ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Зачеването на момиче наистина е майсторлък
Най-силно засегнати са раменният и тазовият пояс
Сдружение „Зачатие“ отново ще раздаде ваучери за подпомагане н...

отказване от цигари

Как да се откажем от вредния навик - начини, методи, лекарства.

Модератори: админ, консултанти

Pupiana

Re: отказване от цигари

Мнение от Pupiana » 12 дек 2009 15:40

причината е в мисълта-тя ме сеща за тях,а аз сякаш нямам контрол върху нея-тя е по-силната,а може би е и някаква зависимост,знам ли?но просто мисля за цигара и не аз,а тя:мисълта.сякаш е отделно от мен и ме ръководи,разбирате ли?и как да се справя с нея не знам,защото тя ме кара да пуша/мисълта/ а аз искам да ги откажа и така си играем на побеждаване

Потребителски аватар
krassyo

Мнение от krassyo » 30 юни 2010 02:57

Последно писах тук на около третия месец от отказването на порока.

Минах да ви поздравя и да ви пожелая кураж отказването. Аз вече почти 23-ти месец не съм лапвал цигара и вече забравих гадното усещане всяка сутрин да се будиш с кашлица, заморяването при изкачване на 30-тина стъпала нагоре, липсата на доверие в самия себе си, отричането на щетите, които тютюнът дарява на тялото. Отказвайте ги и вие, докато е време.

vuichovanio

Мнение от vuichovanio » 15 юли 2010 12:33

най-важното е да спреш само цигарите, а не всички неща, които си правил покрай тях
например ако в офиса си излизал на 1-2 часа на терасата за цигарка , пак излизай, но пий чаша вода. на тези паузи си лафил с колеги и т.н., неща които ще ти липсват , а ги асоциираш с цигара

denikilli

Мнение от denikilli » 30 дек 2010 12:37

Здравейте,
за всички, които искат да откажат тютюнките или са почнали да го правят под някаква форма! Ако не сте убедени в това, което правите няма нищо да се случи. Ще си търсите оправдания и пак ще започвате. Освен това, човек не се е родил с цигара в устата, така че може и без нея и е нормално да е без нея...
Верно беше ми кеф да пуша и пушех много и окол 20 години. Това е едно изгубено и пропиляно време за моето здраве. Супер е да не се пуши! Да ставаш сутрин без кашлици и храчки, без главоболие, да се наспиваш като нормален човек, да не си прежълтял от препушване.... Супер е да не зависиш от тея лайнааа!
Да трудно е началото, но ако го искате става супер лесно. Да има напълняване след спирането, но организма се изчиства и после се нормализира. На всички, които искат да ги спрат или са започнали да го правят - Супер е! Но ако не сте убедени опитайте пак по-късно. Става Само Ако Го Искате!!!

GGMU

Мнение от GGMU » 10 яну 2011 15:34

И аз съм ги "спирал" много пъти, но накрая купих електронна цигара и от три месеца не съм се и сещал за тютюн!!!
Все пак от голямо значение е каква е е-цигарата - има лоши, има и добри. Бих дал няколко съвета (каква цигара да се търси, какви никотинови течности или пълнители), но пък да не вземат да ме обвинят, че правя реклами..... затова ще кажа само едно - евтиното не струва. Оттам нататък, който търси - намира.
Да, харч си е, но консумативите излизат двойно по-евтино от "аналоговите" цигари.
И не мислете, че това е някакъв тип залъгалка - вкусът, количеството пара и ударът в гърлото са като от тютюнева цигара, усещането е същото, че и по-добро защото вкуса е доста по-приятен. От близо 15 години пушех по две кутии на ден, щом аз без никакъв проблем отказах тютюна чрез е-цигарата, значи и вие можете.

elz_92

Мнение от elz_92 » 17 мар 2011 17:19

Аз не успях да откажа цигарите.Пуша от 15год.и съм опитвала много пъти да ги откажа но не успях докато не намерих техеният безвреден заместител-електронната цигара.Спестявам пари и щада здравето си.Научих за нея от Mod edit и дори я поръчах от там.Доволна съм.Надявам се и на вас да ви помогне

deserteagle

Мнение от deserteagle » 27 юли 2011 22:28

На мен ми беше доста трудно да ги откажа...доста досаден навик беше, даже нещо повече от това. Ето тук има няколко интересни статии посветени на отказване на цигари, който желае може да ги погледне http://cigari-otkazvane.hotchiks.eu

