ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Дефицитът на магнезий често води до безсъние
Дори в малки количества провокират стомашен дискомфорт
Първата грипна вълна тази година подранява с 6 седмици
Схващането, че застрашават само жените е много грешно

Тютюнопушене - как да спрем?

Как да се откажем от вредния навик - начини, методи, лекарства.

Модератори: админ, консултанти

Анита

Re: Тютюнопушене - как да спрем?

Мнение от Анита » 29 сеп 2008 20:30

Точно там е проблема, че всички пушат. Затова се бях изолирала толкова. Ходя на барче само през лятото и сядам навън. Според мен важното е да не стресираш организма, а и себе си. Нали казват, че забранения плод е най-сладък. Ако успееш да пребориш навика, половината битка е спечелена. Поне при мен беше така, от там нататък организма ми сам отвикна. Ти си ги отказала за цели 6 месеца, това не е никак малък период. Бившите пушачи знаят какво е. Но щом си успяла веднъж, ще успееш и втори път. Само трябва да си спокойна и да не мислиш постоянно за това. Когато ти се допуши си измий зъбите, желанието веднага минава. Ще ти стискаме палци.

Frida

Мнение от Frida » 29 сеп 2008 21:13

Днес в новините обявиха, че е замислена пълна забрана за пушене на обществени места. Вече няма да има обособени места за пушачи. Дано тази добра идея да стане факт.

Анита

Мнение от Анита » 29 сеп 2008 21:22

:D :D :D Дано да стане. Те отдавна забраниха пушенето на обществени места, но нищо не се получи. :P

mari_and

Мнение от mari_and » 01 окт 2008 18:39

Frida , не ми се вярва да се получи...Нали знаеш какви сме - колкото повече ни забраняват- толкова ни е по-сладко...И всеки път, когато успеем да дръпнем фас на забранено място ... ми и аз съм била пушачка - става ти едно такова ... приятно, весело и ти се иска да опитваш и пак, и пак...
Очаквам скоро magi_rad , да се похвали ... Стискам ти палци!

semira

Мнение от semira » 09 окт 2008 12:14

А кажете как да спра цигарите аз???
1-слаба воля
2-от Табекса ми става много зле (повръщане,световъртеж...)
3-никотинови лепенки-никакав ефект
4-електронна цигара-само си дадох парите (не се лъжете да си купувате такова нещо)
5-в офиса ми 90% са пуша4и
А сега даите съвет как да ги спра? Иначе искам,но не мога :? Пуша от около 10 години вече.

Анита

Мнение от Анита » 09 окт 2008 14:37

Движи се с другите 10%, които са непушачи :lol: . На работните места пушенето би трябвало да е забранено. Не знам как ще стане номера. Защото най-важното всъщност е да се избягват пушачите. В накои градове има групи, ръководени от психолози. Може да провериш и да се запишеш в една такава. Чувала съм добри отзиви. Е зависи и от психолога или терапевта, тези психо-лози,-терапевти и психиатри не ги различавам много, :? кой какво точно прави. Важното е да има полза.

semira

Мнение от semira » 09 окт 2008 15:44

Как да движиш с останалите 10%,като и те са вътре и те дишат нашия дим.При това работим в поликлиника :shock: ,а вътре не мойе6 да видиш какво става от димната завеса :lol: За такива гръпи 6те се поразровия из нета.Знам ли-може и да помагат.Чувала съм за иглотерапия за спиране на цигари :roll:

semira

Мнение от semira » 09 окт 2008 23:41

:roll: Мда,може и да помага, но честно казано и мен ме е страх от хипноза.Имам чувството, че ще ми разбъркат мозъка :|

svetkov

Мнение от svetkov » 15 окт 2008 22:30

Здравейте!
От няколко години се опитвам да спра цигарите,и винаги от понеделник.Всъшност пуша от 12години и се считам за сериозен пушач,Работя като масажист в футболен отбор в страна от ЕС.Все повече изпитва срам от това че пуша пътувайки с отбора в който работя,хотелите в които отсядаме просто пушенето е забранено. А и глобите са големи!
Пробвах какви ли не методи,дъвки,ядки семки,електронна цигара и куп съвети от Neta.....ми Цък не става и не става.
Но мотивацията дойде след забременяването на съпругата ми.Мислих,мислих и най-накрая стигнах до извода,че всичо е в главите ни.Защото ако не го бях решил в главата си,дори и мотивацията ми нямаше да е достатъчна...нали се сещате ПУШАЧ!!!
Пожелавам успех от сърце и чисти дробове на всички участници в МИСИЯТА неВЪЗМОЖНА!!! за мен това беше най-трудно спечелената битка!

