ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Превантивното средство е почти готово за пускане на пазара
Може ли един размер да пасне на всички мъже?
Лесноусвоимата захар е любима храна на раковите клетки.

Тютюнопушене - как да спрем?

Как да се откажем от вредния навик - начини, методи, лекарства.

Модератори: админ, консултанти

DRANDA

Re: Тютюнопушене - как да спрем?

Мнение от DRANDA » 26 окт 2009 19:20

много пъти се мъча, но немога.Мисля че всичко е воля

Ivailo Peev

Ima strashen metod za otkazvane na cigarite

Мнение от Ivailo Peev » 30 яну 2010 22:50

Az lichno kato Mark Twen sam gi spiral mnogo pati. A kolko pati sam gi namaliaval.... No namaliavaneto e vremenno.... Pusheh ot poveche ot 10 godini. Opitvah se mnogokratno da gi namalia, zashtoto pusheh po poveche ot 2 kutii na den. Uvi, bez uspeh. Dokato edin den moi priatel ne mi preporacha edna firma - strahotni sa.... Ne moga da poviarvam,che veche ot okolo 3 godini ne sam palil cigara.... Na vsichkoto otgore i maika mi - 30 godini pushach sas mnojestvo bolesti gi spria ot raz kato otide v sashtata firma. Kakvo praviat ne mi e iasno, no sled kato prekarash edin den tam izlizash nov chovek. Strahotni sa. Taka ti govoriat, che chak ne razbirash kak te prechupvat i veche ne iskash i da pomirishessh cigara. Tam razbrah, che tova s lepenkite, hapchetata i tem podobni sa palni gluposti. I nai-vajnoto - ne e neobhodima volia. Do kolkoto znam pochti vsichki, koito sa gi posetili sa se otkazali ot gadnia navik... Super sa. Moga da vi dam koordinati ako iskate.

rusimc

Мнение от rusimc » 05 фев 2010 14:51

Aз преминах на тютюн. Почнах да си свивам цигари. И от 20-25 цигари дневно станаха 6-7 дневно. И чувствам , че не ми се пуши токова много.

Lidi

Мнение от Lidi » 05 фев 2010 14:58

С акупунктура успешно се отказвали, ама пусти пари, все не успявам да събера на куп, че те са няколко процедури. Нищо не ми коства да опитам.

iskraivanova84

Мнение от iskraivanova84 » 19 яну 2011 14:12

Нареждам се и аз на опашката желаещи да спрат.
Иска ми се да стане от веднъж, но май нямам волята да се откажа изобщо.

ven4e

Мнение от ven4e » 29 яну 2011 13:48

zdr az sam na 23g i ot 3g ne pu6a a gi zapo4nah ot prostotiq o6te na 15g i kato se ima v predvit 4e predi da gi sprq bqh dosta strasten po6a4 no kato kazah az ot dnes nqma da pu6a i taka ve4e 3g i se 4ustvan mn dobre :P

elz_92

Мнение от elz_92 » 17 мар 2011 17:18

Аз не успях да откажа цигарите.Пуша от 15год.и съм опитвала много пъти да ги откажа но не успях докато не намерих техеният безвреден заместител-електронната цигара.Спестявам пари и щада здравето си.Научих за нея от http://ecigarette.bg/ и дори я поръчах от там.Доволна съм.Надявам се и на вас да ви помогне

magy

Мнение от magy » 26 юли 2012 22:58

Аз пуша от 34 години и никога досега не съм правила опит да откажа цигарите, но сега, след като прочетох книгата на Алан Кар "Не пуша вече" - реших, че трябва да ги откажа. Въпреки че той препоръчва спирането да стане отведнъж, аз реших, че трябва най-напред да ги намаля, тъй като пушех по около 25 цигари дневно. Сега, от 1 седмица, съм ги намалила наполовина и мисля да продължа да ги намалявам, за да преодолея постепенно абсинентния синдром. През целия ден мисля предимно за цигарите. Дори имам идея да посетя хипнотерапевт, преди да премина към спирането. Но не мога да си позволя повече от 1-2 сеанса. Бих посетила и клиниката на Алан Кар, но таксата ми се струва висока - 240 лв. Макар че ти дават гаранция, ако не успееш да откажеш цигарите за срок от 3 м. - ти връщат таксата. Тук, във форума , никой не е споделил, дали е успял по такъв начин да откаже цигарите.

Forum admin

Мнение от Forum admin » 26 юли 2012 23:54

Не знаех, че има клиника в БГ. Сигурен съм, че на много хора-пушачи би помогнала. А и щом връщат парите мисля, че си струва!
Ако искаш да узнаеш бъдещето - изследвай миналото!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 27 юли 2012 10:30

Къде е тази клиника?

magy

Мнение от magy » 27 юли 2012 16:39

Кабинет за спиране на тютюнопушенето, Алан Кар. Ул "Проф. Г. Брадистилов" №4, офис 1-2 .
Тел. 0899 88 99 07 , 0888 90 70 50
Книгата на А. Кар я има в интернет, само трябва да напишете в Гугъла: Не пуша вече Алан Кар

silverfox
Контакти:

Мнение от silverfox » 19 ное 2013 16:02

До всички, които тайно завиждат на непушачите и неистово желаят да оставят цигарите в миналото си! Споделям и моя опит: шуслерова сол номер 7 Магнезиум фосфорикум. Изписа ми я хомеопат, но по друга причина.След 2 месеца пиене на тези соли /без да спирам да пуша/ цигарите просто спряха да ми липсват. Разбира се, че се сещам за тях, но без грам желание, дори на моменти имам неприятно чувство при цигарен дим или задимено място. Поинтересувах се в интернет и се оказа, че тази сол наистина помагала за отказване от цигарите. Пробвала съм и с лепенки, с табекс, но винаги е било до броени седмици. Е този път се оказа по-лесен от който и да е! Опитайте! Със сигурност няма да съжалявате!

Потребителски аватар
batamata

Мнение от batamata » 26 ное 2013 21:03

silverfox, сигурна ли си, че само от шуслеровите соли си спряла цигарите?
На мен ми се вижда малко невероятно това, но нищо не пречи да опитам. Имам няколко неуспешни опита да ги спра и наистина много искам да ги откажа, но не все ми достига воля. :oops:

silverfox
Контакти:

Мнение от silverfox » 27 ное 2013 12:51

Batamata, сигурна съм абсолютно! Откакто пия солите, не съм взимала абсолютно никакви лекарства, нито каквото и да било за спиране на цигарите. Сами по себе си шуслеровите соли имат толкова много показания, все хубави.

magy

Мнение от magy » 01 дек 2013 13:32

Би ли ми казала по колко хапчета на ден си взимала от шуслеровата сол? Аз си купих солта е вземам па 3 хапчета, но не знам дали това е достатъчно.

Отговори

Върни се в “Спирам цигарите”