Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Рибата трябва да присъства в хранителния режим
Няколко любопитни факти
Той може да повлияе на бактериите в червата
В организма ни има стотици хиляди бактерии
реклама

Ето един начин за намаляване на цигарите

Как да се откажем от вредния навик - начини, методи, лекарства.

Модератори: админ, консултанти

Ето един начин за намаляване на цигарите

Мнениеот 1313 » 28 Ное 2010 16:28

Всички казват, че най-добре е цигарите да се откажат от раз. Така ги отказа моят съпруг и вече от доста години не пуши. Нищо вече не може да го изкуши да запали цигара, даже и когато най- демонстративно и сладко си пафкаш пред него.
Обаче при мен този метод не проработи. Отказах ги за 4 месеца и то с големи мъки. Обаче запалеше ли цигара някой около мен - и на мен ми се допушваше. Накрая не издържах и пак ги пропуших. Пушех по 1 кутия на два дни, но и това ми идваше много. Реших да започна да ги намалявам. Отначало около месец пушех по 1 кутия на 3 дни, след това по 1 кутия на 4 дни. Продължавах постепенно да намалявам - по 1 кутия на една седмица и в момента съм на 1 кутия на две седмици. Смятам на това положение да задържа няколко месеца. Засега не смятам да ги отказвам напълно, защото не се чувствам готова за това. Само не искам да оставате с грешно впечатление, че намалих цигарите съвсем леко и естествено. И сега като си купя кутия цигари, пак я изпушвам за 2 - 3 дена. Обаче някяк си ло-лесно устоявам на изкушението следващите 11 дни. Защото знам, че забраната не е категорична.
Който има желание, може да пробва този метод на намаляване на цигарите. Колкото и невероятно да звучи, при мен той проработи!
1313

Re: Ето един начин за намаляване на цигарите

Мнениеот ivanangelov84 » 12 Яну 2011 01:01

Да,но тва не е отказване.Отказването наистина трябва да е отведнъж и това го правят хора с много силна воля.Психиката на човек и нагласата са много важни в такива моменти.
ivanangelov84

Мнениеот бинко » 01 Мар 2011 10:28

Моето мнение е дори че всяка рязка промяна вреди на организма.
Отказването отведнъж е шоково. Практикуват го и хора които някой е стреснал "изведнъж".
Съвсем не мисля че е проява на силна воля....
Проява на силна воля е да ги спрете постепенно, защото това означава че ги спирате съзнателно и упорито.
Най-важното е да не се поддавате на самосъжаление и чувство на безволие.
Ако не е станало от първия опит, ще стане по-нататък, стига твърдо да сте решили....

Един съвет.
Пушенето е и навик, и е свързан с други навици.
Отстранете и/или спрете дейностите които съпътстват цигарата.

Пример.
Ако примерно пиете чаша кафе когато палите цигара ... откажете кафето (временно), или го пийте в условия които правят невъзможно пушенето, примерно в автобуса.
Загубите ли навиците които ви напомнят за навика на пушене е много по-лесно да не се сещате за цигарата
;)
бинко

Мнениеот jerrymaguire » 01 Мар 2011 11:38

И към цигарите и към кафето има зависимост. И двете се спират от раз. Това е единственият и най-удачен начи за спиране на цигарите ( с кафето е по-лесно)! Но разбира се след физическата зависимост идва психическата, която започва да се проявява най-рано след седмица от тоталното спиране. Обикновено психическата зависимост отминава за около един месец, на някои обаче са им нужни шест и повече.
Това, че е шок за организма е вярно, но по-скоро ще вреди само на бременните жени, така че ако се спират цигари, те се спират преди да се забременява! Това е мое лично мнение, обусновано на базата на собствен опит и това, което съм чел и чул от близки, които са успяли да намерят сили за да ги откажат!
Ако искаш да узнаеш бъдещето - изследвай миналото!
Аватар
jerrymaguire

Мнениеот бинко » 06 Мар 2011 11:01

Не всички сме еднакви.
Аз пък ги отказах постепенно обратно на всички предубеждения че се отказват от раз.
:wink:
бинко

Мнениеот jerrymaguire » 06 Мар 2011 14:08

О да, съгласен съм, че винаги и за всичко има изключение !
Ако искаш да узнаеш бъдещето - изследвай миналото!
Аватар
jerrymaguire

Мнениеот д-р Цончев » 08 Мар 2011 19:05

Кой както успее.... важен е резултата!
д-р Цончев

Мнениеот zlatina georgieva » 16 Мар 2011 20:59

Точно така е както казва др. Цончев! Аз също ги отказах постепенно:)Какво значи от раз и какво значи силна воля?За всеки нещата стоят индивидуално:)
zlatina georgieva

Мнениеот elz_92 » 17 Мар 2011 17:22

Аз не успях да откажа цигарите.Пуша от 15год.и съм опитвала много пъти да ги откажа но не успях докато не намерих техеният безвреден заместител-електронната цигара.Спестявам пари и щада здравето си.Научих за нея от http://ecigarette.bg/ и дори я поръчах от там.Доволна съм.Надявам се и на вас да ви помогне
elz_92

Мнениеот kotka99 » 12 Юли 2012 02:15

Поздравявам всички които са спрели цигарите постепенно.Това е правилният начин.Не е въпрос само на психика.В тялото ви протичат и химически реакции за които май не се замисляте.Спирането от раз е огромен стрес за организма.Спирайте цигарите постепенно.Ползвайте лепенки,дъвки или друго.Дайте си колкото време ви трябва за да може тялото ви да се приспособи.Това е правилният начин.Важен е крайният резултат.
kotka99

Мнениеот moratomebel » 25 Май 2014 15:41

Здраевейте на всички
от години пуша цигари и тъйкато нямам желание да ги спра минах на тютюн. По този начин пуша доста по малко. Например с 20 грама тютюн карам 3 дена, което е доста по малко от обичайното. Ако си купя 1 кутийка я изпушвам за 1 ден.Пробвайте и вие може при вас да проработи нацяло да ги откажете.
http://moratomebel.bg/
moratomebel

Назад към Спирам цигарите