ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Пийте чай от джинджифил
Хората на 90 - 102 са по-щастливи от 51 – 74-годишните
Преувеличават ли мъжете в страданията си
Формула дава резултата според пол, ръст, тегло и възраст

болки в сърдечната област и гърдите

Как да се откажем от вредния навик - начини, методи, лекарства.

Модератори: админ, консултанти

stiliqn3333

болки в сърдечната област и гърдите

Мнение от stiliqn3333 » 15 мар 2012 00:05

така реших аз да спра цигарите за постоиано казвам постоиано защото във моят живот съм ги спирал няколко пъти за по 4,2,1.и години отделно стотици пъти месеци и седмици.аз самият съм на 32 години .на 19 години отказах цигарите и тревата и започнах активен спорт ,4 години даже и кафе не пих ,без алкохол само спорт.после малко любовни проблеми пропуших,казах си аз мога ще ги спра и пак ги спях за 2 години.после пак проблеми и така .обикновено на всяко не пушене имам толкова пушене.2011 година лятото имах гости ,стана късно цигарите свършиха един приятел имаше кинг .взех от неговите ,след третата цигара усетих силна прорязваща болка във гърдите понеже и друг път ми се е случвало подобна лека болка не обърнах внимание даже понеже бях пийнал си запалих още една.след около час ме стегна пак болката беше невероятно силна толкова силна че,помислих че умирам ,сърцето ми биеше като лудо усещах силни бодежи във гърба и още по силни във гърдите ,схвана ми се ченето чак и зъбите ме заболяха,казах на жена ми ей на аз сам един пътник отивам си.купих си валериян мента и глог от денонощната аптека и го изпих на екс беше ме страх да ида в бърза помощ за да не умра там.не знам така го чувствах може да ми се смеете за това но във този момент аз така го виждах.на другия ден отидох да си направа преглед в болницата .приеха ме по спешност изкарах 10 дена на легло като ми биеха някакви инжекции в корема и вечер ми даваха хапчета.карах велоаргометър там правиха ми куп изследвания .излезнаха с заключението че, е на нервна почва и имам вродени високи нива на холестерол.между другото в семейството ми дядовците и баща ми починаха от проблеми със сърцата.казаха ми да откажа цигарите и да сваля килограми.отказах ги за 8 месеца.от 2011г до сега пуша,вчера получих друг вид пристъп лягам си аз не мога да дишам леки парещи болки във гърдите силна кашлица.казах си стига толкова край аз повече никога няма да пуша и наистина така ще бъде ,днеска не пушил цял ден получавам силни болки във гърдите прерязва ме здраво смучам валидол ,пия витамин -Ц наи лесно с витамина се спира,обаче друго се получи нещо ми притропва сърцето доста силно .изведнъж ускорява леко задух изпитвам питам ви аз това нормално ли е или пак да ходя на кардиолог във смисъл силните болки във гърдите преритването на сърцето друг път при спиране на цигарите не ми е било така.искам да добавя че от как ги махнах от тогава се появиха тези синптоми.тези новите цигари са супер отровни с тази самозагасяща се хартиа повечето ми познати кашлят и се давят чак,ако някои наскоро е спирал цигарите нека сподели от тези новите дали е получавал такива сърцетупи задух и такива неща.защото аз сам ги спирал преди и такива неща не сам имал.

д-р Цончев

Re: болки в сърдечната област и гърдите

Мнение от д-р Цончев » 15 мар 2012 23:33

От престоя си в болницата нямате ли епикриза за да се ориентирам за какво става въпрос?

stiliqn3333

Мнение от stiliqn3333 » 16 мар 2012 23:07

след исписването ми казаха че всичко било наред освем че сам имал вроден висок холестерол исписаха ми аспирин да пия всяка вечер и някакви хапчета за цял живот но аз не ги пия ,имаха много странични ефекти и се оплаших

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 17 мар 2012 13:41

Така не се става според мен. Трябва да си пиете лекарствата, които ви изписва лекаря, защо тогава ходите при него.

Frabull

Мнение от Frabull » 21 мар 2012 11:09

...Пушех от 7 клас, не съм имал проблеми докато не ги спрях, година и полувина след спирането на цигарите се появи задух и недостиг на въздух...с времето ги пропуших!!! Така вече 5-6месеца от как ги почнах отново, напоследък обаче се появи болката в сърдечната област за която говориш, както и в гърдите, така съм от 1 седмица....дано се дължи на истинката която имам, но е леко притеснително....затова и разрових в нета и попаднах на тази тема! Ще изчакам да премине настинката и ако симптомите продължават определено ще се ходи на кардиолог и аз съм на 32г. от днес!

Отговори

Върни се в “Спирам цигарите”