ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Скокът на грипния вирус ще респектира всеки атлет
Успокоява стомашно-чревния тракт и улеснява откашлянето.
Не ползвайте най-високия градус
Плевралният излив може да е причина за задух

тютюнопушене по време на бременност

Как да се откажем от вредния навик - начини, методи, лекарства.

Модератори: админ, консултанти

saragold

тютюнопушене по време на бременност

Мнение от saragold » 22 авг 2008 09:56

Вярно ле е ,че по време на бременност, когато се спрат цигарите и организма започва да се причиства, всичко отива към плода?

Д-р.Хинкова

Re: тютюнопушене по време на бременност

Мнение от Д-р.Хинкова » 23 авг 2008 18:02

Не отива към плода ако сте спрели , но ако сте пушила по време на бременност-със сигурност това уврежда бебето!

инна

Мнение от инна » 12 ное 2008 21:49

Вчера свалих този текст от Fokus-News. В здравеопазване там излизат интересни текстове по въпроса...Това е по повод възмущението ми, че в парка се запознах с няколко жени, които кърмят и пушат...

Бременните, които пушат увеличават риска от вродени малформации в лицево-челюстната област, според проучване

Жените, които пушат през периода на бременността увеличават риска от раждане на бебе с вродена цепка на устната и/или небцето с два пъти в сравнение с жените, които не пушат, според резултатите от ново проучване. Новината беше публикувана от електронното издание на The Wall Street Journal, цитирайки научна статия «Котининът през бременността и риска от орофациални цепки и дефекти на невралната тръба»....Съобщава се, че близо 7000 бебета годишно се раждат с лицево-челюстна деформация в Америка. Грижите за тях са специфични, тъй като още от първите дни децата с вродена цепка на устната и/или небцето срещат затруднения с храненето, боледуват от чести възпаления на средното ухо, придружени от временна загуба на слуха, имат проблеми с появата и развитието на говора, страдат от аномалии в зъбно-челюстната област. Оперативното лечение може да коригира вродените дефекти. Те се получават най-често през седмата седмица от бременността. «Посланието към жените е недвусмислено-не пушете по време на бременност и даже, ако планирате скоро да ставате майка», подчертава д-р Jennifer Howse, президент на March of Dimes....

magi_rad

Мнение от magi_rad » 16 ное 2008 22:16

Всеки го знае,но лошото е макар,че на всички жени им е известно вредата от тютюнопушенето продължават да пушат по време на бременност и кърмене,а и при мъжете не може да се каже,че е безвредно-уврежда оплодителната способност на спермотозоидите.

lorens

Мнение от lorens » 11 юли 2010 01:36

По време на бременноста си отказах цигарите с чай който поръчах и останах много доволна 8) и до днес не пуша е изпих 2 опоковки малко по нервна бях но успях дано успеете и вие .

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 14 юли 2010 20:15

Трудно е наистина, но пък бременността е повод да се спрат цигарите успешно.

pokka13

Мнение от pokka13 » 12 авг 2010 16:27

Отказах цигарите като просто ги спрях. Пуших около 15 г., понякога по 1,5 кутии на ден, понякога през ден, но редовно. Смятам, че отказването на цигарите е въпрос единствено и само на лична мотивация и воля. Всички други т.нар. средства, помагала, чайове и тем подобни тарикатлъци са си измама и пилеене на пари - "дайте ми нещо да заменя едно друго нещо и да чакам да видя дали ще стане".
Трябва да си настроен наистина и убеден, че нямаш нужда повече от това. Само тогава става.
Така поне се получи при мен.

alitis63

Мнение от alitis63 » 06 сеп 2012 14:26

здравейте аз искам ако е възможно съвет от лекар в сайта, как да спра цигарите.
бременна съм и пуша от 18 години.искам да ги спра а ми е адски трудно купихме си с мъжа ми електронни цигари но ефекта е само намаляване и това мен не ме задоволява. Все си мисля,4е има начин, но аз не го знам а явно воля -нямам колкото и грозно да звучи. Ще бъда благодарна от съветите ви! Хубав ден!

Forum admin

Мнение от Forum admin » 06 сеп 2012 20:12

http://www.puls.bg/gallery/gallery_68.html

Стискам палци! :)
Ако искаш да узнаеш бъдещето - изследвай миналото!

Lidi

Мнение от Lidi » 06 сеп 2012 22:13

alitis63, ще успееш! Ако не заради теб самата, то заради малкото човече, което расте в теб. Ще намериш воля!
Успех!

Отговори

Върни се в “Спирам цигарите”