инна

Мнение от инна » 01 ное 2008 16:30

Към изброените по горе методи нека да добавя I Quit Smoking (IQS), така се нарича. В компанията ни вече почти никой не пуши, а повечето са били яки пушачи. Получи се нещо като преса в групата. Докато съм с тях се съобразявам, защото знам, че им костваше усилие, но след това си наваксвам. Непрекъснатото мърморене за моите цигари ме накара на няколко пъти да се врека, че ги спирам и наистина опитвах и с табекс също. Нищо. Впоследствие чрез публикация във focus.news видях- посочен адрес (http://www.iqsbulgaria.com/). Реших, че е интелигентно да потърся професионална помощ. Усилието си струва до момента, защото си ангажиран някак си - към близките, на които им разказах, за метода, към терапевтите, с които си общувах, приятелите ми...
Но повярвайте ми, не знам какво да правя с ръцете си. Като невротик по цял ден подрънквам едни ключове, нещо което ме влюдява. Поне споделих.

dorichela

Мнение от dorichela » 16 яну 2009 12:44

Аз спрях цигарите, когато се раболях от бронхит и фарингит.. В такъв момент е трудно да дишаш, камо ли да пушиш.. Така че, ако настинете или имате дори лека кашлица.. възползвайте се.. :) Въпрос на малко воля е след като оздравеете да не палите отново... Просто имайте под ръка нещо, с което да са заети ръцете ви, защото навика е силно нещо :)

ninanikolova

Мнение от ninanikolova » 15 апр 2009 15:33

Здравейте,
аз ги спрях от 17.ноември 2008г. Разболях се, два дни "пазих" леглото с температура и като оздравях реших да не пуша ,ако не умирам за цигара. Разбира се навика с кафето и цигара все още е сантиментален спомен за мен, а също и аператива вечер,но ... Все още сънувам,че пуша и изпитвам нужда да запаля ей така за кеф,нося в чантата си цигари и запалка,но не си го позволявам,защото знам,че ако направя само опит и ще продължа...и тогава ще се мразя. Повтарям си ,че ми е по-хубаво да мириша на скъп парфюм отколкото на цигари,смятам си всеки месец колко си спестявам и съм доволна. Желая на всички ,които са решили да се откажат от цигарите УСПЕХ. Имам и още един бонус: не се чувствам зависима и не робувам на никотиновия глад !!!

kalbo

Мнение от kalbo » 13 май 2009 13:01

Бях ги спряла и не пуших 6 години.После се случи нещо и ги почнах пак.Пуша ги вече почти година.Реша ли да ги оставя оставям ги от раз-човек или пуши или не пуши.Средно положение няма.Всеки може да си комадва устата-ако и дадеш ще пуши ако не и дадеш няма-ако и дадеш ще яде -ако не и дадеш няма да яде нали така?Всеки го може.Който вика че не може за мен е несериозен човек-лиготене е !!!ПОжелавам успех на всички и извинявайте за думите- ама си е така.

shingo

Мнение от shingo » 23 юли 2009 13:50

Eto edin indijski metod, s kojto ako ne gi sprete pone shte gi namalite drastichno.
Nosete si v djobcheto kafe na zyrna i kogato vi se dopushi si gi slagajte pod ezika.
Metoda e izpitan na hora okolo men.
Hora koito sa pushili po malko sa gi spreli.
Hora pusheshti po 2 kutii gi namalqt na po 10-na cigari na den.
Uspehche na vsichki :)

Отговори

Върни се в “Спирам цигарите”