите от няколко дни и се чудите дали някога няма да запалите пак,повярвайте вие някой ден отново ще се върнете към цигарите.Но,ако в момента в който кажете сбогом на цигарите сте убедени,че никога повече няма да запалите цигара през живота си и вместо да се дразните от другите пушачи и ви се иска цигара,тъкмо обратното,казвате си наум,вместо"Как ми се пуши сегааа"-"Колко се радвам,че вече никога няма да ми се налага да пуша",е....ЧЕСТИТО!Вие със сигурност няма да пропушите.Успех на всички,които искат да ги откажат!И запомнете ,от вас и само от вас и от никой друг,зависи дали ще запалите следващата си цигара или не!САМО ОТ ВАС ЗАВИСИ!ОТ НИКАКВИ СИТУАЦИИ НЕ ЗАВИСИ,ОТ НИКАКВИ ОБСТОЯТЕЛСТВА,И НИЩО НЕ МОЖЕ ДА ВИ ОПРАВДАЕ,ЧЕ ПРОДЪЛЖАВАТЕ ДА ПУШИТЕ.ЗА ВСИЧКО НОСИТЕ ОТГОВОРНОСТ САМИ ЗА СЕБЕ СИ!Никой не пъха насила цигарите в устите ни,нали!Е???Кой тогава е виновен?Стреса?Стреса може ли да извади цигара от кутията и да я напъха в устата ви?Не мисля!Гадна ситуация?А тя може ли да ви запали цигара?Скука?Виждали ли сте скуката?Тя също ли вади цигара от кутията ви и я пали?Не ,не и не!Всичко правите вие със собствените си ръце.А кой контролира ръцете ви?Мозъка естествено.А кой командва мозъка?Душата!Независимо дали вярвате или не в съществуването на душата,вие я имате.И трябва първо да наредите пъзела ,да си отговорите на няколко въпроса и да разберете,защо пушите.Уверявам ви,че няма един логичен отговор даден от пушач на този въпрос...
Истинските логични отговори ще намерите в публикацията ми.Установете първо защо пушите,в кои моменти,в кои ситуации,кога,отговорете си мислено или писмено на тези въпроси и се опитайте да намерите решението на всеки един от отговорите.По-кратко казано:Потърсете,причината да продължавате да пушите,за да намерите начина да ги откажете.А причината се крие в ДУШАТА!Поправите ли причината,за вас отказването на цигарите ще стане от раз и никога повече няма да си помислите за цигара!А след по-малко от два месеца ще си задавате само един единствен въпрос,на който в крайна сметка НИКОГА няма да можете да си отговорите и той е:"Защо съм пушил/а/ толкова дълго време???" :roll:

elz_92

Мнение от elz_92 » 17 мар 2011 18:21

Аз не успях да откажа цигарите.Пуша от 15год.и съм опитвала много пъти да ги откажа но не успях докато не намерих техеният безвреден заместител-електронната цигара.Спестявам пари и щада здравето си.Научих за нея от http://ecigarette.bg/ и дори я поръчах от там.Доволна съм.Надявам се и на вас да ви помогне

ysmivka

Мнение от ysmivka » 23 дек 2011 23:24

Здравейте! Според мен цигарите са нещо излишно, бесмислено и ВРЕДНО! В училище бях пробвала, но за щастие не ми хареса и не съм пушила! Много се радвам, че не се пристрастих. Аз се отдавам на други удоволствия, парите, които вие давате за цигари на ден, аз ги давам за хапване, билети за някой хубав концерт, фитнес, когато ми останат дори и малко парички си вземам нещо от което имам нужда.
Замислете се първо какво вкарвате в тялото си, какво си причинявате, как гадно миришат цигарите и всичко това го поглъщате.... къде ви отиват парите, а нямате за хляб примерно.... Духовните наслади са несравними, всеки си пада по нещо, един по коли, мотори, телефони, дрехи, картини, музика. Защо да не вложите в нещо такова, а си пилеете мънитата за смръдлива отрова. Това е факт! Виждала съм хора в гората или пък на плажа с цигара, изобщо защо отиват сред природата като въздухът за тях все си е цигареният дим?
Писах в темата, за да ви помогна поне мъничко в отказа ви от никотин. Ако можех да ви опиша какво изпитвам когато съм на концерт, който е по моя вкус. Летя, душата ми се носи, политам и докосвам слънцето и това без алкохол и без цигари. А когато седна на барче не мога да дишам, дима ме задушава, не мига да си кажа и дума с приятелките си, а за ходене по дискотеки да не говорим - там липсва кислород! Някои казват "пуша когато ми е нерно" Ами като ви е нервно си взевмете една боксова круша и блъскайте докато ви мине, викайте, блъскайте по нещо.
Е надявам се да съм била полезна! Живейте хора, усетете свежия въздух, един път се живее!!! (sun)

Lidi

Мнение от Lidi » 24 дек 2011 08:19

Много хубава тема.
Аз съм пушач, пуша от много отдавна, чак не ми се споменава от кога. :roll:
Никога не съм се замисляла да ги спирам, което е тревожно. Знам за последиците, като цяло....всичко написано в темата ми е известно.
Оставя волята и силата да се справя.

viakimova

Мнение от viakimova » 27 дек 2011 16:44

Лиди, дай да ги спираме заедно :)))) Уффф то не е смешно, аз ги бях спряла за 11 месеца, но......от година пак пуша, вредят ми.....не ме замеряйте с камъни моля ви.....Напълнях много 13 кг., но си е моя грешката, ядях по 10 пъти на ден. От где го намерих тоя апетит....после 6 месеца яко спорт и диета и съм бомбааа, ама пуша пак. Сега пак ще ги спирам. Ако някой иска можем да се подкрепяме взаимно :)))) Весели празници!
viki

Forum admin

Мнение от Forum admin » 28 дек 2011 19:46

Два пъти в живота съм отказвал цигарите! И да ви кажа...ако не бях пропушил след първото спиране, сега нямаше да знам колко са вредни! :)
не пуша вече доста време и се чувствам, все едно никога не съм палил. Мисля, че всеки може да ги откаже...просто трябва да е малко по концентриран в желанието си!
Успех! :)
Ако искаш да узнаеш бъдещето - изследвай миналото!

Отговори

Върни се в “Спирам цигарите”