ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Не всички последствия се усещат на момента!
За мъжете, които искат да станат бащи на здрави деца
Бета глюканът е сред най-мощните имуностимулатори

Колко продължителен може да е никотиновият глад ?

Как да се откажем от вредния навик - начини, методи, лекарства.

Модератори: админ, консултанти

freefall

Колко продължителен може да е никотиновият глад ?

Мнение от freefall » 06 ное 2011 12:17

Здравейте,

Пушех тютюн около 4-5 години, като обикновено пушех между половин и една кутия на ден. За този период имах година и половина в която ги бях отказал, но за мое съжаление отново се върнах към тях. Тази пролет реших да се откажа (отново) от този порок, защото вече не изпитвах удоволствие от него, а бе само задоволяване на болезнената нужда от никотин за организма ми. Спрях да пуша в началото на тази година, но издържах малко повече от един месец. Никотиновият глад при мен се изразяваше предимно в дълбока и тъпа болка в гърдите, предимно в лявата гръд и сякаш под зърното й. Започнах да пия Табекс, но от него изпадах в подобни на параноя състояния. Издържах само един месец, след което пуших още един месец и на Великден реших да спра отново цигарите. От тогава не съм пушил. Личния ми лекар каза, че е нормално да минат поне три месеца за да отшумят симптомите на никотиновия глад, но все още ме измъчва болка в лявата част на гърдите. Няколко пъти ми се случва да се будя в малките часове на нощта с тъпа и дълбока болка, а това е доста неприятно преживяване. Отдавна нямам храчки, но тази болка ме тревожи. Възможно ли е половин година след спирането на тютюнопушенето да продължава никотиновия глад, при положение, че не съм толкова закоравял пушач ?

Forum admin

Re: Колко продължителен може да е никотиновият глад ?

Мнение от Forum admin » 15 ное 2011 04:39

Здравейте,

Напълное възможно!
В крайна сметка в цигарите слагат вещества, които карат хората да пушат определена марка ( Филип Морис си понесоха последдствията от това в щатите), така че периода на пълно изчистване може да трае и повече от шест месеца!
Поздравявам Ви за волята, която имате - не всеки може да се похвали с подобно личностно постижение. Цигарите са бич, който световната здравна организация се опитва да спре да господства над целия свят, ограничавайки местата за пушачи...За жалост в страна, където закона е свързан с корупция това е невъзможно! Излиза така, че такива, като Вас са рядкост и единствено подкрепата от себеподобни може да Ви накара да спрете тази порочност завинаги!
Искрено се надявам да намерите точно това, от което имате нужда при борбата с цигарите !
Успех !:)
Ако искаш да узнаеш бъдещето - изследвай миналото!

user32

Мнение от user32 » 21 ное 2011 10:15

След успешно спиране на цигарите с голяма воля е напълно нормално 1-2 години да има храчки и то страшни, ако пушача е пушил примерно 20-30 години.

enkindle

Мнение от enkindle » 25 ное 2011 21:36

Да се обадя и аз. От поста ти останах с впечатлението, че след като година и половина не си пушил в този период, за който си споменал, ти фактически имаш към 3 години активно пушене, или аз не съм разбрал правилно? За 3 години пушене усещаш такива симптоми при отказването им и си имал храчки? Сигурен ли си, че това е вследствие на отказването от цигарите? Аз си пафках по кутия на ден в продължение на 4 години и след няколко опита накрая ги отказах без никакви помощни средства, но не съм и усещал никакви странни симптоми от никотинов глад или нещо подобно, дори съм склонен да вярвам, че изобщо не съм усещал никотинов глад, за мен всичко е въпрос на психическа нагласа. Нито съм храчил, нито са ме болели гърдите, нито съм кашлял... нищо. Единственото беше, че ми се засили апетита и наддаох 3-4 килограма. Почнах и да се наспивам по-бързо. Недей да наливаш пари в джоба на производители на такива глупости като табекс и то с такъв малък стаж като пушач, какъвто ти имаш. Психиката е проблема, тялото следва умът ти.
Светослав Николов

user32

Мнение от user32 » 14 дек 2011 13:14

И 10лв да направят кутията няма да спра да пуша ! Не мисля, че цигарите са толкова вредни колкото ги тръбят навсякъде по телевизии, вестници и т.н. Ако се пуши умерено и малко и не се пушат прекалено силни цигари, подбират се качествени цигари !

Има примерно доста сполучливи цигари, марката например Davidoff е перфектна, не са гадни като другите и са доста приятни на вкус ! Не че тук искам да подтикна някой към тютюнопушене, а просто споделям. Аз примерно не пуша много и не ми се отразяват зле, даже положително успокояват ме сутрин на гладно с кафе (колкото и да е вредно, много го обичам това).

