ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Оптимално решение за бели зъби и здрави венци.
Ацетилсалициловата киселина може да предпази от усложнения при...
Дефицитът на витамин B3 може да доведе до безсъние

za cigarite

Как да се откажем от вредния навик - начини, методи, лекарства.

Модератори: админ, консултанти

kotka99

Re: za cigarite

Мнение от kotka99 » 12 юли 2012 02:00

Здравейте искам да споделя информация за спирането на цигарите.Става въпрос за много зависимите и закоравели пушачи със дългогодишен стаж.Пушещи по повече от кутия на ден.
Когато пушите във тялото ви освен никотинът постъпват силно токсични вещества.Съответно изработвате антитоксини.Също така тази отрова се настанява във всяка клетка.Рязкото спиране на цигарите при такива случаи може да бъде опасно.Защото спирате токсините,но тялото ви продължава да произвежда антитоксини.Рязката липса на цялата тази химия която блъскате със години(пък искате да спрете за един ден) довежда до изключително голям стрес за организмът.Възможно е да се увредят жлезите със вътрешна секреция,съдовата система,могат да се отключат автоимунни заболявания, и много други поражения списъкът е дълъг..Точно за това се получава и напълняването.Ако имате хронични болести е хубаво да се консултирате със лекар докато спирате цигарите(особено за сърдечно съдовите заболявания и възрастните хора които цял живот са пушили.).Повечето въздух и енергия които имате могат да доведат до резки движения-тичане,скачане и т.н. за което тялото ви не е подготвено и да скъсате сухожилие.Затова колкото и да ви е леко давайте го по спокойно,дайте си време.
Видях доста мои познати/заклети пушачи/ които си изпатиха така.Единият сега е със много тежка базедова болест,другият отключи тежко автоимунно заболяване,двама скъсаха ахилесово сухожилие.Една приятелка пък отключи болест на крон, друга улцерозен колит.При болестта на Крон гастроентролозите казаха че рязкото спиране на цигарите е отключило болестта и то в много тежък вариант.
Не ме разбирайте погрешно разбира се че цигарите трябва да се спрат.Разбира се че са голямо зло.Само че трябва да го направите по внимателно и по възможност по безболезнено за тялото ви.Имайте предвид,че променяте цялата химия във тялото си.Именно от това са проблемите след спирането им.Не може вещества които блъскате 15-20 и повече години да искате да се махнат от раз.Направете си стратегия започнете да намалявате цигарите постепенно по една или две на ден докато намалите бройката до минимум.Ползвайте заместители като никотинови дъвки или лепенки(нищо че са скъпи) и всичко възможно в този смисъл.Никотиновите лепенки затова са със намаляващи дози(милиграми). Дайте време на тялото си полека лека да се приспособи със възможно минимален стрес.Периода на спиране е нормално да трае около 3 месеца.Мисълта ми е направете го умно.Ако имате дадени заболявания,или проблеми със кръвното непременно ги следете и се консултирайте със лекар.
Този вариант е по бавен и труден,но е правилният.Както със диетата става бавно и постепенно.Не може да сте пушили 25 години по 2 кутии и да искате за един ден от раз и край.Значи постоянно упорито всеки ден даваме тази химия и сега искаме всичко да приключи от раз.Е,такъв обяд няма.
Разбира се тези правила важат за много силно зависимите дългогодишни пушачи.За по слабите и от по малко години не би трябвало да има проблем при спирането от веднъж.
Много се нервирам когато казват/обикновено/лекари -Ами,спри цигарите.Да това е ясно само че обяснете на човека как точно да го направи и от какво да се предпази. Вижте,че всички медикаменти като Зибан,лепенки са за определено време има и дозировка.Точно за това са измислени така че да дадат време на тялото да се приспособи.
Моля ви когато спирате цигарите не бързайте,направете го бавно и умно.Така както трябва да бъде.Не бързайте, дайте си време за да може всичко да е наред.Нагледах се на усложнения след рязко спиране на цигарите.Не мога да разбера защо тази тема не се обсъжда или се прикрива.
Желая успех на всички бивши пушачи!

Forum admin

Мнение от Forum admin » 12 юли 2012 11:11

Сега покрай забраната за пушене в заведенията съм сигурен, че все повече хора ще се замислят дали да не ги спрат. Секцията за спиране на цигарите пак ще е актуална и надявам се потребителите, които четат споделения опит, да си изберат най-правилният подход за отказване от цигарената зависимост!
Ако искаш да узнаеш бъдещето - изследвай миналото!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 12 юли 2012 15:43

Тази забрана разбрах че се спазва този път... че предния път беше нещо доста странно като изпълнение.

Forum admin

Мнение от Forum admin » 12 юли 2012 15:54

О да, сега вече е както трябва да бъде, без полвинчати работи - тук за пушачи, а тук за непушачи. И знаете ли д-р Цончев, май този път няма да има компромиси :)

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 13 юли 2012 12:55

Да, но разбрах, че към момента заведенията са празни отвътре и препълнени отвън, какво ли ще стане като захладнее времето? Как ли ще реагират ресторантьорите?

Forum admin

Мнение от Forum admin » 14 юли 2012 03:58

Един Господ знае! Може би бунт :)

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 14 юли 2012 13:46

Мда, или фалити на заведения...

user32

Мнение от user32 » 14 юли 2012 14:48

Едва ли в България всичко си върви още като от преди 1999 година (както му се казва след промените), все още се намират цигари бастербоксове на черно без бандерол за 20лв стека (2лв кутията) маркови малборо, кент, давидоф и т.н. Докато в магазина с касова бележка са по 5лв. Тоест на черно, всички знаем къде с връзки от митници, фрийшопове, магазини по летища, който има познати работещи по такива обекти му носят стекове, в София съм чувал (не живея в София но са ми разказвали), имало някакъв женски пазар и там продавали контрабандни, във Варна който търси качествено и евтино, малборо може да намери на добре познатите места от преди 10 години гаражите на пазара, магазини метро (там има една стаичка пълна само със стекове с цигари от горе до тавана, като давидоф засега са най-добрите от всички по мой вкус.

По малките магазинчета са скъпи, защото се продават на дребно по 1 кутия, а в метро и по контрабандните места са по 10 кутии 1 стек. В повечето случаи вървят по 20лв или 1.80лв кутията на черно, иначе в магазина с касова бележка са 5лв. Който има връзки ги намира тънко, аз лично имам приятели които ми ги носят директно в нас на евтината цена от 2лв кутията (20лв стека).

DoubleD

Мнение от DoubleD » 19 апр 2013 12:07

Здравейте! Аз спрях цигарите трудно,пуших доста,но един ден реших " Край",хвърлих последната кутия в коша и това беше.Започнах да тичам,а когато имам възможност ходя и да плувам.Тренировките помагат много.Също трябва голяма воля,всичко е на подсъзнателно ниво.Относно килограмите,аз не съм надебеляла,въпреки че не пуша от близо 6 месеца вече.

Lidi

Мнение от Lidi » 20 апр 2013 08:43

Поздравления за това, че сте спрели цигарите!
Възхищавам се на хора със силна воля, хора които се грижат за здравето си.

Отговори

Върни се в “Спирам цигарите”