ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Пийте чай от джинджифил
Хората на 90 - 102 са по-щастливи от 51 – 74-годишните
Преувеличават ли мъжете в страданията си
Формула дава резултата според пол, ръст, тегло и възраст

Метод за отказване от цигарите

Как да се откажем от вредния навик - начини, методи, лекарства.

Модератори: админ, консултанти

Ema_li

Метод за отказване от цигарите

Мнение от Ema_li » 24 апр 2015 10:58

Здравейте от известно време се ровя по форумите и чета мненията на хора, които са успяли да откажат цигарите и как е станало това, защото проблема е че мъжа ми пуши, а аз не мога да ги понасям тези цигари. От както сме заедно го ръчкам да ги спре, но това вече са 8 години без резултат. Е признавам, че опита какво ли не. Първо започна с хапчета Табекс, две седмици ходи като отровен пребледнял и му се повръщаше постоянно, това не подейства. След това мина през лепенки и пак никакъв резултат. Започна с електронни цигари не и не. От 9 месеца вече си свива сам цигари намалил е разходите и като цяло пушенето, но пак си вреди. Един мой познат сериозен ЛЕКАР сподели, че е отказал цигарите по метода IQS и е много доволен, от рас ги е спрял след това и жена му е отишла и тя ги е отказала с една процедура :shock: не можах да повярвам, но е истина. Заслужава ли си да опитаме и с този метод? Някой ако има лични наблюдения да пише.

Kaiaa

Re: Метод за отказване от цигарите

Мнение от Kaiaa » 29 апр 2015 17:59

За IQS и аз имам много добри отзиви. В началото не вярвах естествено, но едни мои приятели (двойка) решиха да се пробват заедно. При мъжа може би поради недоверие не се получи веднага, но в крайна сметка и двамата година след това не пушат. Сега и аз набирам воля и мотивация и мисля да се пробвам. Казват, че нямало драми и било почти неустено. Дано да е истина.

Ema_li

Мнение от Ema_li » 30 апр 2015 16:31

Здравей Kaiaa благодаря ти, че се включи към темата.Моляте, когато добиеш и ти лични впечатления да пишеш аз ти пожелавам успех дано и при теб да се получи.То според мен до голяма степен зависи от личната мотивация, ама аз не съм пушач и може би не ги разбирам нещата. Междувременно ще навивам мъжа ми да опита :) Като цяло метода е интересен.

iagodka8

Мнение от iagodka8 » 31 юли 2015 11:51

Здравей Ема, да има такъв метод и аз съм едно от доказателствата, че действа. Писах в една от предишните теми за това как се случи отказването примен. Ако искаш я прочети. Но наитина вече не пуша. Не се колебай, запиши час на твоето мъжле за IQS и ако и той го желае почти сигурно, е че ще ги откаже. Успех!

silvi.paskov

Мнение от silvi.paskov » 04 авг 2015 12:07

Здравейте,
аз също търся начин за отказване, но да не е нещо като Табекс. Доколкото знам след прием и запалване на цигара започва някакво гадене и ужасно състояние. Тъй като мазохизмът ми не е толкоз развит, какво друго мога да пробвам? Чух и аз за IQS, но не знам дали състоянието ми няма да се влоши от него. Приятел ми каза, че не предизвиква повръщане или подобни неразположения, но ще е хубаво, ако ми дадете съвет след изпробване.
Благодаря предварително!

П.С. Мотивация имам, воля не :)

Lola14

Мнение от Lola14 » 28 яну 2016 11:51

Здравейте, аз съм от успешно отказалите цигарите-по мой си метод и сигурно ще ви прозвучи нелепо, но методът е единствено и само САМОВНУШЕНИЕ. Накрая буквално "усещах" как никотина се лепи по дробовете ми. Истината е, че докато си мислим, че обичаме да пушим или това ни успокоява..или каквато и да било друга причина, много трудно ще се получат нещата. Успех на всички.

milenapetrovaaa

Мнение от milenapetrovaaa » 14 сеп 2016 10:57

Поздравления! За да откажеш цигарите, трябва воля и както ти казваш самовнушение, иначе няма друг начин.

tediqneva

Мнение от tediqneva » 15 яну 2017 19:07

Не мога да кажа,че съм отказала цигарите, но със сигурност намерих по-добър заместител. Взех си електронна цигара от Mod edit и вече съм по-спокойна, че не вредя на здравето си, както преди. Чувствам се много по-добре.

barbar

Мнение от barbar » 20 яну 2017 21:52

Знаете ли как ги спрях аз, свих си последната и веднага се обявих за непушач. И то пред бая хора, при което те не ме взеха на сериозно. Даже имаше бъзици. Казах си "брал съм му лайката" и си повярвах, че аз вече съм не пушач! И дето се вика който срещнех, веднага му казвах, че съм отказал цигарите, а аз тоя човек го виждам примерно 2 часа след последната ми цигара :D И да ви кажа приятели мои, живота без цигари е много по-хубав. И парички имам и се чувствам по-здрав! И е много добре да осъзнаете колко гаден е всъщност вкуса на цигарите и как финни частици преминават през гърлото ви и дробовете ви и се просмукват и цапат! Защото вие пушите механично и грам не се замисляте, нито колко е гаден вкуса нито как ви цапат от вътре! Поздрави!

neosten

Мнение от neosten » 02 апр 2017 20:58

Какъв е този метод IQS?
Сега ще се разтърся в чичко Гугъл, но споделете тука тези, които сте го изпробвали какво представлява, защото живо се интересувам.

markuch111

Мнение от markuch111 » 21 апр 2017 10:39

Ema_li написа:
24 апр 2015 10:58
проблема е че мъжа ми пуши, а аз не мога да ги понасям тези цигари. От както сме заедно го ръчкам да ги спре
Дали ще ги спре човека цигарите си е негова лична работа,а не твоя.Всеки си има свободна воля и право на избор как да изживее живота си,какво да яде,какво да пие,с какво да се трови и т.н.В най-добрия случай ако някой го дразни пушенето може да се обособи една стая в която да се пуши,да се пуши на тераса и т.н.
Ако толкова ти не уйдисва че пуши може да поискаш развод.
И се радвай че си попаднала на доста мек и благ човек.При мене в момента в който би дошла жена която да тръгне да ми дава наклон на патерицата как аз да живея моя личен живот и познай кво ще и се случи.Отварям вратата,ловя я за косата и я изривам навън,като може да и дам и ускорение с ритник...

Отговори

Върни се в “Спирам цигарите”