Green Dim

Мнение от Green Dim » 09 авг 2012 19:22

Един от най-добрите и безболезни начини е електронна цигара.
В България вече тя е напълно финансово достъпна благодарение на испанската марка електронни цигари Грийн Дим (Green Dim).
Можете да видите цените и сами да прецените на уеб адреса на фирмата вносител:
http://www.greendim.bg

Forum admin

Мнение от Forum admin » 09 авг 2012 20:46

Разбирам, че явно се опитвате да рекламирате даден продукт, но какво ще кажете за тези стаии:
http://www.puls.bg/health/eco//news_10901.html

http://www.puls.bg/health/eco//news_2428.html

Защо просто не се стимулира отказването от цигарите, отколкото заместването им а с нещо, което може да се окаже също толкова вредно?
Green Dim, ако мислите да рекламирате тук даден продукт или сайт, първо прочетете правилата на форума!
Ако искаш да узнаеш бъдещето - изследвай миналото!

marko23

Мнение от marko23 » 20 дек 2012 21:07

Значи аз бях в хоспис , после бях в дневен стационар в психото и пиех алкохол , щото от гимназията се напивахме , обаче сега спрях от 3-4 месеца не съм близвал , е бирата не се брои за алкохол.... Обаче почнах да пуша по кутия , кутия и половина сега се пита в задачата ако спра да пуша сигурно ще почна да пия пак а това е лошо :roll: :roll: иначе съм пристрастен към някой лекарства това не го броим що то не ми пречи , но сега е студ и трябва да стоя навън да пуша щото да не вмирисвам и не ми кефи да мирише цял ден и нощ .... Какво да правя - да спра цигарите и да пия но малко литър и половина вино за настроение или да минавам на наркотици вече да не се мъча ??

stoyan798

Мнение от stoyan798 » 23 фев 2013 16:43

вече трети месец не пуша(преди на ден близо 2 кутии стигах) ,но си взех електронната цигарка и така,до ден днешен цигара не ми се пали 8)

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 23 фев 2013 19:11

А електронната ползвате ли я още?

shoshiiiii

Мнение от shoshiiiii » 02 юли 2013 17:58

здравейте и от мен, пуша от 4 години, и то все силни цигари, но от няколко месеца насам ги намалих, а също и започнах с по-леки, обаче горе долу от същото време и се задъхвам страшно много, разходка над 20 мин и една дишам, да не говорим за тичане, секс или каквото можете да се сетите, съпруга ми не пуши и от известно време насам започна с някои ограничения, като например 1-во беше да не пуша в спалнята, после като цяло в къщи, което си го спазвам, намалих ги така драстично, преди бях на 2 кутии на ден, а сега на 4-5 цигари.. но това със задъхването ме убива, на какъв лекар трябва да ида, белодробен специалист или нещо друго? благодаря предварително :)

manoelg

Мнение от manoelg » 11 май 2015 12:01

Абе това със спирането.. :( . Най ме мори като седна с приятели на пийване в някоя кръчма и обърнеш 1-2 питиета, и...айде цигарката

silvi.paskov

Мнение от silvi.paskov » 05 авг 2015 12:09

Като човек с достатъчно знания в областта на биологията и медицината аз също търся съвет как да се откажат цигарите най-безболезнено. Писах в други теми за съвет, защото намерих един нов метод, но така или иначе форумът няма много активност. Ползвах електронна цигара и след 2-3 месеца на нея получих невероятно задушаване и невероятна кашлица. Започнах след това отново нормалните цигари, както се и предполага, защото никотиновият глад не утихваше. Позната пробва пероралните медикаменти и през цялото време беше въпрос на гадене и повръщане. Акупунктурата си е страшна сама по себе си, пък и доста скъпа в по-реномираните центрове. Също пробвах с една много психологическа и забавна книга, но беше по-скоро развлечение, а на всеки 10-20 страници ми се пушеше повече. Явно ще трябват белезници и в тъмница за определен период от време.
Та...знаете ли нещо за този метод с ток? Имате ли наблюдения или да ми кажете как точно се осъществява процедурата. Името е IQS, но не съм го срещал по някакви рекламни материали, а в сайтът им пише, че буквално спира никотиновия глад.

Отговори

Върни се в “Спирам цигарите”