Според мен новите закони против тютюнопушенето които се приемат са глупави, защото не могат да ограничат всички да престанат да пушат и като вдигат цени и като ограничават пушачите по завденията, а знаете как е в БГ, заведенията много много няма да спазват закона и всеки ще си пуши както преди, който е решил да продължи да пуши нищо не може да го спре !

enkindle

Мнение от enkindle » 14 дек 2011 22:30

Не ограничават всички от пушенето, разграничават непушачите от пушачите. Ти говориш със съзнанието на пушач, но останалите са избрали да не се занимават с този вреден навик и нямаш право да си играеш на Господ и да ги тровиш, защото на тебе така ти е кеф. Като ще се давиш, дави се сам, недей да буташ хората с тебе. Това, че са вредни, си е многократно доказван факт, но съм сигурен, че не е нужно да си лекар, за да видиш и сам негативния ефект върху себе си - развалени и пожълтели зъби, заморяване, кашлица, дискомфорт и болки в гърлото, храчки, суха кожа, жълти пръсти и т.н. и т.н. Може би и тялото ти тръби лъжи и измами като медиите? Пушенето на по-слаби цигари хич не те спасява, за съжаление, тъй като това, че са по-леки, те кара да дърпаш по-силно, защото не можеш да ги усетиш и съответно да поемаш по-големи количества отрова. А Davidoff не знам кой модел точно имаш предвид, но classic са отвратителни и като върл пушач на силни цигари не можех да ги понасям. Задънваха ме най-много от всички цигари, които съм пушил, искрено го казвам. А това, че ти е кеф сутрин с кафето... ами така си си изградил навика, приятелю. Ако беше непушач друг навик много щеше да те радва сутрин, или само кафето, ама си си свикнал с този и затова те кефи.

Поздрави!
Светослав Николов

user32

Мнение от user32 » 28 дек 2011 08:45

Нямам нито един от посочените проблеми които си описал, пуша Davidoff Gold и са перфектни, смених доста марки докато попаднах на тези и засега май са идеални и не мисля да ги сменям.

Между другото, как казваше депутата Андрей Пантев, ще си пуша в парламента какъвто и закон да измислят :).

jahlion

Мнение от jahlion » 20 яну 2012 14:18

Никога не бях се замислял че това може да е никотинов глад. Аз отказах с помощта на Т....кс, но си ме боли нощно време, точно както се изказа колегат по горе. Също така се и наспивам по бързо.
Много е странно да боли само нощем и със сигурност е много неприятно.

А колкото до пушачи отстояващи “правата си„ - дайте ми смислен отговор на това какво ви дават цигарите, че ги браните толко усръдно.

За мене това е абсолютно излишен и много опасен порок. Да не говориме за това че пристрастеността към тютюна се сравнява с пристрастеност към хероин. Толкова е трудно да се откаже човек.

Така че: хем вреди, убива, струва луди пари. Да по една кутия на ден = 150лв/месечно/член на семейството, хем ползите много спорни.

За правото си да пуши щото така му е кеф, нека да говори човек който е гледал баща си на легло 2 години преди да умре от рак причинен от тютюнопушенето. Незнам дали ще се намерят много такива.

....

Поздрави на всички отказали се пушачи! Желая ви силна воля да непропушите отново. Незабравяйте да подкрепите други отказали се пушачи около вас. Важно е психически. И със спестените пари си купете нещо което винаги сте искали.

Anjelo

Мнение от Anjelo » 15 фев 2012 15:16

Правил съм опити да ги спирам и винаги около 5-7 ден ми става супер лошо. Един познат ми каза, че два дни траело това неразположение и после трябва само да се контролирам. Но явно при всеки е различно. Сега пак правя опити, дори се сдобих с една книга, дано ми повлияе поне малко и тя.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 16 фев 2012 11:39

Според мен това е индивидуално и зависи от типа пушач и до колко е тежка зависимостта.

freefall

Мнение от freefall » 13 апр 2012 11:05

Почти направих една година без тютюн, но все още усещам от време на време болка в лявата гръд, а понякога, но много по-рядко, и в дясната. Не съм бил особено активен пушач през няколкото години в които пушех, но в същото време пушех често и марихуана. Тревата я отказах защото при последните пъти на консумация усещаш непоносимо силна, остра и постоянна болка в лявата гръд. Две такива преживявания ми бяха достатъчни за цял живот. Не бих искал дори да си представям трето такова. Малко преди да публикувам тази тема бях на преглед на дробовете и лекарят ми каза, че съм напълно чист. Болките били от никотиновия глад, но година по-късно все още се появяват от време на време на познатото място от ляво. Евентуално за какви проблеми може да са индикации болки в лявата гръд? Възможно ли е все още организмът ми да се изчиства? Апропо, не съм изхрачвал секрет, дори в първите месеци на отказването ми.

Поздрави и успех на всички отказващи се от тютюна!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 13 апр 2012 15:41

Каква по-точно е болката?

Отговори

Върни се в “Спирам цигарите”