ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Дори в малки количества провокират стомашен дискомфорт
Схващането, че застрашават само жените е много грешно
Промените в изхожданията при бебето могат да насочат към серио...

Адски нерви след като ги отказах ,помощ

Как да се откажем от вредния навик - начини, методи, лекарства.

Модератори: админ, консултанти

Plamen23

Адски нерви след като ги отказах ,помощ

Мнение от Plamen23 » 06 апр 2010 18:13

15 .01.2010 спрях цигарите доста по добре се чувствах като ги спрях но когато нещо дребно ми се случи загори манджа или нещо такова елементарно веднага се разстройвам удря ме нервата и ме заболява главата като ме боли по 6.7 дена без да спре ,пия аулин обаче не ми минава и ми е някво такова нервно ,напрегнато,отчаяно,гледам да не излизъм от нас щото имам чувството че ще убия някой ,имам чувството че няква хиена вътре ме яде направо ще изгриза пъркета о нас ,знам че само да запаля цигарка просто всичко ще е 6 .Преди като пушех никога не ме е боляла или да се разстройвам лесно .И въпреки че знам и мисля трезво че не трябва да се ядосвам за дребни неща не мога да се спра .Така искам да помоля някой ако е минал през тва нека ми даде съвет че ще полудея .Просто аз осещам че разликата когато пушех и сега е огромна в момента съм кълбо от нерви а минаха вече два месеца и половина без да пуша мислех че ще стихнат нервите обаче си седят .Преди съм срещал няколко човека който са ги отказвали за по 2 месеца и казват пропуших просто превъртях от нерви ,една приятелка се опита да ги спре супер спокойна колтурна жена 2 дена не пуши и беше в пълна хистерия псуваше ,място не можеше да си намери .Моля някой ако е минал през тва да пише ,и е хубаво да се обсъди тайя тема щото съм сигорен че много хора пропушват на ново от нерви ,а не щото им се пуши.

raniaa

Re: Адски нерви след като ги отказах ,помощ

Мнение от raniaa » 06 апр 2010 19:21

Ами тогава пропуши пак!

Plamen23

Мнение от Plamen23 » 06 апр 2010 20:21

Ами аз много пушех по 1,5 кутия на ден и зе да ме боде дроба постоянно и за тва ги спрях .

genoveeva

Мнение от genoveeva » 06 апр 2010 23:18

Просто се вземи в ръце и престани да мислиш за цигарите,всичко е в главата ти и зависи от теб.

Plamen23

Мнение от Plamen23 » 07 апр 2010 15:28

Ами не ми се пуши не мисля за Цигари даже пред мен вече някой като пуши и не ми се пуши ,нито си намирам причина да пропуша ,гадни ми са даже .Просто нервната система много ми се изостри като ги спрях много лесно се ядосвам и то за дребни неща направо изпадам в хистерия единият път ме боля главата към 10 дена без да спре денонощно тва не е майтап работа ,просто може би щото съм пушил по много или незнам но и други хора така се побъркват от нерви като ги спрат и за тва ще е хубаво някой ако е имал такъв проблем да сподели колко време е този период на изнервеност .

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 08 апр 2010 08:00

Вероятно се касае за абстиненция към никотина. Защо не пробвате с електронна цигара или тякои от препаратите от вида на Табех?

kamen

Мнение от kamen » 27 май 2010 23:37

А Валериан?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 28 май 2010 12:21

Може да се пробва поне, на някой хора им действа добре...

Angelhell

Мнение от Angelhell » 08 ное 2010 23:26

Напоследък ми се понасъбраха доста нерви и притеснения, в следствие на което ми се обостри жлъчката.
Дотук всичко добре, но за да е картинката по-завършена реших и да спра цигарите. :lol:
Така... предполагам, че това дава отговор на въпроса относно нервите.
Всъщност наистина признавам, че на моменти наистина се изнервям малко повече от обикновено, но като цяло откакто спрях цигарите имам усещане за по-малка нервност от преди това.
Единственото което си позволявам да пия е мента, глог и валериан хапчета три пъти по едно. Хем си е билка и е полезно за корема пък казват, че имало и успокояващ ефект.
Единственото с което отказах цигарите след като съм пробвал всякакви вариянти преди е чист магарешки инат.
Предполагам, че този път не съм нервен и не ми пука поради мотивацията, с която подходих.
Мотивацията ми е, че цигарите рано или късно биха могли да ми докарат някое сериозно заболяване и най-вече извратеното удоволствие от това, че да, мъча се като ги спирам, но решението за това е мое.
Колкото и извратено да се стори това на някой. :)
На всичкото отгоре с това идва и бонус... дишам по-добре, спестявам не малко на месец, че се и усещат на всичко отгоре, дрехите не ми миришат... не се свирам да пуша до кофите (в работата ми се пуши до едни боклукчийски кофи) и още една камара хубавинки. На всичко отгоре най-вероятно на пролет може да си купя и колело да ходя с него на работа.
Да, наистина има някой неприятни моменти в отказването на цигарите, но за тях някой друг път ще драсна някой по-подробен ред.
Като цяло слагайки това да пушиш и това да не пушиш на кантара аз избирам да не пуша... все още не съм толкова дълго време непушач за да се питам как изобщо съм пушил, но с инат и воля се надявам и този момент да дойде. :)

Отговори

Върни се в “Спирам цигарите”