ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Превантивното средство е почти готово за пускане на пазара
Може ли един размер да пасне на всички мъже?
Лесноусвоимата захар е любима храна на раковите клетки.

Никотинови лепенки

Как да се откажем от вредния навик - начини, методи, лекарства.

Модератори: админ, консултанти

dari

Никотинови лепенки

Мнение от dari » 24 авг 2006 09:08

Здравейте отново!
Моля за Вашето компетентно мнение - вредни ли са никотиновите лепенки за отказване от цигари? Не съм раждала. Чух доста различни и противиоречиви мнения и прочетох доста статий по въпроса, затова искам и Вашето мнение.
Благодаря предварително!
Последна промяна от dari на 24 авг 2006 10:41, променено общо 1 път.

Тео

Мнение от Тео » 24 авг 2006 10:36

Доколкото знам те съдържат минимални количества никотин, който постепенно се освобождава през кожата и по такъв начин се потиска т.н. "никотинов глад". А дали са вредни - нямам представа, ама не би трябвало, иначе нямаше да ги продават по аптеките..

Таня

Мнение от Таня » 24 авг 2006 11:21

Това не е ли нещо подобно на ТАБЕКС? И колко време човек трябва да ги използва за да имат траен ефект, и пуши ли докато ги използва?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 24 авг 2006 11:38

При всички случаи никотиновите лепенки не са по-вредни от цигарите. В същност вредния ефект при цигарите не се дължи толкова на никотина, колкото на канцерогените - катран, активни радикали, серен окис, въглероден окис и мн. други, както и на промяна в кислородопренасящия капацитет на кръвта, който се блокира от въглеродния и др. окиси. Никотина, сам по себеси, има типично аналептично действие - активира функциите на някой корови зони /както и кофеина/ водещи до ободряване и приятно усещане, като организма си създава някаква зависимост към този ефект. Лепенките целят премахването на зависимостта без проявата на абстинентни явления. Не трябва да се пуши докато е поставена никотинова лепенка!!!! - засилва се свиващия ефект върху съдовете от релативно п-голямото количество никотин, което се приема /лепенка + цигари/ и при хора, страдащи от сърдечно-съдови заболявания може да доведе до усложнения /напр. инфаркт/
Повече подробности на http://bezrecepta.abv.bg/nikotinel.html#g2
ТАБЕКС е изцяло на растителна основа, ефектът му е подобен на този на никотиновите лепенки. Приема се по схема
http://tabex.sopharma.bg/tabex.html

dari

Мнение от dari » 24 авг 2006 11:42

Аз знам, че абсолютно забранено пушенето, т.к. може да се колабира. Поне така ми беше обяснено когато ми ги донесоха!

dari

Мнение от dari » 24 авг 2006 11:49

Написала съм отговора едновременно с д-р Цончев!
Прочетох това за никотинел - това също са лепенки доколкото разбрах, но много ме учуди цената им! На мен ми ги донесоха от Франция и един курс от 28 пластира стуваше 50 евро и ми обясниха, че това е достатъчен курс, а виждам че тук се говори за 3 месеца!
Има ли значение на каква фирма са лепенките?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 24 авг 2006 12:14

Не съм проучвал въпроса за производителите на такива лепенки - тези на НОВАРТИС излизат малко над 50 евро за 28 пластира най-ниската доза /може би е за сметка на печалбата на фирмата дистрибутор/. Ако има различия при различните производители, те най-вероятно са в дозировката на освобождаващата се съставка и това следва да се гледа внимателно преди да се приложат.

niko

Мнение от niko » 28 авг 2006 10:53

Добре де, цигарите ще ги спреш с лепенк, ама после как ще спираш лепенките :?:
:)

dari

Мнение от dari » 28 авг 2006 11:10

Дай да спра цигарите, а пък после ще мисля за лепенките :lol: !

Само да не стане като : с какво се чисти червено вино? Ами с кисело мляко, пък то с не знам какво и т.н и т.н и пак стигаме до червеното вино... :lol:

nikolev

Мнение от nikolev » 29 авг 2006 23:04

Лепенки, дъвки...
Не се ли заинатиш и не вземеш ли решението в себе си - нищо не става.

Трифон

Мнение от Трифон » 31 авг 2006 11:55

Май си трябва нещо поне отчасти да ти намали абстиненцията, че иначе е страшно!

lusilusi

Re: Никотинови лепенки

Мнение от lusilusi » 24 май 2008 20:17

Постепенното намаляне на цигарите е заблуда както и лепенките и табекса.Само воля и желание са достатъчни.Казваш от днес край и спираш.Една седмица ти е достатъчна да издържиш и не запалиш.Но всичко до е воля и инат.Наи вече разумно мислене. :wink:

Ivailo Peev

Мнение от Ivailo Peev » 30 яну 2010 22:56

Миличка никотиновите лепенки както и много други неща са вредни - убедих се в това след като посетих една фирма, в която на базата на психовъздействието ми помогнаха да спра цигарите. Там разбрах защо всичко това с лепенките и хапчетата и тем подобни са пълни измишльотини. Ако искаш мога да ти дам координатите. Аз вече не пуша благодарение на тях.

revizoro

Мнение от revizoro » 04 фев 2010 10:33

Цигарите се спират само то "раз".Иначе кой каквото да казва не се получава.Най-ресно се спират като те "уплашат" лекарите.Така се получи и при мен.Преди 2 години получих исхемичен инсулт/ слава богу се оправих на 100%/, но лекарита казаха че ако не спра цигарите ще ме повтори и то по-лошо.От същия ден забравих за тях.Сънувах ги 2 - 3 месеца , но всичко отминава, пушех по 1-2 кутии на ден.Така, само силна воля и желание.Успех на всички!

nadeto_vk

Мнение от nadeto_vk » 18 фев 2010 23:49

Здравейте, аз пуша от 15 г. и от 4 седмици се опитвам да спра цигарите с никотинови лепенки, моите са niquitin clear, първите две седмици пушех по цигара на ден, но от две седмици не съм палила. Сега се опитвам да спра лепенките, но се оказа, че това е също толкова трудно. Те помагат да спреш да пушиш и ти подтискат никотиновия глад, но сега ми е много трудно да спра лепенките. Преди съм пробвала с табекс, но не успях. Така че най-добре е според мен просто да се спрат без лепенки и подобни. Повече воля и се надявам да успея. Успех на всички!

Отговори

Върни се в “Спирам цигарите”