ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
"Общуването" с природата ни прави по-щастливи
Често дори идеята за нещо стресиращо може да причини повече на...
Развива всички мускули на тялото

Адски нерви след като ги отказах ,помощ

Как да се откажем от вредния навик - начини, методи, лекарства.

Модератори: админ, консултанти

Plamen23

Адски нерви след като ги отказах ,помощ

Мнение от Plamen23 » 06 апр 2010 18:13

15 .01.2010 спрях цигарите доста по добре се чувствах като ги спрях но когато нещо дребно ми се случи загори манджа или нещо такова елементарно веднага се разстройвам удря ме нервата и ме заболява главата като ме боли по 6.7 дена без да спре ,пия аулин обаче не ми минава и ми е някво такова нервно ,напрегнато,отчаяно,гледам да не излизъм от нас щото имам чувството че ще убия някой ,имам чувството че няква хиена вътре ме яде направо ще изгриза пъркета о нас ,знам че само да запаля цигарка просто всичко ще е 6 .Преди като пушех никога не ме е боляла или да се разстройвам лесно .И въпреки че знам и мисля трезво че не трябва да се ядосвам за дребни неща не мога да се спра .Така искам да помоля някой ако е минал през тва нека ми даде съвет че ще полудея .Просто аз осещам че разликата когато пушех и сега е огромна в момента съм кълбо от нерви а минаха вече два месеца и половина без да пуша мислех че ще стихнат нервите обаче си седят .Преди съм срещал няколко човека който са ги отказвали за по 2 месеца и казват пропуших просто превъртях от нерви ,една приятелка се опита да ги спре супер спокойна колтурна жена 2 дена не пуши и беше в пълна хистерия псуваше ,място не можеше да си намери .Моля някой ако е минал през тва да пише ,и е хубаво да се обсъди тайя тема щото съм сигорен че много хора пропушват на ново от нерви ,а не щото им се пуши.

raniaa

Re: Адски нерви след като ги отказах ,помощ

Мнение от raniaa » 06 апр 2010 19:21

Ами тогава пропуши пак!

Plamen23

Мнение от Plamen23 » 06 апр 2010 20:21

Ами аз много пушех по 1,5 кутия на ден и зе да ме боде дроба постоянно и за тва ги спрях .

genoveeva

Мнение от genoveeva » 06 апр 2010 23:18

Просто се вземи в ръце и престани да мислиш за цигарите,всичко е в главата ти и зависи от теб.

Plamen23

Мнение от Plamen23 » 07 апр 2010 15:28

Ами не ми се пуши не мисля за Цигари даже пред мен вече някой като пуши и не ми се пуши ,нито си намирам причина да пропуша ,гадни ми са даже .Просто нервната система много ми се изостри като ги спрях много лесно се ядосвам и то за дребни неща направо изпадам в хистерия единият път ме боля главата към 10 дена без да спре денонощно тва не е майтап работа ,просто може би щото съм пушил по много или незнам но и други хора така се побъркват от нерви като ги спрат и за тва ще е хубаво някой ако е имал такъв проблем да сподели колко време е този период на изнервеност .

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 08 апр 2010 08:00

Вероятно се касае за абстиненция към никотина. Защо не пробвате с електронна цигара или тякои от препаратите от вида на Табех?

kamen

Мнение от kamen » 27 май 2010 23:37

А Валериан?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 28 май 2010 12:21

Може да се пробва поне, на някой хора им действа добре...

Angelhell

Мнение от Angelhell » 08 ное 2010 23:26

Напоследък ми се понасъбраха доста нерви и притеснения, в следствие на което ми се обостри жлъчката.
Дотук всичко добре, но за да е картинката по-завършена реших и да спра цигарите. :lol:
Така... предполагам, че това дава отговор на въпроса относно нервите.
Всъщност наистина признавам, че на моменти наистина се изнервям малко повече от обикновено, но като цяло откакто спрях цигарите имам усещане за по-малка нервност от преди това.
Единственото което си позволявам да пия е мента, глог и валериан хапчета три пъти по едно. Хем си е билка и е полезно за корема пък казват, че имало и успокояващ ефект.
Единственото с което отказах цигарите след като съм пробвал всякакви вариянти преди е чист магарешки инат.
Предполагам, че този път не съм нервен и не ми пука поради мотивацията, с която подходих.
Мотивацията ми е, че цигарите рано или късно биха могли да ми докарат някое сериозно заболяване и най-вече извратеното удоволствие от това, че да, мъча се като ги спирам, но решението за това е мое.
Колкото и извратено да се стори това на някой. :)
На всичкото отгоре с това идва и бонус... дишам по-добре, спестявам не малко на месец, че се и усещат на всичко отгоре, дрехите не ми миришат... не се свирам да пуша до кофите (в работата ми се пуши до едни боклукчийски кофи) и още една камара хубавинки. На всичко отгоре най-вероятно на пролет може да си купя и колело да ходя с него на работа.
Да, наистина има някой неприятни моменти в отказването на цигарите, но за тях някой друг път ще драсна някой по-подробен ред.
Като цяло слагайки това да пушиш и това да не пушиш на кантара аз избирам да не пуша... все още не съм толкова дълго време непушач за да се питам как изобщо съм пушил, но с инат и воля се надявам и този момент да дойде. :)

Отговори

Върни се в “Спирам цигарите”